Szukaj

Andrzej Grabowski we wzruszających słowach żegna Ryszarda Kotysa. Serce się kraje

Andrzej Grabowski i Ryszard Kotys

Andrzej Grabowski i Ryszard Kotys

Andrzej Grabowski uczcił śmierć Ryszarda Kotysa. W pięknych słowach pożegnał kolegę z serialu Świat według Kiepskich. Internauci są poruszeni.

Ryszard Kotys od lat był związany z aktorstwem. Skończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie, później debiutował na deskach teatru, a także występował przed kamerą. Zagrał w ponad 40 serialach i 150 filmów fabularnych. Popularność przyniosła mu rola Mariana Paździocha, sąsiada Ferdynanda Kiepskiego w serialu Świat według Kiepskich.

Aktor w 2018 roku musiał zawiesić swój udział w produkcji ze względu na ciężkie zapalenie płuc. Na szczęście udało mu się wrócić do zdrowia. Po czasie zaczął się skarżyć na problemy z pamięcią oraz orientacją w terenie:

To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony – mówił jakiś czas temu serialowy Paździoch.

Kotys wycofał się z występów w filmach, z serialu o przygodach Kiepskich jednak nie zrezygnował.

Andrzej Grabowski uczcił pamięć Ryszarda Kotysa

W czwartkowy poranek media obiegły smutne wieści. Ryszard Kotys nie żyje. Jak podał Polsat News, aktor zmarł po walce z ciężką chorobą. Miał 88 lat. Pamięć o koledze z serialu uczciła produkcja Świata według Kiepskich. Na Facebooku opublikowano wpis, w którym pożegnano aktora:

Dziś w nocy po ciężkiej chorobie zmarł Ryszard Kotys, aktor filmowy i teatralny, reżyser i scenarzysta, aktor Wajdy, Kutza, Hasa, Holland i Machulskiego, twórca setek wspaniałych kreacji i historii a dla nas najlepszy (wbrew pozorom) przyjaciel Ferdka – Marian Janusz Paździoch. Żegnaj! Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach! A ten rok miał być lepszy, karwasz twarz Barabasz!

Dziś w nocy po ciężkiej chorobie zmarł Ryszard Kotys, aktor filmowy i teatralny, reżyser i scenarzysta, aktor Wajdy,…

Posted by Świat według Kiepskich on Thursday, January 28, 2021

Śmierć serialowego Paździocha skomentował też Andrzej Grabowski, który wciela się w Ferdynanda Kiepskiego. W rozmowie z Polsat News wspomniał aktora:

Rysiek – człowiek legenda, aktor legenda, te 150 ról filmowych nie wzięło się znikąd. To, że grając postać złą, złośliwą, czyli owego Paździocha, potrafił zaskarbić sobie uwielbienie publiczności, to świadczy o jego wielkości, o jego talencie, jego wszechstronności.

Na Instagramie, którzy prowadzą fani Grabowskiego, pojawiło się zdjęcie, na którym Andrzej i Ryszard pozują obok siebie.

Internauci w komentarzach dzielą się swoimi wspomnieniami związanymi z Kotysem:

  • Ten rok nie mógł być gorszy. Spoczywaj w pokoju.
  • „Panie Ferdku, pan jeszcze wielu rzeczy o mnie nie wiesz… „. To takie przykre.
  • Najpierw Dariusz, teraz Ryszard co się dzieje… Nie wierzę w to.

Serialowy Marian Paździoch miał 88 lat.


Andrzej Grabowski pożegnał Ryszarda Kotysa

Andrzej Grabowski pożegnał Ryszarda Kotysa

Ryszard Kotys rezygnuje z pracy na planie serialu

Ryszard Kotys rezygnuje z pracy na planie serialu "Świat według Kiepskich"

Ryszard Kotys rezygnuje z pracy na planie serialu

scena z: Ryszard Kotys, Renata Pałys-Wilkowska, Dariusz Gnatowski, fot. Telus/AKPA

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×