Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy pod opieką lekarzy. Niepokojące wieści na temat zdrowia byłej pary prezydenckiej

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy mają problemy zdrowotne. Przebywają pod opieką lekarzy. Jak się czują?

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy stanowili jedną z ulubionych par prezydenckich. Wielu Polaków do tej pory wspomina czasy, gdy reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej. W wielu rodakach wzbudzają bardzo pozytywne wspomnienia.

Pierwsza dama szybko zyskała szacunek, dzięki zaangażowaniu w różne akcje charytatywne. Była jedną z najaktywniejszych żon prezydentów, nie bała zabierać się głosu w ważnych sprawach, a pod swoje skrzydła brała najróżniejsze organizacje i akcje społeczne. Małżonkowie niedawno świętowali 40. rocznicę ślubu. Cały czas są w sobie szaleńczo zakochani, co Aleksander Kwaśniewski podkreślił w jednym z niedawnych wywiadów.

To jest szmat czasu te ponad 40 lat. Ślub z Jolą to była najlepsza decyzja w moim życiu. I nie żałuję ani sekundy – zdradził w Super Expressie.

Małżonkowie doczekali się córki Aleksandry. W tym roku jednak nie spędzili razem świąt Bożego Narodzenia. Izolują się od młodszego towarzystwa, bardzo uważali na to, żeby nie zakazić się koronawirusem. Niestety nie ustrzegli się.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy mają koronawirusa

O zakażeniu koronawirusem byłej pary prezydenckiej poinformowało biuro Kwaśniewskiego.

Z przykrością potwierdzam, że pan prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowała Aleksandra Łaszewska, dyrektor biura Aleksandra Kwaśniewskiego – Ma podwyższoną temperaturą i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie czuł się coraz lepiej – dodała.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy pozostają pod stałą opieką lekarzy. Łaszewska poinformowała, że pozytywny wynik na COVID-10 u byłej głowy państwa potwierdzono 6 lutego. Taki sam wynik otrzymała też żona prezydenta, która obecnie wraz z mężem przebywa na kwarantannie.

Wprost przekazał, że pierwsze informacje na temat zakażenia byłej pary prezydenckiej przekazał radiowiec z powiatu złotowskiego Tobiasz Carewicz. Potem te doniesienia potwierdzili pracownicy Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego Amicus Europae.

Pod koniec 2020 roku Aleksander Kwaśniewski deklarował w rozmowie z dziennikarzami Wprost chęć skorzystania ze szczepionki przeciwko COVID-19. Informował, że wraz z żoną zarejestrował się na szczepienie i oczekuje na swoją kolej.


Aleksander Kwaśniewski w lipcu 2020

Aleksander Kwaśniewski w lipcu 2020

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - pogrzeb Pawła Adamowicza

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - pogrzeb Pawła Adamowicza

Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Lech Wałęsa - pogrzeb Pawła Adamowicza

Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Lech Wałęsa - pogrzeb Pawła Adamowicza

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×