Alicja Bachleda-Curuś marzyła o karierze wokalistki. Pamiętacie jeszcze jej teledysk? To był prawdziwy hit

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś chciała zostać gwiazdą estrady. Aktorka zaczynała od muzyki i ma na swoim koncie płytę, a także jeden hit. Pamiętacie jej piosenkę i teledysk?

Alicja Bachleda-Curuś karierę z branży zaczynała jako nastolatka. Już wówczas wiedziała, że swoją przyszłość chce związać z filmem i show-biznesem. Jej popularność zaczęła się od roli Zosi w ekranizacji Pana Tadeusza. Później przyszła pora na międzynarodową karierę. Obecnie aktorka mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie przeprowadziła się kilkanaście lat temu.

Udało jej się zagrać w kilku amerykańskich produkcjach, a na planie filmu Ondine poznała Colina Farrella, z którym doczekała się syna. Chłopiec ma obecnie 13 lat i kilka dni temu zaliczył spektakularny debiut. U boku ojca pojawił się na Oscarach. Chociaż miłość Alicji i irlandzkiego przystojniaka nie przetrwała próby czasu, to zgodnie dzielą się opieką nad synem.

Chociaż Alicja jest znana głównie ze swoich filmowych wcieleń, to występy przed publicznością zaczynała, jako młodziutka wokalistka. Pamiętacie jeszcze jej piosenki?

Alicja Bachleda-Curuś – jakie piosenki nagrała?

Alicja Bachleda-Curuś zaistniała przed kamerami, ale od dziecka była też związana z muzyką. Przed dużą publicznością wystąpiła po raz pierwszy gdy miała zaledwie sześć lat. Jako mała dziewczynka uczęszczała do Studia Teatru Muzyki i Tańca Elżbiety Armatys. Następnie próbowała swoich sił na festiwalach i jest laureatką wielu z nich.

Zdobyła między innymi pierwsze miejsce na festiwalu piosenki dziecięcej w Krakowie, czy Częstochowie. W swoim dorobku ma także Główną Nagrodę na przeglądzie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezji śpiewanej w Krakowie. Jako reprezentantka wyłoniona przez Telewizję Polską miała okazję śpiewać też na zagranicznych konkursach, między innymi w Niemczech, Chorwacji, czy we Włoszech. W 1995 została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku.

Alicja mimo występów przed kamerami nigdy nie porzuciła marzenia o śpiewaniu. Wydała nawet własny album. W 2001 roku wyszedł jej debiutancki krążek Klimat. Piosenką, która zapowiadała płytę był utwór Marzyć chcę, który był jednocześnie największym przebojem gwiazdy. Pamiętacie tę piosenkę. Teledysk możecie zobaczyć poniżej.

W 2008 roku Alicja nagrała wspólnie ze swoim kuzynem Andrzejem piosenkę It’s Gonna Be Fine i na tym zakończyła dalszą muzyczną karierę, skupiając się na aktorstwie.

Alicja Bachleda-Curuś o nowych projektach

Alicja Bachleda-Curuś trzy lata temu udzieliła wywiadu Jastrząb Post, w którym opowiedziała o swoim nowym pomyśle. Aktorka miała poważne plany dotyczące ekranizacji biografii jednej ze sławnych kobiet.

Jest to jeszcze na wczesnych etapach i nie chcę zapeszyć. To ciekawe doświadczenie, bo będę w tym projekcie też występować. Zaciekawiła mnie ta druga strona, troszkę więcej kontroli, co jest trudniejsze, bo nie można tylko skoncentrować się na roli, tylko trzeba myśleć ogólnie.

O czym będzie opowiadał najnowszy film Alicji? Niewykluczone, że gwiazda zekranizuje historię biograficzną jednej z kobiet, która zapisała się na kartach historii.

Historia jest tak piękna i ważna, że warto ją opowiedzieć. Opowiada o kobiecie. Teraz jest taki moment, że warto mówić, że mamy silne, wspaniałe kobiety w naszej historii.


Alicja Bachleda Curuś adoptowała psa z Ukrainy

Alicja Bachleda Curuś adoptowała psa z Ukrainy

Alicja Bachleda-Curuś w kostiumie kąpielowym

Alicja Bachleda-Curuś w kostiumie kąpielowym

Alicja Bachleda-Curuś w białym garniturze na imprezie biżuterii

Alicja Bachleda-Curuś w białym garniturze na imprezie biżuterii

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×