Edyta Górniak pracowała nad płytą na pirackim programie. Teraz płacze w tabloidzie i mówi o szkodach jakie jej wyrządził. Jest załamana

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak w nowym wywiadzie zdradziła, że straciła materiał przygotowany na płytę. Wszystko przez wirusa komputerowego. Co dokładanie się stało?

Edyta Górniak pierwsze kroki na scenie stawiała w 1986 roku. Wówczas debiutowała w założonym przez siebie zespole System B. Cztery lata później doceniono ją w koncercie Debiuty podczas 27. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Potem reprezentowała nasz kraj w konkursie Eurowizji, gdzie zajęła wysokie, drugie miejsce. Chociaż od tamtego momentu minęło 27 lat, na razie nikt nie pobił jej wyniku.

W kolejnych latach kariera Górniak nabrała rozpędu. Zgromadziła wokół siebie grono wiernych fanów, które obserwuje jej zawodowe poczynania. Piosenkarka co jakiś czas udziela wywiadów, w których zabiera głos na ten temat. Tak jak niedawno, gdy gościła w Pytaniu na śniadanie. Przedstawiła nową wersję utworu Będę śniła i jak zapowiedziała jest to pierwsza z niespodzianek, jakie przygotowała dla swoich sympatyków:

Może jak będę odsłaniać kolejne niespodzianki na przestrzeni najbliższych miesięcy to wybaczą mi państwo, dlaczego musiałam zrezygnować z The Voice of Poland w tym sezonie, to była bardzo trudna decyzja.

Edyta Górniak straciła płytę przez wirusa. Co się stało?

Górniak udzieliła też wywiadu Faktowi. Zabrała głos na temat swojej trzeciej płyty, Perła, która ujrzała światło dzienne w 2002 roku. Ujawniła, że angielska wersja Invisible powstała we współpracy z ekipą, która odpowiadała m.in. za przeboje Spice Girls oraz Tiny Turner. Dopiero później doszedł pomysł dokręcenia polskiej wersji.

Niestety w jednym ze studiów, w którym nagrywano materiał w naszym kraju, używano do tego celu pirackiego oprogramowania. Przez to wdarł się wirus, który zniszczył wszystkie piosenki. Edyta Górniak powiedziała, że załamała się tą sytuacją:

Pracowaliśmy na pirackim programie, o czym nie wiedziałam. Jak skończyłam nagrania, to komputer skasował cały materiał. Wprowadził się wirus, który zjadł całą płytę i nie mieliśmy żadnego backupu. Okazało się, że ta osoba nie miała takiej wiedzy i świadomości, pod jaką się podpisała. Pracując na pirackich programach, to jest bardzo nieodpowiedzialne, więc dostałam zapaści, bo wiedziałam, że kolejnego budżetu nie dostanę. Cała ta praca kilku miesięcy po prostu poszła do kosza. Totalnie się załamałam.

Na szczęście udało się znaleźć rozwiązanie. Pomocną dłoń w jej kierunku wyciągnęła ekipa, która odpowiadała za angielską edycję płyty. Umożliwili piosenkarce nagranie polskiej wersji krążka pod osłoną nocy w londyńskim studiu.


Edyta Górniak w Pytaniu na śniadanie

Edyta Górniak w Pytaniu na śniadanie

Alicja Tracz, Edyta Górniak - Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021

Alicja Tracz, Edyta Górniak - Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021

Edyta Górniak - Opole 2021

Edyta Górniak - Opole 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×