Robert Lewandowski nie ukrywa rozczarowania po meczu ze Szwecją. Gorzko podsumował odpadnięcie z Euro 2020

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Euro 2020. Robert Lewandowski dodał nowy post na Instagramie, w którym skomentował wynik meczu ze Szwecją. Nie ukrywał swojego rozczarowania.

Robert Lewandowski na co dzień gra w barwach Bayernu Monachium. Na boisku osiąga imponujące wyniki i jest niemal nie do zatrzymania. Dowodem może być fakt, że pobił rekord Gerda Müllera w liczbie bramek zdobytych w jednym sezonie. Polak strzelił o jedną więcej niż Niemiec.

Lewandowski jest też kapitanem polskiej reprezentacji. Wczoraj biało-czerwoni rozegrali ostatni mecz w ramach Euro 2020. Chociaż na boisku dawali z siebie wszystko, a Robert zapisał na swoim koncie dwa celne strzały, nie udało im się wygrać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3. Przez to fazę grupową zakończyli z jednym punkcie na koncie i nie awansowali do kolejnego etapu.

Euro 2020. Robert Lewandowski komentuje wynik meczu ze Szwecją

Robert Lewandowski tuż po tym, jak zszedł z boiska, skomentował wynik środowego meczu na antenie TVP Sport. Przyznał, że chociaż zawodnicy mieli w sobie ducha walki, ten nie wystarczył do zwycięstwa:

Trudno być w innym humorze po takim meczu. Nie można nam odmówić woli walki. Zabrakło czegoś. Pewnie umiejętności, żebyśmy wygrali i grali dalej. Chwała chłopakom, że walczyliśmy, ale to nie wystarczyło – mówił na antenie TVP Sport.

Skomentował też swoje dwukrotne trafienie w poprzeczkę:

Szkoda tej sytuacji pierwszej, uderzyłem bokiem, instynktownie poszedłem. Nie do końca widziałem, oko zamazało mi obraz… – mówił.

W czwartkowe popołudnie kapitan polskiej reprezentacji dodał nowy post na Instagramie, w którym podsumował mecz ze Szwecją. Nie ukrywał swojego rozczarowania. Podkreślił jednak, że zarówno on, jak i pozostali zawodnicy, walczyli do końca. Pozwolił sobie na sporo szczerości:

Wszyscy jesteśmy rozczarowani i zdajemy sobie sprawę, że ta historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Walczyliśmy do końca.

Zwrócił się też do kibiców, którym podziękował za wsparcie:

Dziękujemy za Wasze wsparcie, za wiarę w nasze możliwości – mamy zespół, który może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wiele radości. Dziękujemy ze jesteście – podkreślał Robert Lewandowski.

Internauci nie pozostawili wpisu bez reakcji. W komentarzach dziękują Robertowi za emocje, które im dostarczył:

  • Robert walczyłeś do końca, zespół także, jednak zabrakło chłopakom umiejętności. Ty i Glik SZACUN. Dobrze się oglądało dwa ostanie mecze.
  • Ale był dobry ten ostatni mecz. Szkoda, że żegnacie z Euro2020.
  • Lewy jesteśmy z Ciebie dumni cieszymy się że jesteś naszym rodakiem. Glowa do góry.

Kibicowaliście biało-czerwonym?


Robert Lewandowski komentuje wynik meczu ze Szwecją

Robert Lewandowski komentuje wynik meczu ze Szwecją

Robert Lewandowski - Euro 2020: strzelił gola z Hiszpanią

Robert Lewandowski - Euro 2020: strzelił gola z Hiszpanią

Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny

Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×