Nowe doniesienia ws. Elżbiety II nie wskazują na nic dobrego. Poddani drżą o zdrowie i życie 96-letniej monarchini

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II jest w coraz gorszym stanie? Nowe doniesienia z Wielkiej Brytanii nie napawają optymizmem. Co wyszło na światło dzienne?

Królowa Elżbieta II przejęła koronę po swoim ojcu, Jerzym VI. Kilka miesięcy temu przypadła 70. rocznica tej chwili. Niestety 96-letnia monarchini znajduje się w coraz gorszej formie. Media informują, że ma problemy z poruszaniem się i przez to niechętnie pokazuje się w miejscach publicznych. Ostatni raz Brytyjczycy „na żywo” widzieli ją na paradzie Trooping the Colour 2022, podczas której pozdrawiała uczestników.

Jakiś czas temu matka dynastii przyjechała do swojej rezydencji Balmoral Castle. Poddani spodziewali się, że weźmie udział w tradycyjnym powitaniu i spotka się z mieszkańcami okolicy. Tak się jednak nie stanie. W ostatniej chwili publiczna impreza została odwołana, a przywitanie królowej odbędzie się tylko w wąskim, prywatnym gronie.

Królowa Elżbieta II podupadła na zdrowiu. Co wiemy?

O odwołaniu wydarzenia poinformował pracownik zamku, który miał szansę porozmawiać z dziennikarzami pisma The Mirror.

Tradycyjne powitanie w Balmoral jest bardzo utrwalone w kalendarzu królowej i jest czymś, co Jej Wysokość naprawdę lubi. Powitanie miejscowych, którzy podróżują, aby ją zobaczyć, jest dla niej bardzo ważne. To gorzkie rozczarowanie, że ceremonia nie odbędzie się w tradycyjnej formie.

Personel oficjalnie nie potwierdził, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest kiepski stan zdrowia królowej, niemniej jednak wszystko na to wskazuje. Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni spekulowało się o tym, że monarchini może abdykować.

Królowa zdołała spędzić publicznie tylko około 30 minut na swoim jubileuszu – mówi źródło magazynu New Idea – Niestety problemy z poruszaniem się, na które cierpi, stają się coraz większe i jasne jest, że nie może już wykonywać swoich obowiązków tak, jakby chciała. Jeśli jubileusz wydawał się wielkim pożegnaniem dla niesamowitej kobiety, to dlatego, że w głębi duszy wiedziała, że ​​tak było. Odchodzi na bok dla swojego syna i wnuka, nawet jeśli nieformalnie. Zarówno Karol, jak i William spędzali z nią czas od jubileuszu i dali jej jasno do zrozumienia, że ​​jeśli chce ustąpić, to oni są na stanowisku. Od 70 lat jest dumna ze swojej Wspólnoty Narodów, a teraz nadeszła kolej, aby była dumna z potomków.

W lipcu Pałac Buckingham potwierdził, że zakres obowiązków królowej uległ znacznemu ograniczeniu.

Co myślicie na temat tej groźnie wyglądającej sytuacji?


Królowa Elżbieta II, książe Louis – Trooping The Colour

Królowa Elżbieta II, książe Louis – Trooping The Colour

królowa Elżbieta II

królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×