Wypalenie zawodowe zmieniło życie Renée Zellweger. Pierwszy raz opowiedziała o swojej traumie

Renee Zellweger

Renee Zellweger

Świeża laureatka Złotego Globu wyznała, że nie zawsze było jej łatwo odnaleźć się w Hollywood. Renée Zellweger była przepracowana i w złym stanie psychicznym. Z grania z filmów wycofała się na dobrych parę lat.

Renée Zellweger, to tegoroczna laureatka Złotego Globu za pierwszoplanową rolę żeńską w filmie Judy. Znana m.in. z filmów o Bridget Jones, na swoim koncie ma również Oscara 2004 za drugoplanową rolę w filmie Wzgórza nadziei. Jednak był taki czas, kiedy aktorka zupełnie zniknęła z ekranów. W 2010 roku zdecydowała zrobić sobie przerwę w aktorstwie.

Dopiero przy okazji sukcesu filmu Judy Zellweger zdradziła, dlaczego na parę lat opuściła Hollywood.

Renee Zellweger o wypaleniu zawodowym

Przez długi czas w mediach spekulowano dlaczego Renée przestała grać w filmach, tym bardziej, że uważana była za jedną z bardziej wziętych aktorek w branży, miała na koncie prestiżowe nagrody i nominacje. W wywiadzie, którego Amerykanka udzieliła dla E!News niedługo po tym, jak wygrała Złoty Glob, opowiedziała szczerze o tym, co stało za jej decyzją.

Harmonogram mnie dopadł i nie dbałam o siebie. Byłam naprawdę wyczerpana i dokonywałam wyborów, które niekoniecznie były zdrowe. Musiałam odejść od wszystkiego, co czułam.

Aktorka dodała:

Nigdy nie ma dobrego czasu, aby odejść od niewiarygodnych możliwości twórczych, ale musiałam się rozwijać i musiałam rzucić sobie wyzwanie w inny sposób, aby odkryć, nie wiem, cel i żyć trochę poza planami filmowymi, sukienkami i szpilkami. Potrzebowałam autentycznej wymiany zdań z ludźmi.

Renee Zellweger ze Złotym Globem 2020

Renee Zellweger ze Złotym Globem 2020

Wszystko wskazuje na to, że Zellweger po trudnym okresie ma teraz dobrą passę. Zebrała bardzo pozytywne recenzje za rolę Judy Garland, którą sportretowała w filmie ukazującym tygodnie poprzedzające śmierć znanej amerykańskiej piosenkarki i aktorki. Po otrzymaniu Złotego Globu, gwiazda ma duże szanse na drugiego w swojej karierze Oscara.

Sama aktorka o nagrodzonej roli powiedziała tak:

Różni się od wszystkiego, co zrobiłem dotychczas. Nie oznacza to, że którekolwiek z innych doświadczeń było mniej wyjątkowe, ale wydawało mi się, że ta rola ma w sobie jakiś inny cel.

Zellweger założyła również własną firmę produkcyjną Big Picture Co. i podobno ma już w planach własne projekty filmowe.


Renée Zellweger jako Judy Garland

Renée Zellweger jako Judy Garland

Renee Zellweger na pokazie filmu Bridget Jones Baby w Londynie

Renee Zellweger na pokazie filmu Bridget Jones Baby w Londynie

Renee Zellweger - after party Vanity Fair, Oscary 2019

Renee Zellweger - after party Vanity Fair, Oscary 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×