NewsyMonika Mrozowska znów tłumaczy się z alimentów. "Chciałam bardzo mocno podkreślić..."

Monika Mrozowska znów tłumaczy się z alimentów. "Chciałam bardzo mocno podkreślić..."

Monika Mrozowska
Monika Mrozowska

09.10.2023 08:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Monika Mrozowska jest przez widzów kojarzona najlepiej z serialu Rodzina Zastępcza. Aktorka wychowuje czworo dzieci, które mają różnych ojców. Dotąd wydawało się, że patchworkowa rodzina Moniki funkcjonuje całkiem nieźle. Słowami o alimentach kobieta włożyła kij w mrowisko.

Monika Mrozowska wywołała aferę alimentacyjną

Cała afera była skutkiem dopytywania fanów aktorki o to, skąd ma pieniądze na zagraniczne wojaże, które relacjonowane były w mediach społecznościowych. Aktorka odpowiedziała dość emocjonalnie, że od ćwierć wieku na siebie zarabia, ciężko pracując w branży filmowej i pisząc książki kucharskie. Dodała, że na pewno nie baluje za pieniądze z alimentów dzieci, bo te wynoszą zaledwie 1400 zł na dwie córki, a synowie są w opiece naprzemiennej. I się zaczęło.

Choć Monika Mrozowska chciała dosadnie wyjaśnić, że jej finanse są jej sprawą i że uczciwie zarabia na swoją rodzinę, nie wykorzystując pieniędzy dla dzieci, rozpętała się wojna. Media grzmiały, że Mrozowska narzeka na zbyt niskie alimenty, odezwał się w tej sprawie także ojciec jej córek. Inni celebryci także wypowiadali się na ten temat. W końcu afera nieco przycichła.

Wyjaśnienia Moniki Mrozowskiej

Po trzech miesiącach aktorka znów wróciła do tematu. W rozmowie z Party wyjaśniła raz jeszcze, co dokładnie chciała powiedzieć i jakie było jej przesłanie.

Odpowiedziałam po prostu zgodnie z prawdą na pytanie, skąd ja mam fundusze na różnego rodzaju działania. Tu nie chodziło tylko i wyłącznie o wakacje, tylko w ogóle, (...) jak ja, Monika Mrozowska, radzę sobie finansowo w życiu. Wydawało mi się, że to będzie takim dużym wsparciem dla innych kobiet, które z jakichś powodów decydują się na to, żeby samodzielnie wychowywać dzieci, albo wychowywać tak, jak ja wychowuję swoich synów, czyli opiece naprzemiennej - powiedziała.

Monika Mrozowska powiedziała też, że bardzo ważną kwestią dla każdej kobiety powinna być niezależność finansowa. Zwłaszcza jeśli samodzielnie wychowuje ona dziecko. Bo alimenty powinny być przeznaczone wyłącznie na dziecko, a nie na inne osoby, które tworzą rodzinę.

Można w tym wszystkim pozostać niezależną kobietą i można przynajmniej starać się widzieć różne możliwości, żeby być osobą niezależną finansowo, żeby nie płakać i nie liczyć na to, jakiej wysokości właśnie będą te alimenty, które tak naprawdę przysługują dzieciom, a nie matkom. W związku z tym chciałam bardzo mocno podkreślić to, że ja dużo pracy i wysiłku - ale takiego przyjemnego wysiłku - wkładam w to, żeby nam niczego nie brakowało - mówiła w rozmowie z Party.

Co Wy na to?

Monika Mrozowska - zdjęcia z wakacji
Monika Mrozowska - zdjęcia z wakacji
Monika Mrozowska - zdjęcia z wakacji
Monika Mrozowska - zdjęcia z wakacji
Monika Mrozowska - zdjęcia z wakacji
Monika Mrozowska - zdjęcia z wakacji
Monika Mrozowska zachwyca sylwetką
Monika Mrozowska zachwyca sylwetką
Monika Mrozowska - Dzień Dobry TVN
Monika Mrozowska - Dzień Dobry TVN
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także