Kinga Rusin pozywa TVP: „Wy żałosne, kłamliwe kreatury”. Ostra reakcja dziennikarki na kontrowersyjny materiał

Kinga Rusin pozywa TVP

Kinga Rusin pozywa TVP

Kinga Rusin pozywa TVP. Dziennikarce nie spodobał się materiał, który wyemitowano na antenie publicznej telewizji. Nie szczędziła gorzkich słów pod adresem osób, które zdecydowały się go wypuścić. Co napisała?

Kinga Rusin w tym roku wybrała się na ceremonię wręczenia Oscarów. Na gali pojawiła się prywatnie, mogła więc swobodnie dysponować wolnym czasem. Korzystając z zaproszenia, wybrała się na imprezę do Beyonce i Jaya-Z, o czym po fakcie pochwaliła się w sieci. Opublikowała zdjęcie z Adele, które błyskawicznie obiegło media na całym świecie.

Kiedy emocje nieco ostygły, telewizja publiczna postanowiła wyemitować materiał na ten temat. Zaczyna się on od przywołania fragmentu jednego z wywiadów z dziennikarką. W swojej wypowiedzi podkreślała, że ceni sobie prywatność. W ocenie dziennikarzy odpowiedzialnych za jego emisję jej słowa stały się nieaktualne tuż po tym, jak zrelacjonowała na Instagramie after party po gali wręczenia Oscarów.

Oprócz Rusin, oberwało się także innym dziennikarzom związanym z TVN, w tym m.in. Borysowi Szycowi, Filipowi Chajzerowi czy Annie Kalczyńskiej.

Kinga Rusin pozywa TVP za materiał w Wiadomościach

Gdy materiał ujrzał światło dzienne, wywołał wzburzenie wśród internautów. Ostro zareagowała także sama zainteresowana, która w najnowszym wpisie na Instagramie, nie pozostawiła na materiale suchej nitki. Podkreśliła, że przedstawiono w nim kłamstwa i został zmanipulowany.

Do TVP, po wczorajszym materiale o mnie w Wiadomościach: wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu! – zaczęła swój komentarz.

By dobitniej to pokazać, Rusin wskazała kilka przykładów. W jej ocenie wpis, w którym opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszyły jej na gali, nie wywołał wzburzenia na całym świecie. Wręcz przeciwnie. Uważa, że to sukces, ponieważ było to zdjęcie pozowane, nierobione ukradkiem:

Opublikowanie zdjęcia z Adele (które, nota bene, ona sama wybrała spośród kilku), zrobionego poza miejscem zabawy, media na całym świecie uznały za news i za sukces, ponieważ było to pierwsze korzystne zdjęcie „odchudzonej” Adele, do którego na dodatek pozowała, a nie zostało zrobione z ukrycia — pisała Kinga na Instagramie.

View this post on Instagram

Do TVP, po wczorajszym materiale o mnie w Wiadomościach: wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu! Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i szczucie! Zaczynając od chamskiego komentarza o „pseudo-elitach gardzących Polakami”, poprzez pseudo aktorstwo lektora, podkładającego rzekomo mój głos i sugestie o nietrzeźwości, a na wyssanych z palca „faktach” kończąc. Poniżej kilka przykładów. Nie jest prawdą, że, jak podaliście, mój wpis wywołał falę oburzenia na świecie! Opublikowanie zdjęcia z Adele (które, notabene, ona sama wybrała spośród kilku), zrobionego poza miejscem zabawy, media na całym świecie uznały za news i za sukces, ponieważ było to pierwsze korzystne zdjęcie „odchudzonej” Adele, do którego na dodatek pozowała, a nie zostało zrobione z ukrycia. Nie jest prawdą, jak sugerujecie, że post z relacją z imprezy naruszał czyjeś prawo do prywatności! Relacja nie ujawniała intymnych szczegółów relacji osobistych oraz zasłyszanych informacji prywatnych. Relacja jest głównie opisem moich przeżyć osobistych, a nie cudzych. Nie jest prawdą, jak twierdzicie, że Chrissy Teigen skomentowała mój wpis czy zwracała się do mnie!  Nie zwracała się do żadnego z dziennikarzy. Nie jest prawdą, jak podajecie, że wszystkie stacje pisały o mnie jako o rosyjskiej dziennikarce! Zrobiły tak tylko 2 portale spośród kilkuset i szybko zmieniły opisy. Na wspaniałą imprezę chciało się dostać wielu dziennikarzy by cokolwiek z niej zrelacjonować. W swoim poście oddałam klimat imprezy naszpikowanej gwiazdami (bez prywatnych szczegółów). W telewizji amerykańskiej świetnie zrobił to Trevor Noah, w swoim słynnym talk show, opisując własne przygody z imprezy (i podobnie jak ja określił to przeżycie jako surrealistyczne) Manipulujecie również wypowiedziami innych osób występujących w materiale. Jedna z nich przyznała to dziś i wskazała, że w wyniku tego powstało „coś obrzydliwego” Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Sprzeciwiła się tezie, że relacja z imprezy godziła w czyjąś prywatność. Opisała to, co sama przeżyła, a nie ktoś inny. Dodała, że Chrissy Teigen, która komentowała jeden z tweetów, nie odnosiła się do zachowania Kingi:

Nie zwracała się do żadnego z dziennikarzy — dodała Rusin.

Kinga dodała, że wypowiedzi osób, które komentowały materiał, mogły być zmanipulowane:

Manipulujecie również wypowiedziami innych osób występujących w materiale. Jedna z nich przyznała to dziś i wskazała, że w wyniku tego powstało „coś obrzydliwego”.

Na zakończenie dziennikarka zapowiedziała pozwy, które skieruje przeciwko TVP i osobom, które ten, w jej ocenie, szkalujący materiał przygotowały. Odszkodowanie chce przeznaczyć w całości na potrzeby polskiej onkologii. Dodajmy, że niedawno zamiast na ten cel, polski rząd zdecydował się przekazać dwa miliardy złotych na media publiczne.

Piotr Zelt komentuje materiał o Kindze Rusin. TVP zmanipulowało jego wypowiedź

Wśród osób, których wypowiedź zmieniła telewizja, znalazł się Piotr Zelt. Aktor w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że był przekonany, że staje w obronie Kingi. Kiedy usłyszał swoją pociętą wypowiedź, nie krył oburzenia. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że został oszukany:

Maciej Sawicki, który jest autorem materiału, zadzwonił do mnie z propozycją wypowiedzenia się, jak to ujął, do materiału life-stylowego. Nie powiedział mi, że chodzi o Wiadomości. Mówił za to, że chodzi o lekki i miły komentarz ws. zamieszania wokół Kingi Rusin. Przystałem na to sądząc, że będę głosem przeciwwagi. Jednocześnie zakładając, że ktoś inny odda swój krytyczny głos – tłumaczył aktor.

Zobacz także: Kinga Rusin to najlepsza ciocia pod słońcem. Joanna Krupa pokazała zdjęcie gwiazdy z Ashą. Ale urocze!

Materiał Wiadomości, który oburzył Kingę Rusin i wielu jej sympatyków:


Kinga Rusin protestuje przeciwko materiałowi TVP

Kinga Rusin protestuje przeciwko materiałowi TVP

Kinga Rusin i Marek Kujawa zdjęcie na walentynki 2020

Kinga Rusin i Marek Kujawa zdjęcie na walentynki 2020

Kinga Rusin ponownie opublikowała zdjęcie z Adele

Kinga Rusin ponownie opublikowała zdjęcie z Adele

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×