Nergal wyśmiewa polskich piłkarzy za znak krzyża. Fani zarzucają mu hipokryzję. "Niech przegrani przegrają"

Nergal uderzył w polskich piłkarzy
Nergal uderzył w polskich piłkarzy
Źródło zdjęć: © AKPA

23.06.2024 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie milkną echa po odpadnięciu reprezentacji Polski z Euro 2024. Zdanie w tej kwestii zabrał również Nergal, który zwrócił uwagę na jeden powtarzający się symbol podczas meczów naszej kadry. "Jeśli gracz musi wierzyć w boską interwencję, żeby wygrać, to nie ma wiary, że jego drużyna jest w stanie zwyciężyć" - napisał.

Nergal to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny muzycznej. Bezkompromisowy lider Behemotha często robi wokół siebie szum, uderzając przede wszystkim w wiarę katolicką i Kościół. Teraz również zwrócił uwagę na symbol religijny pojawiający się niezwykle często u polskich piłkarzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nergal uderza w piłkarzy. "Nie mogę powstrzymać się od śmiechu"

Muzyk postanowił wbić szpilę piłkarzom, którzy po dwóch kolejkach Euro 2024 odpadli z turnieju (i to jako pierwsi spośród wszystkich reprezentacji). Darski dodał post, w którym zwrócił uwagę na wykonywanie przez polskich zawodników znaku krzyża podczas wychodzenia na boisko. Według niego to jasny sygnał, że nie wierzą w swoje możliwości i muszą szukać pewności siebie gdzie indziej. A to prowadzi właśnie do porażki.

Nie mogę się powstrzymać od śmiechu, kiedy widzę piłkarzy robiących znak krzyża przed wyjściem na boisko. Czy to budzi pewność siebie? Gdybyście wsiadali do samolotu i widzielibyście pilota spoconego się i przechodzącego przez siebie, pomyślelibyście: "to człowiek, który wie, że nie rozbije tego samolotu"?(...) Ja to widzę tak - jeśli gracz musi wierzyć w boską interwencję, żeby wygrać, to nie ma wiary, że jego drużyna sama potrafi wygrać... - napisał w opisie posta Nergal.

Internauci krytykują Nergala. Zarzucają mu hipokryzję

Oczywiście pod postem Adama Darskiego nie zabrakło wielu komentarzy, które delikatnie mówiąc, nie są mu przychylne. I nawet nie chodzi o jego niechęć do wiary w Boga - dużo głosów określa ten post jako hipokryzję. Fani wytykają mu, że tak jak Bóg jest dla niego nieistniejącą postacią, to tak samo można powiedzieć o Lucyferze.

"Czy nie jesteś sobą w ramach biblijnego mitu, krzyża, ale do góry nogami - Lucyfer, Faust, Szatan?", "Dlaczego brzmisz tak gorzko? Używasz odwróconych krzyży we wszystkich swoich teledyskach", "Tak jak wtedy, gdy śpiewasz "O ojcze o szatanie... ", ty czcisz nieistniejącą istotę, oni robią to samo z inną nieistniejącą istotą" - piszą fani pod postem Nergala.
Nergal podpadł fanom po poście o reprezentacji Polski
Nergal podpadł fanom po poście o reprezentacji Polski© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także