Aleksander Kwaśniewski o pracy Kingi Dudy u ojca. Jako były prezydent nie mógł tego lepiej ująć. Brawo!

Aleksandra Kwaśniewski, Andrzej Duda i Kinga Duda

Aleksandra Kwaśniewski, Andrzej Duda i Kinga Duda

Aleksander Kwaśniewski komentuje nową funkcję Kingi Dudy. Co myśli o tym, że córka prezydenta została jego społecznym doradcą? Te słowa mogą być sporym zaskoczeniem.

Kinga Duda tuż przed końcem drugiej tury wyborów prezydenckich wróciła z Londynu, gdzie pełniła staż w jednej z kancelarii prawnych. Wsparła ojca na ostatniej prostej kampanii, a gdy ogłoszono sondażowe wyniki wyborów, chwyciła za mikrofon i zwróciła się do Polaków. Jej słowa błyskawicznie obiegły media w całym kraju.

Córka prezydenta po wyborach została w Warszawie. Długo nie narzekała na brak zajęć. Została społecznym doradcą prezydenta i, jak potwierdził Andrzej Duda, za pełnienie swojej funkcji nie otrzymuje wynagrodzenia:

„Doradca społeczny” to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji.

Aleksander Kwaśniewski o nowej pracy Kingi Dudy. Co o niej myśli?

Na temat nowej roli Kingi Dudy wypowiada się mnóstwo osób. Ocenił ją m.in. Adam Mazguła, doświadczony żołnierz, który jest znany z tego, że krytykuje Prawo i Sprawiedliwość. Na Facebooku nie szczędził gorzkich słów.

Do publicznej dyskusji przyłączył się też Aleksander Kwaśniewski. Jego wypowiedź może być sporym zaskoczeniem. Był prezydent w rozmowie z Faktem stwierdził, że widzi dobre strony tej decyzji. Ma nadzieję, że Kinga pomoże zmienić ojcu sposób myślenia. Poradził, by aktualnie urzędujący prezydent zaczął słuchać głosów młodych osób, które aktywnie działają w jego otoczeniu:

Jeśli jest to doradztwo społeczne i dotyczy spraw, w których pani Kinga jest kompetentna, czyli np. w jakiejś dziedzinie prawa, to nie widzę problemu. Więcej, uważam, że prezydent powinien w swoim otoczeniu mieć przedstawicieli młodego pokolenia. Oczywiście Kinga Duda może przedstawiać problemy młodzieży jako córka, a niekoniecznie doradca, ale widzę w tym szansę na odświeżenie myślenia zarówno prezydenta, jak i jego kancelarii — komentował polityk.

Podzielacie jego zdanie?


Aleksander Kwaśniewski – mecz Polska-Austria

Aleksander Kwaśniewski – mecz Polska-Austria

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski podczas wznoszenia toastu

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski podczas wznoszenia toastu

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Agata Duda i Kinga Duda na zaprzysiężeniu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×