Będzie „Bridget Jones 4”? Renée Zellweger o kontynuacji kinowego hitu

Bridget Jones 4. Kiedy nowa część?

Bridget Jones 4. Kiedy nowa część?

W jednym z najnowszych wywiadów Renée Zellweger zapytana o powstanie kolejnej części Bridget Jones zdradziła, że bardzo chciałaby ponownie wcielić się w rolę nieporadnej Brytyjki. Czyżby szykowała się czwarta odsłona filmu o przygodach Bridget, tym razem na postawie ostatniej części książki: Szalejąc za facetami?

Rola Renée Zellweger w filmach o Bridget Jones jest uważana za kultową. Historia nieporadnej życiowo dziennikarki z Londynu znalazła uwielbienie wśród wielu kobiet na całym świecie. Brytyjska komedia romantyczna powstała na podstawie powieści pod tym samym tytułem autorstwa Helen Fielding.

Pierwsza część ekranizacji powstała w 2001 roku, film miał również dwie kontynuacje – Bridget Jones: W pogoni za rozumem z 2004 roku i Bridget Jones: Baby z 2016 roku. Przy czym ostatnia z wymienionych powstała w oparciu nie o książkę, a o felietony pisarki publikowane na łamach jednego z magazynów.

Zapewne informacja o powstaniu czwartej części legendarnego filmu ucieszyłaby wielu fanów. Czy doczekamy się jej? W końcu producenci mają materiał w postaci ostatniej części powieści – Bridget Jones: Szalejąc za facetami.

Bridget Jones 4. Czy powstanie nowa część?

Renée Zellweger ma teraz naprawdę dobry czas. Tydzień temu aktorka otrzymała kolejną prestiżową nagrodę – SAG Awards za rolę w filmie Judy. Za tę samą rolę dostała również Złotego Globa. Wygląda na to, że mimo przerwy w aktorstwie (Zellweger zniknęła z ekranów na parę lat), teraz wraca w wielkim stylu.

Zapytana o ewentualny udział w kolejnej części filmu opowiadającego o losach Bridget odpowiedziała:

Z przyjemnością zagram ją ponownie. Uwielbiam ją. Po prostu uważam, że jest świetna i zabawna. Ona jest najlepsza. Jasne, że jeśli mi to zaproponują, to ją zagram!

'Bridget Jones: W pogoni za rozumem

Bridget Jones, część 1

Aktorka dodała jednak, że jest zazwyczaj ostatnią osobą, która jest informowana o takich decyzjach. Nie ukrywa jednak, że jest spora szansa ku temu, by powstała czwarta część kinowego hitu.

Myślę, że to pytanie do Helen, ale mam nadzieję, że też by tego chciała – kontynuowała Renée. Wiem, że napisała kolejną książkę, więc może. Zawsze jestem ostatnią, która wie. Budują plan filmowy i dopiero wtedy do mnie dzwonią i pytają: „Co myślisz?”.

Brzmi obiecująco, prawda? Przypomnijmy, w ostatniej części filmu Bridget Jones 3, bohaterka staje się czterdziestoletnią mamą i ostatecznie wychodzi za mąż za Marka Darcy’ego (Colin Firth). Fabuła książki Bridget Jones: Szalejąc za facetami oferuje mnóstwo inspiracji do powstania nowego filmu. Niestety jedną z mocniejszych scen jest śmierć Marka i powrót Daniela Cleavera (Hugh Grant).


Bridget Jones Baby z Kasią Kołeczek

Bridget Jones Baby z Kasią Kołeczek

Bridgett Jones: w pogoni za rozumem - 26 grudnia - TVN7 20:00

Bridgett Jones: w pogoni za rozumem - 26 grudnia - TVN7 20:00

Dziennik Bridgett Jones - 25 grudnia - TVN7 20:00

Dziennik Bridgett Jones - 25 grudnia - TVN7 20:00

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×