Eurowizja 2022: Oglądalność finału. Ile osób obejrzało walkę Ochmana o 1. miejsce? Jacek Kurski ujawnił dane

Eurowizja 2022 Jacek Kurski

Eurowizja 2022 Jacek Kurski

Eurowizja 2022. Krystian Ochman z piosenką River zajął 12. miejsce. Ilu Polaków zasiadło przed telewizorami? Jacek Kurski podał wyniki oglądalności.

Eurowizja 2022 dobiegła końca. Przygotowania do finałowego koncertu rozpoczęły się już na początku maja, gdy reprezentanci wszystkich krajów biorących udział w wydarzeniu pojawili się w Turynie. Najpierw odbywały się próby i prezentacje wszystkich muzyków. Chętnie także udzielali oni wywiadów. Pierwszy półfinał odbył się 10 maja, kolejny dwa dni później. W czasie drugiego półfinału na scenie wystąpił polski wokalista, czyli Krystian Ochman z piosenką River. 

Przez pewien czas był on typowany nawet na zwycięzcę i znajdował się w ścisłej czołówce publikacji bukmacherów. Ostatecznie uplasował się na 12 miejscu. W głosowaniu jurorów najbardziej spodobał się w Grecji i Wielkiej Brytanii. Jeżeli chodzi o SMSy widzów, to tutaj równych nie miała sobie Ukraina, a Krystian dzięki temu z 14 miejsca po głosowaniu jurorów jego nota podskoczyła o dwa oczka. Konkurs ostatecznie wygrała Kalush Orchestra z Ukrainy.

Eurowizja 2022. Podano wyniki oglądalności w TVP

Eurowizja jest największym konkursem tego typu na świecie, który na jednej scenie gromadzi przedstawicieli tylu krajów. Widzowie z całej Europy tłumnie zasiadają przed telewizorami, by kibicować reprezentantom swoich krajów w walce o zwycięstwo. Nie inaczej było też w sobotni wieczór. Wielki finał rozpoczął się 14 maja dokładnie o godzinie 21.00.

Nasz reprezentant występował niemal na samym końcu z numerem 23. Polacy chętnie włączyli zatem swoje telewizory i oczekiwali na jego finałowy występ w Turynie. Na miejscu obecny był też Jacek Kurski, który trzymał kciuki za piosenkę River.

Prezes TVP pogratulował Ochmanowi w social mediach, ale też udostępnił wyniki oglądalności. Okazuje się, że sporo osób włączyło wczorajszego wieczoru telewizyjną Dwójkę, by kibicować Krystianowi. Było to niemal 6 milionów widzów.

Krystian Ochman z wielką klasą reprezentował PL na 66. Eurowizji. Zajął przyzwoite, najwyższe od lat miejsce. Jego występ, kt. będzie zapamiętany na długo obejrzało 5,42 mln Widzów. Gratuluję Krystianowi i świetnej ekipie TVP. Dziękuję Widzom i dziennikarzom za wsparcie Krystiana

Spodziewaliście się aż tak wysokiej frekwencji? Poniżej przypominamy finałowy występ Krystiana Ochmana.


Eurowizja 2022. Występ Krystiana Ochmana w finale

Eurowizja 2022. Występ Krystiana Ochmana w finale

Występ Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022

Występ Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022

Tancerka wpadła na Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022

Tancerka wpadła na Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022

Komentarze

 • KAMA pisze:

  Kurski pomysl proszę jak coś powiesz. 12 miejsce to nie jest przyzwoite. Ośmieszasz się tylko.

  • Gość muszymir pisze:

   Zaskoczenia nie było. Ukraina wygrała. Prezes błyszczał również na twarzy. Oglądalność była bo naród lubi kolorowe jarmarki. Ochman lepszy od Brzozowskiego. Egurrola zrobił co kazali. Idą Komsomolka dołożyła do pensji. Lubimy piosenki które już znamy. Taka kultura jaki naród. Zaglosowal. Tylko inni nie docenili naszego artyzmu.

 • no i pyk pisze:

  Podziękowanie przyjęte. Pan Ochman może co rok startować, ale choreografię niech przemyśla ze specami… bo takie strzygi to myśmy na inscenizacje szkolne robili🥴Ukrainie niema co zazdrościć wojny i straszliwych przeżyć. DLa NICH to kropelka miodu na serca skołatane. A kto tych ludzi wspierał a teraz żałuje i wypomina zawistnie, to okrutny jest i sam jeszcze o tym nie wie.

 • Gość pisze:

  Taki live zdrowia kazdy zarobił ja tylko na 5minut gdzie my znajdziemy takiego osła taka impreźa zostaje do środy krolewna czeka bądz miły i grzeczny a potem wytrzyj du du du ru twarz co z ciebie za rycerz jedyny źyjący i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×