NewsyKate i William z George'em kibicowali Anglikom. Ich skwaszone miny po przegranym finale to gotowy mem. Paparazzi zrobili zdjęcie w najlepszym momencie

Kate i William z George'em kibicowali Anglikom. Ich skwaszone miny po przegranym finale to gotowy mem. Paparazzi zrobili zdjęcie w najlepszym momencie

Euro 2020: Książę William, książę George i księżna Kate na meczu
Zuza Maciejewska
12.07.2021 08:20, aktualizacja: 12.07.2021 15:49

Euro 2020 rozpoczęło się kilka tygodni temu. Pierwszym etapem turnieju były rozgrywki grupowe, w których drużyny walczyły o awans do 1/8 finału. Wśród nich byli też Polacy, którym niestety udało się zdobyć zaledwie jeden punkt. To nie wystarczyło, by przejść do kolejnego etapu i odpadli z turnieju.

W przeciwieństwie do Polski zawodnicy z Anglii świetnie radzili sobie podczas mistrzostw. Dotarli aż do finału, w którym zacięcie walczyli o wygraną z piłkarzami z Włoch. Zwycięzcy nie udało się wyłonić w regulaminowym czasie gry. Rozegrano więc dogrywkę, która także nie wyłoniła lepszego. Ostatecznie zdecydowały rzuty karne. Mistrzem Europy zostali Włosi, wygrywając 3:2.

Euro 2020: Reakcja Kate, Williama i George'a na przegraną Anglii

Niedzielny mecz na żywo oglądało około 60 tys. kibiców. Wśród nich nie zabrakło członków rodziny królewskiej. Nie jest tajemnicą, że William interesuje się sportem — jest m.in. wielkim fanem piłki nożnej. Na Wembley, gdzie rozegrano finał Euro 2020, pojawił się z żoną i najstarszym synem, George'em.

Księżna Kate na tę okazję wybrała biało-czarny strój. Postawiła na jasną marynarkę, którą połączyła z pasującą bluzką o delikatnie ciemniejszym odcieniu. Włożyła też czarne spodnie oraz skórzany pasek. Z kolei jej mąż i syn postawili na niemal identyczne stylizacje. Ubrali się w garnitury, eleganckie koszule i krawat.

W pierwszej połowie spotkania rodziny królewskiej nie opuszczał dobry humor. Z pewnością powodem był fakt, że Anglicy już w drugiej minucie rozgrywki strzelili gola, który zapewnił im przewagę.

Gdy jednak przegrana Anglików stała się faktem, entuzjazm księżnej Kate, Williama, a także ich syna opadł. Ich uśmiechy zastąpiły skwaszone miny, które uchwycili paparazzi. Zdjęcie, które już podbija social media, mogłoby być gotowym materiałem na mem.