Organizatorzy Eurowizji ukarali Polskę! Oberwało się też Idzie Nowakowskiej za podawanie punktów

Eurowizja 2022

Eurowizja 2022

Eurowizja 2022 już za nami, ale echa nie milkną. Okazuje się, że Polska została ukarana, a Ida Nowakowska skrytykowana za występ. Dlaczego w Polsce nie głosowało jury?

Eurowizja 2022 14 maja wieczorem miała swój wielki finał. Przed telewizorami zasiadła rekordowa liczba widzów. Wszyscy z zapartym tchem czekali na występ Krystiana Ochmana. Ostatecznie Polak zajął 12. miejsce, a tryumfowała Kalush Orchestra z Ukrainy. Jury zdecydowało, że byli czwartym miejscu, natomiast napływ SMS-ów z całej Europy sprawił, że udało im się wygrać.

Niestety tegoroczna odsłona nie obeszła się bez skandali. Za co organizatorzy ukarali Polskę w finale i dlaczego krytykowana jest Ida Nowakowska?

Eurowizja 2022. Polska ukarana w finale i skrytykowana Ida Nowakowska

Eurowizja 2022 już za nami, ale nadal wzbudza wiele emocji. W Polsce nie cichną komentarze oburzonych fanów konkursu, którzy nie mogą uwierzyć, że Krystian Ochman otrzymał zero punktów od ukraińskich jurorów. Powszechnie uważa się, że piosenka Kalush Orchestry Stefania wygrała dzięki głosom telewidzów, a tłumaczy się to chęcią wsparcia ogarniętej wojną Ukrainy.

Sami artyści podkreślili, że mieli wysokie notowania u bukmacherów jeszcze zanim wybuchła wojna, ale też nie ukrywali, że nawoływali do głosowania, żeby jeszcze bardziej zwrócić uwagę no to, co się dzieje w ich kraju.

Jest też skandal, jeśli chodzi o liczenie głosów. Wmieszana jest w niego między innymi Polska. Dlaczego u nas nie głosowało jury:

W trakcie finału EBU poinformowało, że ze względu na wykryte manipulacje wynikami głosowania jury w II półfinale, aż sześć państw otrzymało karę w postaci anulowania punktów jurorskich przyznanych przez lokalne komisje i brak możliwości udziału jury w finale ESC 2022. Punkty z Polski (a także z m.in. San Marino, Rumunii czy Czarnogóry) stworzone były poprzez algorytmy bazujące na głosowaniach innych krajów z danych koszyków. Być może, gdyby nie doszło do takiej sytuacji, wyniki całego konkursu byłyby inne. […] Nie wiemy dokładnie kto zawinił, z kim Polska umawiała się na wymianę punktów oraz czy nadawca wyciągnie jakiekolwiek konsekwencje z tych działań szargających wizerunek TVP i całego kraju – czytamy w Dzienniku Eurowizyjnym.

Polska została więc ukarana w finale. Dodatkowo serwis poświęcony Eurowizji zwraca uwagę, że negatywnie odbierane jest także wystąpienie Idy Nowakowskiej, która podczas przekazywania punktów jurorskich zamiast o Eurowizji mówiła o tym, że Polacy pomagają Ukraińcom. Do tego, kiedy już przekazała 12-stkę dla Kalush Orchestry, wykrzyknęła słynne już Chwała Ukrainie. Zarzuca się jej, że skupiła się na polityce, a nie na sztuce tak jak reszta sekretarzy przekazujących wyniki głosowania.

Zapewne długo jeszcze będziemy żyć Eurowizją 2022. Pod wieloma względami ten konkurs okazał się wyjątkowy.

Poniżej punkty przekazywane przez Idę Nowakowską:


Eurowizja 2022 – wygrała Ukraina, zespół Kalush

Eurowizja 2022 – wygrała Ukraina, zespół Kalush

Eurowizja 2022 – wygrała Ukraina, zespół Kalush

Eurowizja 2022 – wygrała Ukraina, zespół Kalush

Eurowizja 2022 - Kalush Orchestra

Eurowizja 2022 - Kalush Orchestra

Komentarze

 • ASKA pisze:

  Ukraina wygrała bo mają wojnę i sie nia lansują. To selfie w okopach to występy w konkursach. To nie jest normalne.. A w Polsce co Ukraińcy żyją jsk pączek w maśle. A Polaczki naiwniacy wierzą ze oni tacy biedni.. A zapomnieli jsk oni mordowali swoich banderowcy. Jeśli myślicie zs oni wugineli to się mylicie. Żeby za chwilę u nas nie zaczęli mordować jak mężowie wrócą do zon.i ta nasza pomoc pójdzie… Tacy przyjaciele.. My to jednak jesteśmy głupim narodem zapominamy historie i z otwartymi ramionami wzięlismy konia trojańskiego… Juz sie zaczyna, a łatwo pisac o tym jacy oni biedni jak się żadnego nie miało pod dachem. Jak przyznali się że wysadzili swój dom by było na Rosję, jak mordują swoich i zganisjs na Rosję.. Jak marudzą ze muszą spac w remizie a nie w 5 gwiazdkowym hotelu.. Obudźcie się Polacy.

  • Gość pisze:

   I o 4 miesięcy jest tylko jedna medialna prawda -ukrainska . A jak masz swoje zdanie i widzisz co się dzieję to jesteś ruskim trollem . Tragedia ogarnijcie się ludzie!

  • Wojszek pisze:

   To chyba ktoś z Rosji napisał??! Coś mi tu śmierdzi i te błędy??!!

  • POLKA pisze:

   Ukraińcy nigdy nie byli i nie będą naszymi braćmi zawsze było im bliżej do Rusków i tam jest ich miejsce przyjechali w ilości 3 milionów i maja roszczenia żyć na nasz koszt za nasze podatki taka jest prawda A ja sobie nie życzę żeby ich utrzymywać w moich podatków…. Nie trawię i chronicznie bo miałam z nimi kontakt i wiem jacy są jeszcze wiele wiele lat przed wojną

  • Suweren pisze:

   W trakcie głosowania na Eurowizji Ukraińcy pokazali swoją prawdziwą twarz.

  • Newborn pisze:

   Ty nie jesteś Polakiem trollu. Za dużo błędów w pisowni popełniłeś. Więc zamilcz i nie siej mowy nienawiści. Polacy nie dajmy się podpuszczać i sobą manewrować przez ruskich trollu. Chwała Polsce i Ukrainie.

  • Gość pisze:

   Jak można być tak zawistnym i nie widzieć tego cierpienia narodu ukraińskiego i dawać się podpuszczac.

  • Gośćuuyh pisze:

   Oni nie mordowali ,jak już pokolenie przed nimi ,to tak jakbyś tobie mówili że coś ukradłeś ,a ukradł sąsiad

  • Gość pisze:

   Jak można się lansować wojną! Lepiej nic nie mówić, niż z siebie robić pustą idiotkę

  • Aga pisze:

   Mało tego,Polska powinna zostać Polską,a ja mam wrażenie jakbym była zupełnie gdzie indziej.

  • Gość pisze:

   Cieszę się że Ukraina wygrała ale to co zrobila Ida się wygluila nie ładnie że nie dostaliśmy sebolicznego 1

  • Gość pisze:

   HB

  • GośćPolka pisze:

   Troll rosyjski

  • Gość gości pisze:

   Ja nie pomagam i wszystko.

  • Gość pisze:

   Coś w tym komentarzu jest a może i więcej niż coś.

  • Gość pisze:

   Popieram w 100% niech wracają spowrotem bo oni przed wojną nie uciekali tylko dostali możliwoś wjazdu do Uni bez żadnych ceregieli.

  • Gość pisze:

   Onuca?!!!!!

  • Ilona pisze:

   Ma Pani absolutną rację. Ja dzisiaj, poraz pierwszy od 6 lat nie dostałam świadczenia na niepełnosprawne dziecko w terminie i jak mi Pani w urzędzie powiedziała, pieniądze od państwa do nich jeszcze nie dotarły. Także już się zaczęło. Polak i nasze polskie dzieci są już gorsze i nie ważne czy mają co jeść bo wiadomo komu najpierw trzeba pomóc. Obłęd. Kompletny obłęd.