Szukaj

Eurowizja 2020 odbędzie się w Warszawie?! Polska czekała na to ćwierć wieku!

Eurowizja 2019 Polska wygrała

Eurowizja 2019 Polska wygrała

Polska wygra Eurowizję 2019?

„Polska wygra Eurowizję 2019” – bukmacherzy twierdzą, że w 2020 roku konkurs odbędzie się w Warszawie. Powód? Zwycięstwo naszej reprezentantki na Eurowizji Junior 2019.

Eurowizja 2020 w Warszawie?

Nie wybraliśmy jeszcze piosenki, nie znamy nawet wykonawcy, ale już wiemy, że Polska jest faworytem Eurowizji 2019. Bukmacherzy opublikowali szokujący ranking, który jasno wskazuje, że gdyby konkurs odbył się dzisiaj, to największym pewniakiem do zwycięstwa byłby nasz reprezentant.

Skąd takie rewelacje? Przełożenie na obecne notowanie ma wygrana Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018. Zaznaczamy jednak, że wokalistka nie została reprezentantką Polski i jeszcze przez kilka lat na pewno nią nie zostanie – przede wszystkim dlatego, że nie skończyła jeszcze 16 lat, a tyle wynosi dolna granica wiekowa dla uczestnika.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że najnowsze notowanie bukmacherów zmieni się, gdy wybierzemy reprezentanta. Fani Eurowizji doskonale pamiętają chociażby 2016 rok – gdy Margaret ogłosiła, że wzięła udział w preselekcjach (a jako pierwsi o jej udziale napisaliśmy o tym my), Polska od razu stała się kandydatem do głównej nagrody. Wynik lokalnych eliminacji sporo zmienił, bo po zwycięstwie Michała Szpaka spadliśmy na 15. miejsce, co ostatecznie nie pokryło się z werdyktem jurorów i europejskiej publiczności.

Na razie nie znany jest format wyboru polskiego reprezentanta na Eurowizję 2019. Jacek Kurski zapewnił fanów konkursu, że wciąż myśli nad możliwie jak najlepszym format, którzy zachęci do udziału największe gwiazdy:

Wiemy, dlaczego eliminacje nie udawały się do tej pory. Mieliśmy sygnały od prestiżowych, najlepszych polskich wykonawców, że nie chcą uczestniczyć w eliminacjach, gdzie dziewięciu czy dziesięciu artystów musi przegrać, a jeden wygrywa. Jest to takie trochę „liczenie koni na targu”. W związku z czym szukamy formuły bardziej dyskrecjonalnej, która zaangażuje najlepszych, ale jednocześnie nie będzie takiego otwartego konkursu. Może to jest właściwa formuła. Szczegółów jeszcze nie potrafię podać – skwitował Kurski.

Za kulisami często do wyjazdu na Eurowizję 2019 typuje się zespół TULIA. Czy to właśnie żeńska grupa wykonująca muzykę z pogranicza folka i popu pojedzie do Izraela? A może to jedynie plotki?

Eurowizja 2019 odbędzie się 14, 16 (półfinały) oraz 18 maja (finał). W konkursie udział weźmie 42 reprezentantów, a całe wydarzenie zostanie zorganizowane w budynku Expo Tel Aviv.

Margaret nie zostawia suchej nitki na organizacji polskich preselekcji do Eurowizji! Za to o szwedzkich eliminacjach mówi w samych superlatywach [WIDEO]

Eurowizja 2019: TVP namawia największe polskie gwiazdy! Jacek Kurski ujawnił kulisy rozmów!

Wow! Największe światowe gwiazdy biły się o piosenkę Roksany Węgiel! Nie uwierzycie które!


Eurowizja 2019: Polska wygra? Ranking bukmacherów

Eurowizja 2019: Polska wygra? Ranking bukmacherów

Roksana Węgiel wygrała 16 edycję Eurowizji Junior

Roksana Węgiel wygrała 16 edycję Eurowizji Junior

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×