Euro 2020. Na TVP spadły gromy. Słowa Dariusza Szpakowskiego rozjuszyły widzów tak samo jak tłumaczenie stacji

Euro 2020. Dariusz Szpakowski

Euro 2020. Dariusz Szpakowski

Euro 2020. Dariusz Szpakowski komentował mecz Polska - Szwecja. Jego słowa nie spodobały się wszystkim widzom. Internauci nie szczędzą krytycznych uwag.

W środę Polacy rozegrali ostatni mecz podczas Euro 2020. W Sankt Petersburgu zmierzyli się ze Szwedami. Chociaż biało-czerwoni dali z siebie wszystko, a Robert Lewandowski strzelił dwie bramki, przegrali z rywalami 2:3. Kapitan reprezentacji w czwartek zabrał głos. Opublikował oświadczenie na Instagramie, w którym podkreślił, że biało-czerwoni walczyli do końca:

Wszyscy jesteśmy rozczarowani i zdajemy sobie sprawę, że ta historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Walczyliśmy do końca. Dziękujemy za Wasze wsparcie, za wiarę w nasze możliwości – mamy zespół, który może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wiele radości. Dziękujemy ze jesteście.

Euro 2020. Dariusz Szpakowski w ogniu krytyki internautów

Spore emocje wzbudziła nie tylko gra zawodników, ale także sposób komentowania sytuacji na boisku przez Dariusza Szpakowskiego. Dziennikarz, gdy Szwedzi strzelili drugiego gola, ogłosił, że już „jest po meczu”. Takie zachowanie nie spodobało się internautom. Na Twitterze nie szczędzą pod jego adresem krytycznych uwag:

  • Nie wiem jak się skończy ten mecz ale jedno co wiem to @DarekSzpakowski powinien już odłożyć mikrofon dać sobie spokój. Co to za komentator który nie wierzy w swoją drużynę? A chyba widział już taki mecz na żywo w którym drużyna przegrywała 0-2 i wygrała mając jeszcze mniej czasu.
  • Szybszy niż Polacy w traceniu goli, jest tylko Dariusz Szpakowski, który nie wytrzymał nawet 30s bez komentatorskiego fikołka nazywając Isaka- Isaksonem.
  • Najgorszy w tym meczu był… Dariusz Szpakowski. Niech oni już się nad nami zlitują i nie pozwalają mu komentować meczy. Szczególnie ważnych meczy…
  • Pierw mówi o wierze, a minuta później wymiana porażek i remisów, cała tyrada jacy jesteśmy słabi.
  • Tak na chłodno – Szpakowski to legenda i jeden z najważniejszych głosów mojego życia, ale wczoraj był fatalny. Niestety.
  • Słowa komentatora telewizji publicznej po bramce na 0:2 w 60′ meczu Polska – Szwecja: „i po meczu” – to bez względu na wszystko słowa hańby.
  • Szpak powinien wnuki bawić. W pewnym wieku trzeba odejść na emeryturę, przykładem jest tu także paru polityków 70+ u władzy z wyraźną demencją.

Głos w tej sprawie zabrał też Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Zapowiedział, że wyciągnie wnioski. Podkreślił, że jego priorytetem jest to, by telewizja serwowała widzom jak najlepszą jakość:

Oglądam wszystkie mecze, słucham i obserwuję naszych komentatorów oraz ekspertów. Kończymy fazę grupową, czas na wnioski zgodnie z filozofią mes que un club. Moim zadaniem jest to, żeby dać widzom @sport_tvppl jak najlepszą jakość i mam zamiar tego zobowiązania się trzymać.

Chociaż część internautów odebrała to jako znak, że komentator już nie zabierze głosu podczas mistrzostw, okazuje się, że się mylili. Dariusz Szpakowski razem z Andrzejem Juskowiakiem skomentują mecz Belgii i Portugalii.

Ta wiadomość dolała oliwy do ognia. Kibice w komentarzach na Twitterze wyrażają swoje niezadowolenie:

  • Każdy czekał na informację, że Szpakowski & Juskowiak już więcej meczów nie skomentuje na tym turnieju. Dla dobra wszystkich, po co psuć nam Euro?
  • Z całym szacunkiem do UBIEGŁYCH lat, ale Pan Szpakowski absolutnie do komentatorki czy nawet studia eksperckiego się nie nadaje. Podobnie jak Pan Tomaszewski, to jest smutny i żenując stan rzeczy świetnie dopełniający obraz polskiej piłki.
  • Najbardziej irytujace są komentarze Szpakowskiego w stylu: – „nie najlepsze zagranie”, podczas gdy w rzeczywistości podanie było fatalne.

Podzielacie te opinie?


Polska poza Euro 2020

Polska poza Euro 2020

Dariusz Szpakowski- Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2017

Dariusz Szpakowski- Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2017

Dariusz Szpakowski - Ramowka TVP

Dariusz Szpakowski - Ramowka TVP

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×