Szukaj

Amerykanie w szoku. Bill Gates po 27 latach rozstał się z żoną. Szykuje się najdroższy rozwód w historii

Bill Gates się rozwodzi

Bill Gates się rozwodzi

Bill Gates rozwodzi się z żoną Melindą po 27 latach małżeństwa. Wspólnie wydali oświadczenie, które pojawiło się w sieci. Głos w sprawie zabrała także ich najstarsza córka. 

Bill Gates to założyciel koncernu Microsoft, znany filantrop i jeden z najbogatszych ludzi na świecie. W tym roku znalazł się na 4. miejscu słynnej listy magazynu Forbes. Jego majątek oszacowano na 124 mld dolarów. Wyprzedził go założyciel Amazona, z majątkiem opiewającym na 177 mld dolarów, a po piętach od niedawna depcze mu Elon Musk, który ma na koncie 164 mld dolarów. Trzeci na liście jest Bernard Arnault z kwotą 150 mld dolarów. Dekadę temu Bill Gates, po 13 latach bycia liderem tego rankingu, ustąpił miejsca, ale cały czas znajduje się w czołówce.

Bill Gates przez wiele lat nie tylko dorobił się ogromnego majątku, ale wiódł także bardzo udane życie rodzinne. Swoją żonę Melindę poznał w 1987 roku. Małżonkowie spotkali się po raz pierwszy na Manhattanie podczas konferencji prasowej firmy Microsoft.

Przyszła żona założyciela pracowała w jego firmie. Po 7 latach od tego dnia wzięli ślub. Para doczekała się trojga dzieci. Wspólnie wychowywali: Jennifer, która przyszła na świat dwa lata po ich ślubie, syna Rory’ego, który urodził się w 1999 roku, oraz najmłodszą córkę Phoebe, która ma obecnie 19 lat.

Bill Gates rozwodzi się z żoną

Małżonkowie po 27 latach wspólnego życia zdecydowali się wziąć rozwód. O wszystkim poinformowali we wspólnym oświadczeniu, które pojawiło się na Twitterze. Podkreślili, że ciężko pracowali nad związkiem, jednak zdecydowali się rozstać. Cały czas mają jednak nadzieję na dalszą wspólną pracę. Proszą także o to, by uszanowano ich prywatność.

Po wielu przemyśleniach i ciężkiej pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje niesamowitych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie na rzecz zapewniania ludziom dostępu do zdrowego i produktywnego życia – czytamy w oświadczeniu.

Małżonkowie nadal wierzą w misję założonej przez siebie fundacji i dalej chcą wspólnie wspierać jej działania. Nie mogą jednak już żyć jako para:

Ale nie wierzymy już, że możemy razem rozwijać się jako para na tym nowym etapie naszego życia – napisali w oświadczeniu.

Głos w tej sprawie zabrała także najstarsza córka Billa i Melindy. Jennifer również opublikowała w social mediach krótkie oświadczenie, z którego wiadomo, że dla całej rodziny jest to niezwykle trudny czas:

Na pewno wielu z was słyszało wiadomości, że moi rodzice się rozstają. To był trudny okres dla całej naszej rodziny. Wciąż uczę się, jak najlepiej wspierać siebie samą w tym procesie i moje emocje, a także członków rodziny. Jestem wdzięczna za przestrzeń, w której mogę to zrobić. Nie będę osobiście komentować niczego związanego z rozstaniem, ale pamiętajcie, że Wasze miłe słowa i wsparcie są dla mnie ważne. Dziękujemy za zrozumienie naszego pragnienia prywatności podczas przechodzenia przez kolejne fazy naszego życia – powiedziała Jennifer Gates.

Razem założyli wiele lat temu Bill & Melinda Gates Foundation, która jest największą organizacją filantropijną na świecie. Jej celem jest przede wszystkim wspieranie zdrowia, rozwoju społecznego i edukacji w krajach rozwijających się. Do 2018 roku małżonkowie przekazali do fundacji 36 miliardów dolarów.

Bill i Melinda Gates: podział majątku

Bill i Melinda Gates nie podpisali ze sobą intercyzy i żadnej umowy przedmałżeńskiej, dlatego majątek zostanie podzielony między małżonków. Zdecydowanie w tej kwestii będą mieli nad czym rozmyślać. Mieszkają wspólnie w posiadłości położonej nad jeziorem Washington niedaleko Seattle, której wartość szacuje się na 130,8 mln dolarów. Ponadto na majątek Gatesów składa się jeszcze wiele innych nieruchomości nie tylko w USA, ale w różnych zakątkach świata. Przedsiębiorca jest również jednym z największych prywatnych właścicieli gruntów w USA – posiada niemal 100 tys. hektarów ziemi w różnych stanach.

Ma też całkiem pokaźną flotę. W jego garażu znajduje się nie tylko unikatowe porsche o wartości 2 milionów dolarów, ale także kilka prywatnych odrzutowców. Gates jest też koneserem sztuki, a w swoich zbiorach ma między innymi notatki sporządzone przez Leonarda Da Vinci, które w 1994 roku były warte 30 milionów dolarów.

Reuters podaje, że w stanie Washington, w którym mieszkają małżonkowie, obowiązuje prawo wspólnotowe, które w przypadku rozwodu nakazuje małżonkom sprawiedliwy podział zgromadzonego majątku. Każde z nich w przypadku rozstania musi otrzymać połowę zgromadzonych dóbr. Można się zatem domyślać, że szykuje się jeden z najdroższych rozwodów w historii.


Bill Gates się rozwodzi- oświadczenie

Bill Gates się rozwodzi- oświadczenie

Oświadczenie Jennifer Gates w sprawie rozwodu rodziców

Oświadczenie Jennifer Gates w sprawie rozwodu rodziców

Bill Gates z żoną

Bill Gates z żoną

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Moze w końcu kobieta zrozumiała ze jej mąż to zwykła szowistyczna meda która próbuje zawładnąć nad ludzskim życiem i niszy je a nie wspiera przez fudacje ktoa ponoć dba o zdrowie,dla mnie ten facet powinien się leczyć u dobrego psychiatry bo to co próbuje robić i po części niestety mu się udaje to zwykły zamach na ludzkie życie a ze starci połowę majątku to bardzo szybko się odkuje ja pusici następnego,,wirusa,,I opracuje,,szczepionkę,, na niego

 • Gość pisze:

  nic dziwnego ta baba juz ma zmarszonom gembe, a on wyglada jesteszcze niczego sobie

 • Fan grosza pisze:

  Jest potentatem ziemskim ma 100 ha 🤦‍♂️ W Polsce co czwarty chłop ma 100 hektarów. Chyba autor miał na myśli 100 tyś hektarów.

 • Gość pisze:

  Zapewne bedzie miał nową zone i mowe dzieci. A dla nas sterylizacja i eutanazja ekologiczna…

 • Gość pisze:

  sensacja! sensacja! Kowalska urodzia 3cie dziecko!!🤣🤣🤣

 • Gość pisze:

  wiadomosc na wage zlota, taka sama idea jak # kowalska urodzila 3cie dzieck#🤣🤣🤣

 • Gość pisze:

  Bzdury , siejecie absurdalne kłamstwa ! Od kiedy to Avatary mogą się żenić i rozwodzić?

 • Gość pisze:

  Normalnie przerabane… 😀

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×