Andrzej Duda skrytykowany za przemówienie podczas Konkursu Chopinowskiego. Widzowie przecierali oczy z niedowierzania. „Kto mu to pisze?”

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Andrzej Duda razem z Pierwszą Damą pojawił się w czwartkowy wieczór na gali Konkursu Chopinowskiego, który objął patronatem. Jego przemówienie wywołało sporo kontrowersji. Co piszą internauci?

Andrzej Duda podczas zeszłorocznych wyborów prezydenckich po raz kolejny cieszył się największym poparciem Polaków i objął najwyższy urząd w państwie. Od samego początku był liderem wszystkich przedwyborczych sondaży i tak pozostało już do końca. Po piętach cały czas deptał mu jednak obecny prezydent stolicy, z którym musiał zmierzyć się w drugiej turze. Niewielką różnicą głosów pokonał jednak swojego kontrkandydata.

Prezydent z wielkim zaangażowaniem piastuje swoją funkcję. Udaje się na wyjazdy dyplomatyczne i pojawia na najważniejszych wydarzeniach w kraju. We wszystkich służbowych wyjściach towarzyszy my oczywiście jego żona Agata. Pierwsza Dama zawsze błyszczy w świetle reflektorów i wielokrotnie zebrała już pochwały za swoje trafione stylizacje. Kilka miesięcy temu po kontuzji kostki musiała na jakiś czas zrezygnować z bywania na salonach, ale na szczęście szybko doszła do siebie i pojawia się u boku męża.

Andrzej Duda skrytykowany przez internautów za przemówienie

Andrzej Duda wraz z żoną Agatą byli honorowymi gośćmi podczas uroczystej gali wręczenia nagród i koncertu laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Wydarzenie odbywa się co 5 lat w Warszawie. Goście i uczestnicy zjechali do Teatru Wielkiego. Wśród gwiazd pojawiła się między innymi Agnieszka Woźniak-Starak, która olśniła swoją stylizacją.  Również Pierwsza Dama przyciągała spojrzenia. Tego wieczoru miała na sobie długą bladoróżową suknię z połyskującymi drobinkami. Smukłą talię podkreśliła paskiem, a szyku dodały wszystkiemu buty na wysokim obcasie.

Prezydent Andrzej Duda objął patronat nad  XVIII Konkursem Chopinowskim i podczas wydarzenia postanowił przemówić do wszystkich zgromadzonych. Prezydent nawiązał na początku do Fryderyka Chopina, podkreślając wielokrotnie, że było on Polakiem.

Bardzo jesteśmy dumni z tego, że Chopin był Polakiem. Pochodził z naszego kraju. Stąpał po tej ziemi. (…) Ale czy możemy to samo powiedzieć o jego muzyce? Z naszego polskiego punktu widzenia tak, bo my słyszymy w tej muzyce po prostu Polskę. Kiedy słyszymy tę muzykę, widzimy płynącą Wisłę, widzimy pochylone wierzby, widzimy pola. (…) Czasem się denerwujemy, kiedy ktoś mówi, że pochodził z innego kraju. Ale muzyka Chopina jest światowa. Jest naszą wielką dumą.

Jednak wielkie poruszenie wywołały słowa, w których skomentował występ zwycięzcy. Prawdopodobnie, przez pauzę w głosie, której użył w nieodpowiednim miejscu, można było nieopatrznie zrozumieć, że nie słyszał jego wykonania.

Bo zwycięzcy, nie słyszałem w każdym razie, nie kwestionuje nikt… – brzmiały jego słowa.

Wszystko skomentowali widzowie, którzy nie ukrywali, że nie byli zachwyceni słowami Andrzeja Dudy. Wiele negatywnych wpisów pojawiło się między innymi na profilu Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, a także w serwisie YouTube.

  • Przemówienie prezydenta wielki wstyd.
  • Kto mu te przemówienia pisze?
  • Cudownie Andrzej… Cudownie! Siadaj! Trzy!
  • Tekst wieczoru o drzewach, których nie ma.

Pojawiło się też kilka głosów broniących wystąpienia prezydenta.

  • Dziękuję panie Prezydencie. Jak zawsze z klasą.
  • E czepiacie się, akurat przemowa bardzo ładna! Wyważona i niedługa. Piszę jako zawodowy pianista.

Poniżej możecie wysłuchać przemówienia Andrzeja Dudy.


Agata Duda i Andrzej Duda na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Agata Duda i Andrzej Duda na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Agata Duda i Andrzej Duda na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Agata Duda i Andrzej Duda na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Agata Duda i Andrzej Duda na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Agata Duda i Andrzej Duda na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×