Z OSTATNIEJ CHWILI: TVP wybrała reprezentanta Polski na Eurowizję 2019!

Eurowizja 2019 kto z Polski reprezentant wybrany

Eurowizja 2019 kto z Polski reprezentant wybrany

Eurowizja 2019: Reprezentant Polski wybrany

Reprezentant Polski na Eurowizję 2019 wybrany. 15 lutego TVP oficjalnie poinformowała, że do Tel Awiwu poleci zespół TULIA . Kandydata na konkurs wybrano drogą wewnętrznych eliminacji.

Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji 2019? Po tygodniach spekulacji wreszcie poznaliśmy odpowiedź na pytanie, które od tygodni spędzało sen z powiek fanom konkursu i polskiej muzyki rozrywkowej. Zgodnie z ogłoszonym pod koniec stycznia regulaminem, TVP 15 lutego oficjalnie przedstawiło kandydata na Eurowizję w Tel Awiwie. Wiemy już, że 14 maja w pierwszym półfinale o awans do finału (18 maja) zawalczy Tulia! 

Jak udało dowiedzieć się Jastrząb Post, polską piosenkę na Eurowizji poznamy w ciągu tygodnia, podczas konferencji prasowej grupy. Niewykluczone, że TULIA będzie reprezentować Polskę z trwającym 3 minuty utworem Pali się, który swoją premierę miał 9 listopada, czyli w dniu wydania reedycji debiutanckiej płyty grupy.

Eurowizja 2019 – Kim jest zespół Tulia?

Formacja Tulia została założona w Szczecinie. W jej skład wchodzą cztery utalentowane wokalistki: Tulia BiczakJoanna SienkiewiczPatrycja NowickaDominika Siepka. Sławę przyniósł im cover piosenki Enjoy the Silence legendarnego Depeche Mode. Zespół udostępnił go nawet w swoich social mediach. Również cover piosenki Nieznajomy Dawida Podsiadło zrobił furorę. W 2018 roku, 25 maja, światło dzienne ujrzał pierwszy album dziewcząt, Tulia, który pokrył się platynową płytą, a 9 czerwca wystąpiły one podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobyły trzy statuetki: od publiczności, od jurorów i od ZAiKS-u.

Eurowizja 2019 – polskie preselekcje

Polski utwór został wybrany za zamkniętymi drzwiami. Telewizja Publiczna w tym roku, podobnie jak 14 lat temu, zdecydowała się zaufać jurorom, którzy drogą wewnętrznych eliminacji wybrali reprezentanta Polski na Eurowizję 2019.

Wśród chętnych do walki o punkty i Grand Prix 64. edycji Eurowizji znalazło się wielu artystów, którzy niekoniecznie są kojarzeni przez szeroką publiczność. Do grona bardziej rozpoznawalnych „twarzy”, które jeszcze przed ogłoszeniem reprezentanta potwierdziły swój udział w eliminacjach, można zaliczyć m.in. finalistów The Voice of PolandIana Rootha i Kamila Kacprzaka oraz uczestnika pierwszej edycji IdolaSzymona Wydrę.

Dłuższą listę gwiazd, które zgłosiły swoje utwory na Eurowizję 2019 znajdziesz tutaj.

Polska na Eurowizji

Tegoroczny reprezentant jest 22 reprezentantem Polski na Eurowizji. Jak dotąd tylko raz stanęliśmy na podium – udało się to Edycie Górniak z piosenką To nie ja! w 1994 roku (2. miejsce), zaś trzykrotnie znaleźliśmy się „top 10” podczas finałowych koncertów (Edyta Górniak, Ich Troje w 2003 i Michał Szpak w 2016). Rok temu o awans do finału walczyli Gromee i Lukas Meijer, jednak ostatecznie ich propozycja Light Me Up zajęła dopiero 14. miejsce w półfinale zdobywając 81 punktów.

 

Eurowizja 2019: Margaret rozbiła bank! „Tempo” to najlepszy numer w jej karierze! Szwedzi muszą ją wybrać, jeśli chcą wygrać! [WIDEO]

Eurowizja 2019: Znamy pierwszych kandydatów! Wśród nich jest reprezentant Polski?


Tulia – Top of the Top 2018

Tulia – Top of the Top 2018

TULIA – Opole 2018, konferencja prasowa

TULIA – Opole 2018, konferencja prasowa

Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak to przepiękne dziewczyny!

Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak to przepiękne dziewczyny!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×