Trudny czas w życiu Bogumiły Wander. Do mediów dotarły smutne wieści

Bogumiła Wander

Bogumiła Wander przeżywa trudny okres w życiu. Zmarł jej brat, Włodzimierz, który miał 81 lat. Te tragiczne informacje przekazała córka muzyka, Dominika.

Bogumiła Wander przygodę z telewizją rozpoczęła w latach 60. Właśnie wtedy dołączyła do ekipy łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej. W krótkim czasie zauważono jej talent. Zaproszono ją do TVP1 i TVP2, gdzie prowadziła programy na żywo. Po raz ostatni z widzami spotkała się w 2002 roku.

Wander w jednym z wywiadów, którego udzieliła kilka lat po zakończeniu kariery, powiedziała, że bardzo tęskni za telewizją. Uważała, że mogła jeszcze trochę popracować:

Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy, na okrągło, jak tylko mogę. To moje życie przecież, od młodych lat, przez wiele lat. Odeszłam na własne życzenie, może za szybko, tak mi się wydaje, bo mogłam przecież jeszcze dalej pracować.

Legendarna spikerka od piętnastu lat jest żoną Krzysztofa Baranowskiego. Gorące uczucie przerwała jednak choroba gwiazdy. Jak podawał niedawno Fakt, Wander od dwóch lat przebywa w specjalistycznym ośrodku. Tabloid przekazał, że powodem jest fakt, że choruje na Alzheimera. Baranowski stara się opiekować żoną. Niestety przez pandemię koronawirusa nie może regularnie się z nią spotykać:

Rozmawiam z dyrektorem ośrodka i jestem na bieżąco informowany o stanie zdrowia Bogusi. Dostaję regularnie też jej zdjęcia. U żony wszystko w porządku – mówi w rozmowie z Faktem.

Bogumiła Wander jest w żałobie. Jej brat Włodzimierz nie żyje

Bogumiła Wander przeżywa w życiu trudny okres. Nie tylko nie może spotkać się z mężem, ale także straciła bliską osobę. Jej brat, Włodzimierz nie żyje, o czym w mediach społecznościowych poinformowała jego córka, Dominika. Dodała post, w którym przekazała te smutne informacje:

Dzisiaj nad ranem odszedł po drugiej chorobie, nasz tato Włodek Wander. Miał 81 lat. Nieprzeciętnie utalentowany muzyk, kompozytor, piosenkarz, artysta estradowy. Kierownik artystyczny grupy Niebiesko-Czarni, Polanie i słynnego w USA Wanderband. Muzyka była treścią jego życia. Miał nieprzeciętny i niepowtarzalny talent muzyczny… Był też bardzo towarzyski, z dużym poczuciem humoru, uwielbiał być wśród swoich licznych przyjaciół. Więcej wspomnień zamieszczę później. Dziękuję z góry za zrozumienie i danie nam czasu potrzebnego do ukojenia żalu po stracie taty

💔💔💔Dzisiaj nad ranem odszedl po drugiej chorobie, nasz tato Wlodek Wander 💔💔💔 Mial 81 lat.Nieprzecietnie utalentowany…

Posted by Dominika Wikrent on Sunday, November 29, 2020

Fakt donosi, że muzyk od wielu lat chorował na Alzheimera. Podobno jego choroba postępowała bardzo szybko. W ostatnim czasie muzyk wymagał specjalistycznej opieki 24 godziny na dobę.

Kim był Włodzimierz Wander?

Wander jest uznawany za jednego z popularniejszych prekursorów muzyki rock and rollowej w Polsce. W latach 70. przeprowadził się do Chicago. Był właścicielem Cardinal Club, lokalu, w którym występował razem z innymi artystami. Na jego zaproszenie zagrało tam mnóstwo znanych gwiazd, wśród których warto wymienić nazwiska takie jak Czesław Niemen, Stan Borys czy Krzysztof Krawczyk.

Włodzimierz występował m.in. w zespole Niebiesko Czarni, Polanie. Współtworzył też Wanderband. Po raz ostatni na scenie pojawił się w 2013 roku.


Bogumiła Wander straciła brata

Bogumiła Wander straciła brata

Bogumiła Wander straciła brata

Bogumiła Wander straciła brata

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×