NewsyMonika Richardson szczerze o terapii syna: "Odbijałam się od drzwi kolejnych psychiatrów i psychologów"

Monika Richardson szczerze o terapii syna: "Odbijałam się od drzwi kolejnych psychiatrów i psychologów"

Monika Richardson (AKPA)
Monika Richardson (AKPA)
Mikey
26.07.2023 08:20, aktualizacja: 26.07.2023 09:52

Monika Richardson przez lata kojarzona była ze stacją TVP, w której prowadziła m.in. Europa da się lubić czy Pytanie na Śniadanie. W 2019 roku definitywnie pożegnała się z Telewizją Polską. Prywatnie Monika jest mamą dwójki dzieci: Tomasza Davida i Zofii.

Monika Richardson ma syna z zespołem Aspergera

Syn Moniki Richardson, gdy skończył 18 lat, stwierdził, że chce podzielić się ze światem, jak mu się żyje z zespołem Aspergera.

Zespół Aspergera jest zaburzeniem o charakterze łagodnym ze spektrum autyzmu. Choroba ta u dzieci i dorosłych nie powoduje zaburzeń w rozwoju umysłowym. Zespół Aspergera i autyzm posiadają wspólne cechy takie jak problemy społeczne i wycofanie. Na szczęście zespół Aspergera pozwala samodzielnie funkcjonować - czytamy na portalu Medonet.

W najnowszym wywiadzie dla Medonet Monika zdradziła, że nie żałuje decyzji syna o wyjawieniu prawdy i uważa, że Tomek także niczego nie żałuje.

Myślę, że Tomek nie żałuje tej decyzji, ja na pewno nie. Jeśli nasze doświadczenia — moje jako matki, której synek jest po prostu inny i długo nie było wiadomo, na czym ta inność polega i jego — człowieka z innym "okablowaniem" mózgu — pomogą choć jednej osobie zaakceptować siebie, albo członka swojej rodziny, to wygraliśmy - powiedziała celebrytka.

Aktualnie ani Monika, ani Tomek nie robią z tego żadnej tajemnicy i chętnie opowiadają o tym zaburzeniu.

Monika Richardson wspomina czasy leczenia syna

Moniak przyznała w wywiadzie, że gdy mieszkała w Anglii ze swoim ówczesnym mężem Jamie Malcolmem, leczenie syna nie stwarzało żadnych problemów. Wszystko zmieniło się, gdy wróciła do Polski.

W Anglii, w której wtedy mieszkaliśmy, wszystkie mechanizmy wsparcia, zarówno w szkole, jak i w domu, funkcjonowały bardzo dobrze. Gorzej było po przyjeździe do Polski. Przez sześć lat odbijałam się od drzwi kolejnych psychiatrów i psychologów. Zmarnowałam mnóstwo czasu i nerwów Tomka i moich, a także sporo pieniędzy, które, jak się potem okazało, wyrzuciłam w błoto. Magiczne "orzeczenie" wystawiła Tomkowi w końcu dr Monika Kucińska i nigdy jej tego nie zapomnę. Potem było nam już dużo łatwiej. - zdradziła Richardson w rozmowie z Medonet.

Obecnie Tomek mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych i ma się bardzo dobrze.

Jestem z niego bardzo dumna. Mam nadzieję, że zawsze będzie tak szczęśliwy, jak teraz, gdy żyje i pracuje w USA - powiedziała dziennikarka.
Syn Moniki Richardson
Syn Moniki Richardson
Syn Moniki Richardson
Syn Moniki Richardson
Syn Moniki Richardson
Syn Moniki Richardson
Syn Moniki Richardson
Syn Moniki Richardson
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także