Czesław Michniewicz zabrał głos w sprawie premii dla piłkarzy. Mówi o konflikcie z Lewandowskim, alkoholu i rodzinach zawodników

Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski

Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski

Czesław Michniewicz skomentował aferę z premią dla polskiej drużyny. Co z pieniędzmi, które miał obiecać im premier? Trener poruszył temat konfliktu z Robertem Lewandowskim. 

Mundial w Katarze dla polskich zawodników dobiegł końca. Biało-czerwoni osiągnęli największy sukces od 36 lat i udało im się wyjść z grupy. Piłkarze rozegrali najpierw trzy spotkania, które decydowały o awansie. Zremisowali z Meksykiem, wygrali z Arabią Saudyjską i ulegli Argentynie. To jednak nie przekreśliło ich szans na awans.

Rzutem na taśmę dzięki bramce strzelonej przez Arabię Saudyjską udało im się do 1/8 finału. Tam trafili na bardzo trudnego przeciwnika, jakim była Francja. Meczu z obrońcami tytułu sprzed czterech lat niestety nie udało się wygrać. Jednak pomimo przegranej było to najbardziej widowiskowe spotkanie, które rozegrali i widać było, że piłkarze walczyli do końca.

Wśród kibiców i sportowych dziennikarzy od kilku dni nie mówi się jednak o niczym innym jak o ogromnej premii, jaką piłkarze i trener mieli otrzymać za wyjście z grupy. Pojawiły się doniesienia o tym, że premier Mateusz Morawiecki miał obiecać zawodnikom aż 30 mln złotych. Teraz głos zabrał sam Czesław Michniewicz.

Czesław Michniewicz komentuje zamieszanie wokół mundialu

Temat premii dla polskich piłkarzy urósł do najwyższej rangi. Dyskutowali o nim kibice i dziennikarze. Pojawiło się mnóstwo doniesień na temat rzekomego konfliktu pomiędzy Czesławem Michniewiczem i kapitanem polskiej drużyny Robertem Lewandowskim, którzy mieli odmienne zdania co do podziału ogromnych pieniędzy. Jeden z dziennikarzy twierdził nawet, że Lewy chce się w tej sprawie spotkać z samym premierem Morawieckim.

Teraz do całej afery oficjalnie odniósł się Czesław Michniewicz. Mówił, że temat ewentualnej premii, był luźno rzucony podczas spotkania z reprezentacji z premierem i nie było konkretnych deklaracji.

To była luźna rozmowa, pan premier przemieszczał się po sali, gdzie jedliśmy posiłki. Przy każdym stoliku z kimś rozmawiał, żartów było dużo. Przy niektórych stolikach piłkarze pytali: „w jakiej walucie ta premia, bo my zarabiamy w euro?”. To była luźna rozmowa – mówił Michniewicz w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w Radiu ZET.

Mówił także, że o rzekomym konflikcie z Robertem Lewandowskim. Media twierdziły, że miał ich poróżnić temat pieniędzy i ich podziału pomiędzy wszystkich zawodników kadry.

Nie było żadnej kłótni. Byliśmy w Katarze prawie 20 dni, na temat ewentualnej premii od premiera rozmawialiśmy 5 minut. Proszę zrozumieć, jaka to jest skala czasu. Rozmawiałem z Robertem Lewandowskim może 3-4 minuty przed odprawą (…) Nie było między nami różnicy zdań. Po odprawie poprosiłem drużynę, by zamknąć ten temat i już do tego nie wracać. Nie było kłótni, atmosfera była w dalszym ciągu fantastyczna – wyjaśnił.

Dodał także, że on i jego asystent nie chcieli przyjąć żadnej premii. W całym konflikcie przewijał się też temat zakwaterowania rodzin piłkarzy w tym samym hotelu co kadra. Okazuje się, że przez 20 dni odbyła się tylko jedna wspólna kolacja z rodzinami piłkarzy.

Po meczu z Arabią Saudyjską, w niedzielę (…) zorganizowaliśmy popołudniu kolację dla wszystkich rodzin piłkarzy, znajomych. Przyjechali do nas do hotelu, zjedliśmy wspólną kolację i od razu wyjaśnię, że w tym hotelu nie można pić alkoholu, także, żeby ktoś nie myślał, że tam się coś złego działo. Wtedy było jedyne spotkanie z całymi rodzinami -wyjaśnił trener biało-czerwonych.

Podsumował też starcie Lewandowskiego z Messim w meczu Polaków z Argentyną. Przyznał, że napastnik przeciwników był w lepszej formie od kapitana Orłów.

W meczu z Argentyną Messi był lepszy od Lewandowskiego – stwierdził.

Myślicie, że obszerne wyjaśnienia Czesława Michniewicza zakończą plotki na temat premii dla biało-czerwonych?


Czesław Michniewicz na spotkaniu z Robertem Lewandowskim

Czesław Michniewicz na spotkaniu z Robertem Lewandowskim

Mecz Polska-Argentyna

Mecz Polska-Argentyna

Wojciech Szczęsny - Katar 2022, mecz z Arabią Saudyjską

Wojciech Szczęsny - Katar 2022, mecz z Arabią Saudyjską

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×