Szukaj

Nie uwierzycie, co dwa lata temu robili najbardziej wpływowi youtuberzy w Polsce

Ekipa Friza

Ekipa Friza

Ekipa Friza, to grupa czołowych polskich youtuberów, którzy zdobyli w mediach społecznościowych kolosalne zasięgi. Czym zajmowali się dwa lata temu?

Ekipa Friza powstała w 2018 roku, a jej założycielem jest wiodący na polskim YouTubie Karol Friz Wiśniewski. Początkowo nagrywał filmy związane z tematyką gier – szczególnie Pokemon GO. Po sukcesie, a także osiągnięciu popularności w sieci, postanowił razem ze swoimi kumplami, których poznał w trakcie nagrywania w pierwszych wideo, wprowadzić w życie nowy projekt.

W tamtym własnie czasie powstała właśnie Ekipa, do której należą: Wersow, Mini Majk, Murcix, Tromba, Wujek Łuki, Patecki, Fusialka, Poczciwy Krzychu, a także Marcysia Ryskala. Od tamtego czasu nagrywają filmy o charakterze lifestyle, które publikują w internecie i cieszą się ogromną popularnością – niemal każde z nich przekroczyło milion subskrypcji i tyleż obserwujących na IG.

Czym zajmowali się, zanim znali się najbardziej wpływowymi influecerami w naszym kraju?

Co członkowie Ekipy robili dwa lata temu?

Karol Wiśniewski zaczynał od nagrywania dziesięć lat temu, jako 14-latek. Swoją przygodę na platformie YouTube rozpoczął od grania w Minecraft, lecz nie zachowały się filmy z tego okresu. 1 listopada 2016 roku opublikował film z łapania pokemonów. W materiale mieliśmy okazję zobaczyć jego bliskiego przyjaciela, Mateusza Trombę Trąbkę. To właśnie podczas grania w Pokemony Karol poznał swojego drugiego najlepszego przyjaciela Łukasza Wojtycę. To oni są trzonem Ekipy, ale jak widzicie, zaczęło się dosyć skromnie.

Obecnie kanał 24-latka śledzi ponad 4 miliony subskrybentów. Filmy, które pojawiają się na jego kanale osiągają zawrotną liczbę wyświetleń – bywa, że nawet ponad 50 milionów, co jest prawdziwym fenomenem! Na Instagramie obserwuje go ponad 2,5 miliona internautów! To dopiero początek. Jego Ekipa, która zrzesza innych wpływowych influencerów, z którymi Karol nagrywa filmy, wchodzi na giełdę, o czym niedawno poinformował Wiśniewski. 

Karol Friz Wiśniewski - sesja dla Forbesa

Karol Friz Wiśniewski – sesja dla Forbesa

Kim jest Weronika Sowa?

24-latka, znana w sieci jako Wersow, dziewczyna Friza, ma prawie 2 miliony subskrypcji na YouTube, ponad 2 miliony obserwujących na Instagramie, 1,5 miliona na TikToku – to są niewyobrażalne zasięgi, którymi może pochwalić się ta 24-latka.  Jest członkinią słynnej Ekipy od 2019 roku. Zanim dołączyła do teamu, powoli rozkręcała swój kanał. Wszystko przyspieszyło w momencie, kiedy grupa rozpoczęła projekt daily i zamieszkała we wspólnym domu.

Weronika Wersow Sowa - garderoba

Weronika Wersow Sowa

Kim jest Wujek Łuki Wojtyca?

Obecnie jest menadżerem ekipy. Ma 35 lat. Jeszcze dwa lata temu, zajmował się graniem, między innymi w Pokemon Go i to właśnie wtedy poznał Friza i Trombę — jego pseudonim Wujek Łuki wziął się stąd, że jest o 9 lat starszy od Karola i Mateusza. Obecnie zajmuje się stroną biznesową całego projektu. Na Instagramie obserwuje go 1,2 miliona internautów.

Łukasz Wujek Łuki Wojtyca

Łukasz Wujek Łuki Wojtyca

Kim jest Tromba – Mateusz Trąbka?

To youtuber, który występuje w Ekipie u boku Friza od początku istnienia grupy. Ma 24 lata. Swoją karierę rozpoczynał od gry w Pokemon Go – później, tak jak Friz, zmienił temat swojego YouTubea na vlogi i challenge. Tematyka jego kanału jest bardzo różna. Prowadzi na kanale nową serię, która polega na tym, że zabiera poszczególnych członków ekipy do studia tatuażu i oni wybierają sobie, co dokładnie znajdzie się na ich ciele. Jego profil na Instagramie śledzi 2 miliony osób. Ma węża o imieniu Puszek.

Tromba

Tromba

Kim jest Kasia Fusialka Bożek?

Ma 22 lata. To dziewczyna Wujka Łukiego, zanim przystąpiła do Ekipy była zawodniczką CS:Go. Marzyła o tym, żeby granie stało się jej sposobem na zarabianie pieniędzy, ale wtedy poznała Łukasza Wojtycę i zdecydowała przeprowadzić się do Karkowa. Ciągle jest w drużynie, ale obecnie gra dużo mniej niż przed zamieszkaniem w domu razem z resztą influencerów. Jej konto na Instagramie śledzi 1,1 mln osób.

Fusialka

Fusialka

Kim jest Poczciwy Krzychu?

To Kamil Chwastek, ma 26 lat, swój kanał założył na początku 2020 roku. Influencer bardzo szybko zyskał ogromne grono fanów. Pierwszą styczność z Youtubem miał 30 października 2018 roku, kiedy to w filmie UFO ROZBIŁO SIĘ POD KRAKOWEM – REPORTAŻ! zadebiutował jako Krzysiek, który za figurką w lewo mieszka. Jest członkiem Ekipy Friza i wraz z pozostałymi członkami mieszka w Domu Ekipy pod Krakowem. Jest wielkim fanem motoryzacji i uwielbia majsterkować przy samochodach. Na lewym przedramieniu ma tatuaż: skrzyżowane tłoki w sercu z łańcucha rozrządu. Jest również sportowcem i byłym piłkarzem. Ukończył studia inżynierskie na Politechnice Krakowskiej. Jak widać, jego kariera w social mediach jest bardzo świeża. Ma 1,3 mln obserwatorów na Instagramie.

Poczciwy Krzychu

Poczciwy Krzychu

Kim jest Marta Błoch?

O Murcix, czyli 22- letniej Marcie Błoch jeszcze niedawno mało kto słyszał, dziś jest jedną z ulubionych twarzy młodych widzów na polskim Yotubie! Założyła kanał o nazwie Murcix na YouTube 27 października 2019 r. Zdobywa on w bardzo szybkim tempie wielu subskrybentów. Do domu Ekipy przeprowadziła się wraz ze swoim chłopakiem Mikołajem Magdziarzem- Mixerem. Jeszcze dwa lata temu była początkująca influencerką, a dziś ma milion obserwujących. Na Instagramie śledzi jej profil 1,4 mln osób. W kilka miesięcy zdobyła popularność. Studiuje psychologię i bardzo lubi zwierzęta.

Murcix

Murcix

Kim jest Marcysia — Maria Ryskala?

Ma 21 lat. Jest dziewczyną Tromby. Na Instagramie obserwuje ją 1,6 mln internautów. Lubi kolczyki i tatuaże. Jak większości członków Ekipy, jej popularność zaczęła gwałtownie rosnąc po jej dołączeniu do teamu Friza. Bardzo chętnie odpowiada fanom na pytania, które zadają na IG. Można się np. z nich dowiedzieć, że planuje zmodyfikować tatuaż na szyi. Dużym zaskoczeniem dla wielu obserwujących było to, jak ma naprawdę na imię, gdyż, jak wiadomo, w sieci funkcjonuje jako Marcysia, a Tromba czasem mówi do niej Mariola – jak to stwierdził, dla beki.

Marcelina Ryskala

Marcelina Ryskala

Kim jest Mini Majk?

Mateusz Krzyżanowski, to 25-letni youtuber i influencer i zawodnik Fame MMA. Jest rozpoznawalny głównie ze względu na swój niski wzrost – ma bowiem 130 centymetrów. Jest to konsekwencja achondroplazji — wrodzonej wady, prowadzącej do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego. Mini Majk, zanim został Youtuberem, pracował m.in. jako atrakcja wieczoru w nocnych klubach, a także był zatrudniony w firmie produkującej zdrową żywność. Na Instagramie obserwuje go 1,6 mln internautów.

Mini Majk

Mini Majk

Jak widzicie, jeszcze dwa lata temu ich życie wyglądało zupełnie inaczej — w zasadzie w kilka miesięcy wszystko zmieniło się o 180 stopni. Jedno łączyło tę grupę młodych ludzi — przekonanie, że w sieci można osiągnąć sukces i zarobić pieniądze. Obecnie, dzięki wspólnemu działaniu, otwartym i kreatywnym umysłom, wsparciu, jakiego sobie udzielają, są uznawani za grupę najbardziej wpływowych influencerów w Polsce.


Ekipa Friza

Ekipa Friza

Ekipa Friza

Ekipa Friza

Ekipa - Marcysia, Wersow, Murcix i Fusialka

Ekipa - Marcysia, Wersow, Murcix i Fusialka

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×