Gwiazdy i politycy na gali Konkursu Chopinowskiego: Agnieszka Woźniak-Starak, Jacek i Joanna Kurscy, Agata i Andrzej Dudowie

Koncert Chopinowski - gala finałowa

Koncert Chopinowski - gala finałowa

Agnieszka Woźniak-Starak, Jacek i Joanna Kurscy, Agata i Andrzej Dudowie... Gwiazdy i politycy na gali finałowej XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Zdjęcia.

21 października w Teatrze Wielkim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i koncert laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Jurorzy podkreślali, że tak wysokiego poziomu nie było już od wielu lat. Zwyciężył 24-letni Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady i otrzymał nagrodę w wysokości 40 tys. euro.

Jury doceniło bardzo różnorodnych pianistów, a przy tym wygrał uczestnik, który bez wątpienia był najlepiej przygotowany i olśniewał na każdym etapie, czyli Bruce (Xiaoyu) Liu. Jest to pianista kompletny. Dysponuje fenomenalną techniką, ale nie używa jej, żeby się popisywać, jak potrafi zagrać dany utwór. Ona mu pozwala wydobywać z fortepianu najbardziej niesamowite barwy — skomentował werdykt muzykolog, dyrygent i dziennikarz Ruchu Muzycznego Krzysztof Stefański.

Drugie miejsce — ex aequo Alexander Gadjiev reprezentujący Włochy i Słowenię oraz Kyohei Sorita z Japonii. Laureatem trzeciego miejsca jest Martin Garcia Garcia z Hiszpanii. Czwartą nagrodę otrzymali ex aequo Japonka Aimi Kobayashi oraz Polak Jakub Kuszlik. Na piątym miejscu uplasowała się Leonora Armellini z Włoch, a szóste miejsce zajął JJ Jun Li Bui reprezentujący Kanadę.

Na gali nie zabrakło gwiazd i polityków. Kto się pojawił?

Gwiazdy i celebryci na gali finałowej XVIII Konkursu Chopinowskiego. Kto się pojawił?

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, zwany też Konkursem Chopinowskim, jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Odbywa się co 5 lat w Warszawie. Do stolicy Polski zjeżdżają utalentowani pianiści z całego świata. XVIII odsłona uczty dla miłośników muzyki klasycznej właśnie dobiegła końca.

Na gali finałowej i koncercie laureatów nie zabrakło znanych osób. Wykonaniami delektowali się: Agnieszka Woźniak-Starak, Joanna Kulig, Kinga Dębska, Jacek Cygan, Bogdan Zdrojewski, Wojciech Modest Amaro, Andrzej Duda, Agata Duda, Jacek Kurski, Joanna Kurska, Łukasz Szumowski.

Zajrzyjcie do naszej galerii.


Agata Duda i Andrzej Duda na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Agata Duda i Andrzej Duda na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Jacek Kurski, Joanna Kurska na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Jacek Kurski, Joanna Kurska na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Agnieszka Woźniak-Starak na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Agnieszka Woźniak-Starak na gali finałowej Konkursu Chopinowskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×