NewsyEuro 2020. Robert Lewandowski zdobył się na gorzką refleksję po przegranym meczu. Złożył ważną deklarację

Euro 2020. Robert Lewandowski zdobył się na gorzką refleksję po przegranym meczu. Złożył ważną deklarację

Robert Lewandowski
Zuza Maciejewska
15.06.2021 13:00, aktualizacja: 15.06.2021 16:29

W poniedziałek Polska rozegrała pierwszy mecz podczas Euro 2020. Chociaż biało-czerwoni byli faworytem do zwycięstwa, nie udało im się pokonać Słowacji. W 18. minucie padł pierwszy gol. Wojtek Szczęsny próbował obronić strzał przeciwnika. Miał jednak pecha i zrobił to na tyle niefortunnie, że zapisał na swoim koncie samobójczą bramkę.

Po rozpoczęciu się drugiej połowy spotkania, Polacy doszli do głosu. Stworzyli akcję, którą wykończył Karol Linetty. Celnie umieścił piłkę w świetle bramki. Gdy wydawało się, że kolejne punkty biało-czerwonych są kwestią czasu, Grzegorz Krychowiak w 62. minucie dostał drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę. Musiał opuścić boisko, a Polacy do końca spotkania grali w osłabionym składzie. Przeciwnicy wykorzystali okazję. W 69. minucie strzelili gola, którym przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Euro 2020. Robert Lewandowski komentuje wynik meczu Polski ze Słowacją

Biało-czerwoni przylecieli z Sankt Petersburga do Polski. Przebywają w Sopocie, gdzie regenerują siły przed kolejnym spotkaniem. We wtorkowe popołudnie głos zabrał kapitan reprezentacji, Robert Lewandowski. Dodał nowy post na Instagramie, gdzie podzielił się swoimi odczuciami.

Piłkarz zdobył się na gorzką refleksję. Podkreślił, że sportowcy wiedzą, że sytuacja Polski w grupie nie wygląda najlepiej. Złożył ważną deklarację i napisał, że zarówno on, jak i jego koledzy z drużyny zrobią wszystko, by lepiej się zaprezentować w kolejnych spotkaniach:

Wierzyliśmy, że po zdobyciu wyrównującej bramki, mecz pójdzie po naszej myśli. Tak się jednak nie stało. Zdajemy sobie sprawę, że nasza sytuacja jest teraz ciężka, ale będziemy robić wszystko, żeby w pozostałych spotkaniach wyglądało to lepiej. Walczymy dalej. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Internauci nie pozostawili wpisu bez reakcji. W komentarzach podkreślają, że mocno trzymają kciuki za sukcesy w kolejnych spotkaniach:

• Wierzymy w Was, dacie radę!
  • Do boju!!!!!! Walczymy dalej!
  • Polacy nic się nie stało! Dacie radę.

Biało-czerwoni kolejny mecz rozegrają w sobotę, 19 czerwca o 21:00 w Sewilli. Zmierzą się z drużyną Hiszpanii.

Robert Lewandowski i piłkarze reprezentacji zaszczepili się przeciw COVID-19. Fot. Instagram, laczynaspilka