Donald Tusk odwiedził córkę i wnuczkę w szpitalu: „Przetrzymamy to Kasiu razem”. Podzielił się wzruszjącym zdjęciem z wizyty

Donald Tusk

Donald Tusk

Donald Tusk postanowił odwiedzić córkę i wnuczkę w szpitalu. Podzielił się zdjęciem z wizyty. Opis pod fotografią jest poruszający. Były premier przeżywa chorobę najmłodszej wnuczki.

Donald Tusk to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych polskich polityków. Kilka lat temu pełnił funkcję premiera, by później wyjechać do Brukseli i zająć stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. W zeszłym roku wrócił ponownie do krajowej polityki i został liderem Platformy Obywatelskiej. Oznacza to dla niego między innymi także powrót do rodzinnego Sopotu, gdzie mieszka także jego córka Kasia z mężem i dziećmi. Ona również zyskała sławę – nie tylko dzięki politycznej karierze ojca, ale też prowadzeniu poczytnego bloga Make Life Eeasier.

W ostatnim czasie jednak życie jej nie rozpieszcza. Córka byłego premiera doczekała się dwojga dzieci. Starsze z nich to trzyletnia Liliana, a młodsza z dziewczynek ma zaledwie 5 miesięcy i przed świętami nagle trafiła do szpitala. Było dosłownie o krok od tragedii.

Donald Tusk odwiedził Kasię i wnuczkę w szpitalu

Kasia jakiś czas temu poinformowała w sieci, że trafiła do szpitala z młodszym dzieckiem. Jej córki wcześniej zachorowały na koronawirusa. Niestety osłabiony organizm 5-miesięcznego niemowlaka złapał kolejną infekcję. Pomimo zapewnień lekarzy Kasia czuła, że coś jest nie tak. Intuicja jej nie zawiodła.

Trafiłyśmy tutaj podobno w ostatniej chwili, chociaż jeszcze dzień wcześniej uspokajano mnie, że nic nie daje powodów do zmartwienia i po niedawnym zachorowaniu moich dzieci na koronawirusa mogę już odetchnąć spokojnie. Intuicja mamy to jednak najczulsze i najrzetelniejsze badanie diagnostyczne. Kwestia kilkunastu, a może nawet kilku godzin nim doszłoby do sepsy, bo parametry stanu zapalnego były już bardzo niepokojące i pogarszały się dosłownie z chwili na chwilę – napisała.

W czasie pandemii Tusk w placówce jest zdana sama na siebie. Niestety w tym czasie nikt nie może jej odwiedzić, ale rodzina, w tym kochający tata i dziadek robią, co mogą, by dodać jej otuchy. Donald Tusk pojawił się pod szpitalnym oknem, by chociaż na chwilę je zobaczyć. Podzielił się wzruszającym zdjęciem.

Chociaż widzieliśmy się tylko przez szpitalne okno, byliśmy w te Święta tak blisko siebie, jak to tylko możliwe. Przed nami jeszcze trudny czas, ale przetrzymamy to, Kasiu, razem i doczekamy weselszych dni. Pamiętajmy o wszystkich, którzy potrzebują dziś naszych ciepłych słów i wsparcia, o chorych i ich rodzinach. Nie tylko o swoich najbliższych. Bądźmy dobrzy dla siebie, współodczuwający i gotowi do pomocy.

Pod postem lidera PO nie zawiedli internauci, którzy w komentarzach przekazali mu ogrom ciepłych słów. Widać, że ojciec i dziadek bardzo przeżywa to, co się dzieje.


Kasia Tusk w szpitalu z młodszą córką

Kasia Tusk w szpitalu z młodszą córką

Donald Tusk z najmłodszą wnuczką

Donald Tusk z najmłodszą wnuczką

Kasia Tusk z córką w szpitalu

Kasia Tusk z córką w szpitalu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×