ExclusiveTVP przesadziło? Monika Zamachowska ze smutkiem komentuje materiał o Kindze Rusin [WIDEO]

TVP przesadziło? Monika Zamachowska ze smutkiem komentuje materiał o Kindze Rusin [WIDEO]

Monika Zamachowska o materiale TVP nt. Kingi Rusin
Monika Zamachowska o materiale TVP nt. Kingi Rusin

19.02.2020 15:00, aktual.: 19.02.2020 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TVP w minioną niedzielę nie oszczędziło Kingi Rusin. Reporterzy Wiadomości przygotowali kontrowersyjny materiał, w którym zażartowano z oscarowej relacji dziennikarki TVN-u, jaką opublikowała na łamach Instagrama. Odpowiedź gwiazdy była błyskawiczna. Rusin zapowiedziała walkę w sądzie o swoje dobre imię. Nie szczędziła przy tym gorzkich słów, nazywając autorów publikacji "żałosnymi, kłamliwymi kreaturami".

Monika Zamachowska o TVP i reportażu nt. Kingi Rusin

Jak do sprawy odniosła się Monika Zamachowska, która niedawno, po 25 latach, pożegnała się z pracą w TVP? Gwiazda nie ukrywa, że media często publikują naciągane materiały opierające się jedynie na fragmencie wypowiedzi, często wyciętej z kontekstu.

Niewielu rzeczy tak nie lubię, jak gdy ktoś ma komentarz na temat tego, czego ktoś nie zna, nie widział, nie rozumie. Wczoraj wyszła Gala ze mną na okładce. Od tygodnia już jest burza, co ja powiedziałam, czego nie powiedziałam na podstawie cytatów jedno-dwu zdaniowych. Nie znoszę tego. Ktoś przeczyta całość? Czekam na komentarze. Jak ktoś przeczyta doniesienie składające się z dwóch dań, albo w ogóle interpretacje, to nie interesuje mnie to. Dlatego nie będę się wypowiadać na temat reportażu.

Zamachowska nie omieszkała wspomnieć o tym, jak bardzo zmieniła się Telewizja Polska w ciągu ostatnich kilku lat. Monika w bardzo elegancki sposób podsumowała zmiany, jakie zaszły w jej dawnej pracy:

Z tego co wiem, Kinga wniosła sprawę do sądu. Ja nie rozumiem tego, co się w tej chwili dzieje w Telewizji Polskiej. To jest moja telewizja, miejsce, w którym spędziłam 25 lat i podstawą działania Telewizji Polskiej zawsze była rzetelność, sumienność, sprawdzanie źródeł. Nigdy nie było spekulacyjno-insynuacyjnych materiałów.

Była gwiazda TVP nie ukrywa oburzenia związanego z obecną sytuacją panującą w jej dawnym miejscu pracy:

To, że się tam nie najlepiej dzieje, to chyba nie potrzeba mojej opinii, żeby ktoś to zauważył.

Cała rozmowa poniżej.

Monika Zamachowska, Joanna Racewicz
Monika Zamachowska, Joanna Racewicz
Monika Zamachowska z synem
Monika Zamachowska z synem
Monika Zamachowska na premierze Bad Boy
Monika Zamachowska na premierze Bad Boy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także