Andrzej Duda w szpitalu może liczyć na szczególne traktowanie. „SE” ujawnił szczegóły. Tylko pozazdrościć

Andrzej Duda - koronawirus

Andrzej Duda - koronawirus

Andrzej Duda ma koronawirusa. Chociaż prezydent przechodzi go bezobjawowo, gdyby potrzebował hospitalizacji, ma zapewnione miejsce w szpitalu. Co wiadomo na ten temat?

Informacja o tym, że Andrzej Duda ma koronawirusa obiegła media w sobotni poranek. Poinformował o tym rzecznik prasowy głowy państwa, który na Twitterze wydał krótki komunikat. Wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z prezydentem trafiły na kwarantannę. Wśród nich jest też jedna z czołowych gwiazd sportu.

Duda na temat swojego stanu zdrowia wypowiedział się kilka godzin później. Dodał filmik, w którym przeprosił wszystkie osoby, które przez niego trafiły na izolację. Mówił, że nie zauważył u siebie żadnych symptomów, które mogłyby wskazywać, że jest chory:

Jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwam żadnych symptomów, nawet tych najbardziej typowych, jak zanik węchu i smaku. Czuję się dobrze, ale wynik testu jest jednoznaczny. […] Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy mieli ze mną kontakt i są narażeni na procedury i kwarantannę.

Andrzej Duda jest chory na koronawirusa. Ma zapewnione miejsce w szpitalu

Aktualnie Andrzej Duda z żoną odbywają kwarantannę w domu. Prezydent deklaruje, że nadal będzie aktywny zawodowo, swoje obowiązki planuje wykonywać zdalnie. Chociaż głowa państwa nie potrzebuje pomocy medycznej, jak donosi Super Express, gdyby była taka potrzeba, miałby ją na wyciągnięcie ręki.

Tabloid podaje, że Duda z racji pełnionej funkcji, w szpitalu może liczyć na szczególne traktowanie. Ma zapewnioną opiekę medyczną przez całą dobę. W razie jakiekolwiek choroby niemal natychmiast otrzyma pomoc:

Andrzej Duda jako głowa państwa ma zapewnioną pełną opiekę medyczną przez całą dobę. W razie jakiejkolwiek choroby zawsze i natychmiast może być leczony w Wojskowym Instytucie Medycznym z Centralnym Szpitalem Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Szaserów w Warszawie. Tam sztab specjalistów w razie potrzeby zajmie się prezydentem — czytamy w Super Expressie.

Portal informuje, że nie tylko prezydent, ale także inne VIP-y mogą liczyć na pomoc medyczną. Jak udało się ustalić dziennikarzom, będą dla nich miejsca w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie, w którym obecnie leczy się chorych na COVID-19.


Andrzej Duda ma koronawirusa

Andrzej Duda ma koronawirusa

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - Narodowe Czytanie 2020

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - Narodowe Czytanie 2020

Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda - wybory prezydenckie 2020

Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda - wybory prezydenckie 2020

Komentarze

 • WD77 pisze:

  Też korzystałam z pomocy lekarzy tego szpitala i też byłam wyjątkowo traktowana. Mamy wspaniałych lekarzy nie tylko w tym szpitalu. Chcę dodać, że jestem zwykłym śmiertelnikiem z pomorskiego.

 • WD pisze:

  Jako Głowie Państwa chyba się należy wyjątkowe potraktowanie.

 • Kasia pisze:

  Pani Prezydencie szybkiego zdrowia zycze

 • Gość pisze:

  Przepros za to, ze chcesz skazac kobiety na bol narodzin dziecka ktore umrze chwile po narodzeniu, a nie ze maseczki nie nosiles albo rak nie myles.

  • Gość pisze:

   Jacy ludzie są prości, zero szacunku dla prezydenta,który robi wszystko,by żyło się im lepiej i broni życia. Ból ponoszą nienarodzone dzieci, a takiej matki nie życzę żadnemu dziecku

 • Gość pisze:

  Gdzie znalazł miejsce? Skoro życie jest wartością i ma być chronione przez ustawodawcę wszyscy powinni mieć taki sam dostęp do szpitala

 • Gość pisze:

  Bron boze leczyc. Lekarze sa niepotrzebi. A pierwsza ddamy prosze nie leczyc, to wbrew boskiemu planowi. Rydzyk powinien wyswiecic i bedzie zyl

 • Gość pisze:

  Ale nie zabijajcie w nim tego wirusa, to zabojstwo. To niezgodne z konstytuacja. Ten czlowiek z wspanialym sercem na pewno nie chce nikogo i nic zabic. Nie sugerujcie, ze on moze chciec byc leczony, to wbrew naturze

  • Bajewicz Jacek Kozle pisze:

   A jaka ma mieć ochrone jako prezydent? Jak zwykły polak drugiego sortu .Jast prezdydentem wybranym w demokratyczmycj wyborach.Wielki człowiek wielki prezydent tyle w temacie .Zdrowia Panie prezydncie i zdrowia dla Jaroslawa 😍

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×