Edyta Górniak przez brak szczepionki jest uwięziona w kraju: „Nie będę wsiadać do samolotu”. Znalazła inny sposób, by cieszyć się życiem

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak od dawna już nie ukrywa, jaki jest jej stosunek do pandemii koronawirusa. Gwiazda nie nosi maseczki i nie ma zamiaru przyjąć szczepionki. To pozbawia ją możliwości wyjazdu z kraju. Zabrała głos w sprawie. 

Edyta Górniak tuż przed wprowadzeniem pierwszych obostrzeń i narodowej kwarantanny wróciła w zeszłym roku z USA do Polski. W Stanach Zjednoczonych mieszkała przez kilka lat i tam odpoczywała od zamieszania wokół swojej osoby. Artystka na krótko zatrzymała się w Krakowie, by później zamieszkać w pięknym domu u podnóża Tatr. Od tamtej pory na bieżąco pokazuje fanom, jak wygląda jej życie na Podhalu. Otacza ją niesamowita przyroda, a widok z okien zapiera dech. Nie ukrywa, że znalazła swoje miejsce na ziemi.

Wokalistka jest też jedną z aktywniejszych gwiazd na Instagramie. Często łączy się z fanami i odpowiada na nurtujące ich pytania. Ostatnio dużo mówiła o pandemii, obostrzeniach i szczepionkach. Nie ukrywa, że jest ich przeciwniczką i nie zamierza przyjąć wakcyny.

Edyta Górniak przez brak szczepień nie może wyjechać z kraju

Temat szczepionek na koronawirusa, jak nigdy podzielił społeczeństwo. Przyjęcie zastrzyku ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Chociaż pandemia nadal nie wygasa, a nowych zachorowań i tragicznych skutków choroby przybywa w zastraszającym tempie, to nadal wiele osób nie decyduje się na wakcynację. Wśród nich jest między innymi Edyta Górniak. Artystka w zeszłym roku zarzekała się, że jeżeli szczepienia będą obowiązkowe, opuści kraj.

Jeśli szczepienia przeciw COVID-19 będą obowiązkowe, wyprowadzę się z Polski – mówiła.

Do tej pory artystka uwielbiała zwiedzać świat i odwiedzała najdalsze zakątki globu. Tam w końcu mogła się poczuć anonimowa i odpocząć od zamieszania wokół swojej osoby. W rozmowie z Super Expressem zdradziła, że nie wyjeżdżała nigdzie od dwóch lat i jest to najdłuższa przerwa w podróżach od kilku dekad.

Gdy po raz pierwszy wsiadłam do samolotu, mając 16 czy 17 lat, tak prawie nie wysiadałam z niego przez wiele lat. Wylatałam trzy paszporty. To jest dla mnie najdłuższa przerwa, bo już prawie dwuletnia, kiedy nie podróżowałam donikąd samolotem. Jest to trochę dziwne, ale dzięki temu doceniłam też piękną przestrzeń Polski. Zawsze pracowałam, a kiedy chciałam się zregenerować, wylatywałam z kraju, żeby mieć trochę prywatności i nie mieć na sobie tylu spojrzeń. Zawsze wybierałam „koniec świata”, żeby faktycznie się wyciszyć, zdjąć sztuczne rzęsy, związać włosy w kucyk i po prostu poczuć się dziewczyną z Ziębic – wyjaśnia Górniak.

Chociaż artystka przez brak szczepionki jest uwięziona w kraju, to wcale jej to nie przeszkadza. Przyznaje, że w końcu ma czas, by zwiedzać okolicę. Na nowo mogła zakochać się w Polsce. Jak twierdzi, brak szczepień daje jej poczucie bezpieczeństwa.

Niektórzy mogą dalej podróżować, jeżeli zdecydowali się na komfort, ja postawiłam na poczucie bezpieczeństwa wewnętrznego i to jest też moje prawo, bo każdy ma prawo do swoich wyborów, zgodnych ze swoją intuicją, przemyśleniami i swoją filozofią życia. Zdecydowałam, że teraz nie będę wsiadać do samolotu… Poczekam… Mamy wielkie szczęście, że żyjemy w takim pięknym kraju. Dopiero teraz, podróżując po Polsce, odkryłam wiele cudownych miejsc. Zakochałam się w jeziorach, zakochałam się w górach – zdradza Edyta.

Wygląda na to, że piosenkarka wcale nie żałuje tego, że brak szczepionki odebrał jej możliwość podróży. Mieszka w pięknym miejscu i teraz ma czas między innymi na to, aby zwiedzić kraj i w ten sposób na nowo cieszyć się życiem.


Edyta Górniak pokazała śnieg przed domem

Edyta Górniak pokazała śnieg przed domem

Edyta Górniak pokazała śnieg przed domem

Edyta Górniak pokazała śnieg przed domem

Edyta Górniak - reakcja na informację o nakazie noszenia maseczek

Edyta Górniak - reakcja na informację o nakazie noszenia maseczek

Komentarze

 • Człek pisze:

  Pani Edyto brawo za prawdziwe słowa i mądrość duszy, niech te mafijne barany
  się udławią swą głupotą.

 • Gość pisze:

  „Edyta Górniak od dawna już nie ukrywa, jaki jest jej stosunek do pandemii koronawirusa. Gwiazda nie nosi maseczki i nie ma zamiaru przyjąć szczepionki.”
  Ok, ośmioklasówki tak mają, niewiedzę zastępują bredzenien, ale nie noszenie maseczki, czy zrywanie informacji z obowiązującymi przepisami, to już paragraf, dlaczego więc jeszcze go nie ma.?

 • Gość pisze:

  Pragne pocieszyc tych nieszczepionych ze Omikron, ktory pochodzi z Afryki poludniowej gdzie jest o wiele mniej ludzi
  zaszczepionych niz w Europie, spowodowal tam 4 razy mniej zachorowan niz w panstwach europejskich. O czym to swiadczy ? Ze epidemia mija nie dzieki szczepionkom, a dzieki kolektywnemu wzmocnieniu systemu odpornosciowego.

 • Rafi pisze:

  Brak słów

 • Gość pisze:

  Zero i bezmózgowie.

 • Gość pisze:

  Głupia baba niech wreszcie się weźmie do uczciwej pracy bo widze ze z roku na rok co raz mnie urody i co raz mnie mozgu

  • Lila pisze:

   Nie każdemu jest dane opływać w luksusie, Jej jest 😉 Talentu nie kupisz za żadne pieniądze świata, ale pocieszę Cię, iż zazdrości i zawiści można się wyzbyć beż finansów:D

 • Gość pisze:

  Pani Edyta to piękna i mądra kobieta Tak trzymać Hejterzy niech zajrzą w swoje serce Ciekawe co zobaczą ?

 • Gość pisze:

  Kogo to obchodzi co Gorniakowa będzie robić,niech się tak nie cieszy że wygląda inaczej niż jak dziewczyna z Ziębic.Moze też się nie szczepić i nawet złapać covida,zupełnie to nikogo nie interesuje

 • Gość pisze:

  Szkoda baby. Patcha zjechana

 • Julia Szwałek pisze:

  Widać na zdjęciach że Edyta Górniak jest niesamowicie szczęśliwa z życia w Górach na łonie natury w zgodzie ze zdrowym sposobem życia i miłośći do natury , uśmiech radość zadowolenie na twarzy , oczy błyszczą szczęściem.

 • Neo pisze:

  Super.Szacunek.za.odwage by przeciwstawić sie szaleństwu.By podążać za sercem.i rozumem.a.nie.propaganda I przerażeniem.Tak.trzymac.

 • Gość pisze:

  Taki live zimno cimno po ch..j źwiedzać jak moźna pływać w basenie a zakupy lidl przywiezie jak tam kair super ale źamiast lotniska w wawce po 10h na oparach lotnisko w radomiu po co ryzykować ta wawka jakaś pechowa i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×