Euro 2020. Robert Lewandowski przyznał się do błędu w meczu ze Szwecją. W kamerze wyglądało to inaczej

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Euro 2020. Polska reprezentacja odpadła z turnieju. Zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie E. Po decydującym meczu ze Szwecją zdewastowany Robert Lewandowski przyznał się do błędu. 

Euro 2020 zakończyło się dla polskiej reprezentacji w środowe popołudnie, kiedy nasi piłkarze ulegli Szwedom 3:2. W ten sposób z dwoma porażkami i jednym remisem nie udało się wyjść z grupy. Mimo że piłkarze dzielnie walczyli, mistrzostwa są już dla nich historią.

W wywiadzie po meczu załamany Robert Lewandowski wyznał, co poszło nie tak. Co powiedział?

Euro 2020: Robert Lewandowski o kłopotach podczas meczu ze Szwecją

Robert Lewandowski był zdewastowany po tym, jak Polska odpadła z Euro 2020, na murawie miał łzy w oczach. Nasi pożegnali się z turniejem po porażce ze Szwecją 2:3. Biało-czerwoni walczyli do końca, ale zabrakło nieco umiejętności. Mówił o tym nawet Robert Lewandowski, który podczas wywiadu z TVP był po prostu załamany.

Trudno być w innym humorze po takim meczu. Nie można nam odmówić woli walki. Zabrakło czegoś. Pewnie umiejętności, żebyśmy wygrali i grali dalej. Chwała chłopakom, że walczyliśmy, ale to nie wystarczyło – mówił na antenie TVP Sport.

Nie mógł sobie darować tego, co się wydarzyło na boisku.

Była duża szansa, by strzelić zwycięską bramkę. Przeciwnicy stwarzali pół sytuacji i strzelali bramkę. To nie jest wina defensywy, a całej drużyny. Musimy się zastanowić, skąd to się wzięło. Walczyliśmy do końca.

Robert Lewandowski skomentował także swoje dwukrotne trafienie w poprzeczkę. Tego nie było widać na ekranach telewizorów.

Szkoda tej sytuacji pierwszej, uderzyłem bokiem, instynktownie poszedłem. Nie do końca widziałem, oko zamazało mi obraz… –  mówił.

Kapitan naszej reprezentacji wyznał, że całej drużynie zależało na zwycięstwie.

Wierzyliśmy, ze jesteśmy w stanie tutaj wygrać. Dla kibiców! Czujemy się bardzo z tym źle, bo daliśmy z siebie wszystko. Przeciwnik stworzył mniej sytuacji, w meczu z Hiszpania była wola walki, determinacja, a ze Szwecją, tracąc bramkę w drugiej minucie. W drugiej połowie strzeliliśmy dwie bramki. Nie można odmówić zaangażownia – powiedział.

Wielka szkoda, że Polacy odpadli z Euro 2020, bo można było odnieść wrażenie, że się rozkręcają.


Robert Lewandowski - Euro 2020, mecz Polska-Szwecja

Robert Lewandowski - Euro 2020, mecz Polska-Szwecja

Euro 2020: Polska-Szwecja, kontrowersje wokół braku reakcji sędziego

Euro 2020: Polska-Szwecja, kontrowersje wokół braku reakcji sędziego

Polska poza Euro 2020

Polska poza Euro 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×