Agata Duda miała wypadek. Pierwsza Dama nie może chodzić. Po serii spekulacji ujawniono, co się stało

Agata Duda

Agata Duda

Agata Duda niedawno miała towarzyszyć prezydentowi w czasie ważnego spotkania. Plany pokrzyżowały jej problemy zdrowotne. Co dokładnie jej dolega?

Agata Duda drugą kadencję spełnia się w roli Pierwszej Damy RP. Pojawia się u boku męża podczas ważnych oficjalnych spotkań i z reguły zachwyca dobrze skrojonymi stylizacjami, które szczególnie interesują kolorową prasę. Niedawno uwagę mediów przyciągnął nie tyle strój ukochanej prezydenta, ile jej nieobecność podczas wydarzenia.

Kilka dni temu Andrzej Duda spotkał się ze strażakami w Makowie Podhalańskim. Przekazał, że miała mu towarzyszyć żona, niestety problemy zdrowotne pokrzyżowały jej plany. Nie zdradził jednak, co dokładnie dolega jego małżonce i w jakich okolicznościach doszło do wypadku.

Przede wszystkim chce bardzo serdecznie podziękować w imieniu oczywiście moim własnym, ale także i w imieniu mojej małżonki Agaty i bardzo przeprosić, że Agata nie może być dzisiaj z nami obecna. Prosiła, żeby państwa bardzo bardzo serdecznie i gorąco pozdrowić, żeby przekazać z okazji Dnia Strażaka jej najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia. (…) Niestety nie dała rady dzisiaj być z nami, z uwagi na kontuzję, której doznała z początkiem tego tygodnia, i która niestety póki co bardzo przeszkadza jej w normalnym wykonywaniu obowiązków, zwłaszcza w dłuższym staniu i dlatego nie może być dzisiaj z nami.

Agata Duda nie może chodzić. Co się stało?

Prezydent nie zdradził, co dokładnie dolega jego małżonce. Na ten temat milczy też kancelaria. Gdy dziennikarz Super Expressu skontaktował się z rzecznikiem prezydenta Janem Spychalskim, przekazał, że nie powie nic więcej na ten temat. Fani zaczęli spekulować. W komentarzach na portalach społecznościowych roi się od najróżniejszych teorii na temat kontuzji Agaty.

SE udało się jednak dotrzeć do osoby z otoczenia głowy państwa. Donosi ona, że na początku zeszłego tygodnia Agata Duda nabawiła się poważnego urazu – stłukła sobie kostkę. Sytuacja jest bardzo poważna i dlatego Duda się oszczędza:

Kontuzja przytrafiła się na początku zeszłego tygodnia. Pierwsza dama stłukła sobie kostkę i nie mogła zbytnio chodzić, ale nie przeszkodziło to jej w zdalnym spotkaniu z rodzicami niepełnosprawnych dzieci 6 maja. Niestety, w piątek z prezydentem na spotkanie ze strażakami nie mogła pojechać, bo trudność sprawiało jej zwłaszcza dłuższe stanie, nie mogła nadwerężać stopy – opowiada informator tabloidu.

Informacja o stanie Agaty Dudy trafiła na czołówkę dzisiejszego wydania Super Expressu.

Agata Duda nabawiła się poważnej kontuzji

Agata Duda nabawiła się poważnej kontuzji

Jak długo żona prezydenta będzie wracać do zdrowia? Lekarz Adam Roguś, ortopeda z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, przekazał, że może to potrwać nawet do trzech tygodni:

Stłuczenie to zwykły uraz: uderzenie, które powoduje uszkodzenie tkanek miękkich. Czasami wymaga założenia ortezy. Przy stłuczeniu gips nie jest konieczny. Przy bardzo dużym urazie rekonwalescencja może potrwać nawet 2–3 tygodnie.

Trzymamy kciuki, by żona Andrzeja Dudy szybko wróciła do zdrowia.


Agata Duda nabawiła się poważnej kontuzji

Agata Duda nabawiła się poważnej kontuzji

Agata Duda - zdjęcia z Kancelarii Prezydenta RP

Agata Duda - zdjęcia z Kancelarii Prezydenta RP

Agata Duda skończyła 49 lat

Agata Duda skończyła 49 lat

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×