Wstrząsające wyznanie Alicji Bachledy-Curuś o karierze w Nowym Jorku. „Byłam bezdomna”

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś udzieliła obszernego wywiadu, w którym opowiedziała o miłości do aktorstwa, ścieżkach jej kariery, odwadze, ale wyznała także, że czasem nie było łatwo. Ujawniła, że był moment, że była bezdomna w Nowym Jorku.

Alicja Bachleda-Curuś obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Tam wychowuje syna, Henry’ego, którego ojcem jest Colin Farrell. Chociaż aktorzy rozstali się w 2011 roku, są w bardzo dobrych relacjach i dzielą się opieką nad dzieckiem.  Także za oceanem aktorka układa sobie życie. Jest w związku z tajemniczym mężczyzną, z którym już się zaręczyła i ma poważne plany na przyszłość. Krążą pogłoski, że zainwestowali w posiadłość w Meksyku, a także planują kupić dom w Polsce, którą narzeczony Bachledy-Curuś jest zachwycony.

Alicja nie jest wylewna jeśli chodzi o rozmowy na tematy osobiste. Zrobiła jednak wyjątek i udzieliła obszernego wywiadu w podcaście Lucky Actors. Zdradziła między innymi, że zaznała bezdomności w wielkim mieście.

Alicja Bachelda-Curuś o bezdomności w Nowym Jorku

Alicja Bachleda-Curuś zdecydowała się opowiedzieć o swojej drodze do obecnego miejsca. Autorka podcastu mówi, że jest to odcinek o odwadze. Wywiad opisuje słowami:

Alicja Bachleda Curuś – aktorka, która wyruszyła za ocean, by spełniać swoje marzenia o aktorstwie. W rozmowie o odwadze, o wartościach, którymi się kieruje, o własnej drodze, o życiu na scenie od dzieciństwa, o tym jak podchodzi do castingów, o współpracy z agencjami aktorskimi, o marzeniach i kolejnych krokach w jej karierze.Jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej. Ma na swoim koncie role w amerykańskich, niemieckich, francuskich, szwajcarskich i polskich filmach (…).

Alicja Bachleda-Curuś swoje marzenia o aktorstwie zaczęła realizować zaraz po liceum. To wtedy właśnie zakomunikowała rodzicom, że ma zamiar wyjechać do USA, żeby uczyć się w The Lee Strasberg Theatre & Film Institute. 

3 stycznia oznajmiłam moim rodzicom, że wyjeżdżam – mówiła – Mimo że mieliśmy bardzo bliski kontakt, oni wiedzieli, że jestem tego typu osobą, że jak coś postanowię, to muszę to zrealizować, a że bardzo nie mogli mi pomóc, bo ich możliwości były bardzo ograniczone w stosunku do Nowego Jorku, to musieli mi zaufać po prostu.

Wykazała się wielką odwagą, bo za ocean poleciała sama. Opowiadała o tym, że na początku mogła liczyć na mieszkanie u znajomych, którzy przebywali na Florydzie. To samo lokum mieli zająć młodzi Francuzi. Jednak chwilę potem, musiała szukać innego miejsca zamieszkania, pierwszy raz opowiedziała o tym, że doświadczyła bezdomności i w to najmroźniejszą zimę z możliwych.

Zastanowiłam się wtedy. Co ty robisz Alicja? Wyjeżdżasz z ciepłego, wspaniałego domu, tuz po świętach, po sylwestrze w górach i poznajesz się w takie zupełnie niepoznane jeszcze obszary i mało komfortowe, więc przez chwile byłam bezdomna. Bo ja musiałam się wyprowadzić. Byłam w mniejszości.

Jednak udało jej się znaleźć lokum. Ostatecznie zamieszkała w przykuchennym pokoiku, który zajmował kot. Zwierzak nie był z tego zadowolony, co skutkowało nieprzyjemnymi przygodami. Wyznała, że nie było jej stać na hotel w Nowym Jorku, a szkoła potrwa kilka miesięcy, więc nie miała wyjścia.

To była najgorsza zima, podobno stulecia. – 30 stopni, wiatr, który tylko nowojorczykom znany. No więc było ciężko. Ciężko ale ciekawie, to był ewidentnie element, z którym musiałam się zmierzyć – mówiłą Alicja.

Trzeba przyznać, że opowieść Alicji jest wstrząsająca. Młoda dziewczyna z dobrego domu znalazła się w trudnej sytuacji. Mimo to świetnie sobie poradziła i wkrótce wylądowała w Los Angeles. Tam kontynuowała naukę i zagraniczną karierę. O całej ścieżce Bacheldy-Curuś, o jej ciężkiej pracy, licznych wyrzeczeniach, castingach w Hollywood i Nowym Jorku i o tym, czego się nauczyła, możecie posłuchać w podcaście na Spotify, Lucky Actors.


Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś pochwaliła się sylwetką

Alicja Bachleda-Curuś pochwaliła się sylwetką

Alicja Bachleda-Curuś pokazała przebranie syna

Alicja Bachleda-Curuś pokazała przebranie syna

Komentarze

  • Gość pisze:

    o Boże !

  • Gość Jedynki pisze:

    Jak ona smie uzyc słowa bezdomność! A wróblowate wariatki to jeszcze publikują?! Jaka trzeba być zakłamana baba, żeby robić sobie PR czymś takim! Pieniądze płynęły fo Ciebie strumieniami od rodzicow, mialas na wszystko co potrzebne- lot, mieszkanie, jedzenie i transport i jeszcze troche bo jeszcze na managera i kilka zbytkow! I gdzie to ku..a bezdomność! No chyba, ze w swojej beszczelnosci mówisz o tym xe nie masz swojego mieszkania na własność w nowym Jorku?! Kur..a x10!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×