Bożena Dykiel ponosi konsekwencje swojego wystąpienia w „DDTVN”. Jedna z firm właśnie zakończyła z nią współpracę

Bożena Dykiel

Bożena Dykiel

Bożena Dykiel ponosi konsekwencje swojego wystąpienia w Dzień Dobry TVN. Jedna z firm właśnie zakończyła z nią współpracę. Wydano w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Bożena Dykiel w sobotę gościła w Dzień Dobry TVNChociaż od jej wystąpienia minęło kilka dni, na ten temat nadal jest głośno w prasie. Przypomnijmy, że aktorka, która przez wiele lat była twarzą Fundacji Twarze depresji, w programie emitowanym na żywo, wypowiedziała słowa, które wielu widzów wprawiły w osłupienie.

Dykiel powiedziała m.in., że choroba bierze się z niedoboru litu i należy nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy, a poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor. Zamiast wspomnieć o konieczności terapii czy podjęcia leczenia farmakologicznego, zaczęła głosić swoje opinie na temat pandemii koronawirusa:

Ja bym to określiła tak: ostatnie dwa lata to jest walka świata z ludźmi – z bogaczami, którzy chcą nami rządzić. Takie jest moje przeświadczenie, bo jeżeli nas się zastrasza i jeżeli ciągle nas się lockdownuje, prawda, i nie pozwala się spotykać – powiedziała, ignorując prowadzące, które usilnie próbowały zmienić temat.

Bożena Dykiel zakończyła współpracę z Fundacją Twarze depresji

Na temat wystąpienia Dykiel w śniadaniówce wypowiedziała się Fundacja Twarze depresji. Wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie, które opublikowano na Facebooku. Poinformowano, że organizacja w porozumieniu z aktorką, podjęła decyzję o tym, by zakończyć tę współpracę:

Fundacja Twarze depresji jako organizator kampanii społecznej Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję. w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie.

Przekazano też, że wypowiedź Bożeny Dykiel była jedynie jej osobistą opinią i nie była wcześniej konsultowana z nikim z fundacji:

Wypowiedź Pani Bożeny Dykiel w Dzień dobry TVN w dniu 23 października 2021 r. nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii.

Dodano, że do tej pory współpraca z aktorką nie budziła żadnych zastrzeżeń:

W kampanii Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” przykładamy szczególną wagę do doboru ambasadorów. Pragniemy podkreślić, że Pani Bożena Dykiel była naszą ambasadorką od sześciu edycji. Brała udział w naszych konferencjach prasowych, podczas których udzielała wywiadów nie budzących żadnych zastrzeżeń. W 13. edycji naszej kampanii w spocie radiowym aktorka zachęcała do leczenia depresji u psychiatry i psychologa, podkreślając, że „to żaden wstyd skorzystać z ich pomocy”.

Napisano też, że fundacja od samego początku podkreśla jednoznacznie, że tylko połączenie farmakoterapii  i psychoterapii jest najskuteczniejszą drogą walki z depresją. Z pełną treścią oświadczenia można się zapoznać poniżej.


dykiel-okladkaBożena Dykiel na 46. FPFF w Gdyni

Bożena Dykiel na 46. FPFF w Gdyni

Bożena Dykiel - 2018

Bożena Dykiel - 2018

Komentarze

 • Gość pisze:

  U pani Dykiel w głowce hula wiatr i wyładowania burzowe

 • Gość pisze:

  W czasach covidu nie można mieć swojego zdania, trzeba mówić tak jak brzmi oficjalna narracja, bo inaczej koniec z Tobą. Gdzie ta wolność słowa?

 • Gość pisze:

  Dykiel, Gorniak, KolAkowska…powinny z calej sily walnac glowa w sciane, moze cos by im sie poprzestawialo w tych lepetynach.

  • Łucja pisze:

   Masz prawo do swojego zdania, ale nie masz prawa do przemocy słownej. W żadnym wypadku! Hamuj się człowieku z tym co piszesz.

 • Gość pisze:

  Taki live szczyt kariery zostać twarzą depresji to juź lep4ej kible szorowac 99% ma depre na brak kasy oprócz pani dody ale tó wystarczyło kupić wino a nie płakac jak 7 dziecko które wylało piccolo na szkolnej zabawie trzeba miec troche godnosci od dziecka i to tyle

 • Sabina pisze:

  Dykiel ma coś nie tak pod deklem. Brawo dla Agnieszki, pełna profeska!!!

  • gość pisze:

   Puknij si e w łeb kobieto! Jako zwykły zjadacz seriali netflixowych nie masz pojęcia o rzeczywistości .Proszę nie WYPOWIADAJ SIĘ.

 • Krzysztof.G pisze:

  Super Pani Dylkie widać że prawda o pseudo covid kogoś zabolała. Wszystkie te sprzedane media za garść srebrnikow się sprzedały jak tania dziwka i wmawiają że covid zabija . A gdzie rak udary zawały serca cukrzyca i inne choroby które kiedyś zabijaly nagle przestały. Jest pani wielką aktorką i osobą która nie boi się powiedzieć o tym głośno!!! Wielkie brawa dla pani !!!!

  • Gość pisze:

   Każdy ma prawo do wypowiedzi mądrych na forum publicznym trzeba mieć dużo złej woli albo nie mieć rozeznania wypowiadając takie głupoty.Czlowieku zamiast z takim entuzjazmem popierać głupoty pomysł ,owszem umierają ludzie na różne choroby ale jeśli porównasz to może przemówi do Ciebie ile ludzi dziennie umierało i umiera na świecie z powodu pandemii Cieszę się że są ludzie tak szybko reagujący na głupie wypowiedzi chociaż po to żeby P Krzysztof G nie brał to za pewnik

  • Gość pisze:

   Słyszysz co chcesz słyszeć, bo ja nie słyszałam żeby ktoś mówił, że rak , udar czy cukrzyca nie zabijają. Trochę więcej obiektywizmu.

  • Gość pisze:

   Pani Bozeno ma pani wlasne zdanie Kazdy powinien miec prawo do wlasnego spojrzenia na kazdy temat takze i ten W temacie pandemi obiektywnymi beda nasi potomkowie za ok 200 lat

  • Gość pisze:

   Gratuluje

 • Gość pisze:

  mam nadzieję ze tvn w końcu pogoni to tępe babsko

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×