Bartosz Opania nagle zniknął z show-biznesu. Okazuje się, że wszystkiemu winna jest poważna choroba. Zdradził, co mu dolega

Bartosz Opania

Bartosz Opania

Bartosz Opania nagle zniknął z show-biznesu. Aktor przestał pojawiać się na branżowych imprezach i usunął się w cień. Okazało się, że zmagał się z poważną chorobą. Opowiedział o szczegółach. 

Bartosz Opania to aktor doskonale znany widzom. Na swoim koncie ma bardzo bogatą filmografię. Występował w zarówno na dużym jak i małym ekranie, ale doskonale czuje się też na deskach teatru. Zdecydowanie jest to człowiek o wielu talentach, co udowodnił również rolami dubbingowymi. Największą popularność przyniosła mu jednak praca na planie serialu Na dobre i na złe. W produkcji opowiadającej o personelu i pacjentów szpitala w Leśnej Górze przez siedemnaście lat wcielał się w postać doktora Witolda Latoszka. Był bardzo stanowczym lekarzem o gołębim sercu, który zadebiutował w 2001 roku. Grał w nim aż do 2018 roku.

Aktor wiedzie też bardzo udane życie prywatne. Ze swoją żoną Agnieszką doczekał się gromadki dzieci. Wspólnie wychowują trzech synów: Filipa, Jakuba i Maksymiliana, a także córkę – Julię. Jakiś czas temu aktor zniknął z show-biznesu. Dlaczego?

Bartosz Opania zniknął z show-biznesu. Wszystkiemu winna choroba

Opania przez kilkanaście lat regularnie pojawiał się na scenie, a także na branżowych imprezach. Przygotowywał się też do nagrania płyty. Dwa lata temu nagle zniknął, a fani aktora zachodzili w głowę co się z nim dzieje. Ogromny zaskoczeniem był moment gdy niedawno pojawił się na gali VIP i odebrał nagrodę w kategorii Osobowość – kultura i sztuka. W rozmowie z Super Expressem postanowił wyjaśnić swoje nagłe zniknięcie. Okazuje się, że wszystkiemu winna jest choroba. Aktor zmaga się z depresją.

Byłem chory na depresję i ta choroba bardzo dużo mi zabrała. Chciałbym namawiać wszystkich, aby pochylali się nad takimi osobami i byli bardzo czujni, bo to jest naprawdę bardzo przewlekła, ciężka choroba – wyznał w rozmowie z „Super Expressem”.

Serialowy Witek Latoszek zaprzeczył, że do stanu, w jakim się znajduje, przyczyniła się pandemia. Ona okazała się dla niego prawdziwym wybawieniem i czasem, w którym mógł nieco zwolnić i poukładać swoje myśli. Chociaż długo nie mówił, o tym co mu dolega, to przyznał, że lepiej nagłośnić ten problem dla dobra innych osób:

Jest taka obawa, że gdy się o tym mówi, to zaczyna to być modne, ale to dobrze. Lepiej patrzeć na ludzi w ten sposób i być czujnym, niż nie zauważyć tego, że ktoś jest pogrążony w ciemności.

Opania wyznał, że cały czas walczy z różnymi dolegliwościami i walczy o zdrowie. Życzymy mu jak najszybszego powrotu do formy.


Bartosz Opania - spektakl

Bartosz Opania - spektakl "Telewizja kłamie"

Na dobre i na złe odcinek 631, Julka Burska (Aleksandra Hamkało). Witek (Bartosz Opania)

Na dobre i na złe odcinek 631, Julka Burska (Aleksandra Hamkało). Witek (Bartosz Opania)

Na dobre i na złe odcinek 630, Julka (Aleksandra Hamkało) Witek (Bartosz Opania)

Na dobre i na złe odcinek 630, Julka (Aleksandra Hamkało) Witek (Bartosz Opania)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×