Mike Tyson zrezygnował z katolicyzmu. Nawrócił się na islam

Mike Tyson przed laty nawrócił się na islam. – Jestem bardzo wdzięczny, że jestem muzułmaninem. Allah mnie nie potrzebuje, to ja potrzebuję Allaha – powiedział dla stacji Fox News. Co ciekawe, nie tylko ten słynny pięściarz zdecydował się zrezygnować z chrześcijaństwa na rzecz nowej wiary.

Mike Tyson zrezygnował z katolicyzmuMike Tyson zrezygnował z katolicyzmu
Źródło zdjęć: © EastNews | Christopher Peterson, SplashNews.com
Norman Tabor

Mike Tyson urodził się 30 czerwca 1966 roku na Brooklynie w Nowym Jorku. Pięściarz pochodził z katolickiej rodziny, jednak później dwukrotnie zmienił wiarę.

Lubomirski-Lanckoroński: Ile trzeba zarabiać, by godnie żyć? Mówi też o intercyzie

Mike Tyson przeszedł na islam

Pod koniec lat 80. Mike Tyson przyjął chrzest w kościele baptystycznym. Na początku lat 90. zupełnie zrezygnował z chrześcijaństwa i przeszedł na islam. Media podawały, że do konwersji doszło, gdy sportowiec przebywał w więzieniu. Pojawiały się też plotki, jakoby miał przyjąć muzułmańskie imię Malik Abdul Aziz. Sam Mike Tyson konsekwentnie zapewniał, że nawrócił się na nową wiarę jeszcze przed pobytem za kratami.

W 2010 roku pięściarz odbył pierwszą pielgrzymkę do Mekki. W podróż do Arabii Saudyjskiej ruszył ponownie w 2022 roku, tym razem w towarzystwie DJ Khaleda – producenta muzycznego o palestyńskich korzeniach.

– Jestem bardzo wdzięczny, że jestem muzułmaninem. Allah mnie nie potrzebuje, to ja potrzebuję Allaha – powiedział Mike Tyson w wywiadzie dla telewizji Fox News z grudnia 2013 roku.

Nie tylko Mike Tyson

Innym znanym muzułmańskim sportowcem ze Stanów Zjednoczonych był Muhammad Ali, który przyszedł na świat jako Cassius Marcellus Clay Jr. Mistrz świata w wadze ciężkiej w latach 60. przystąpił do organizacji Nation of Islam Malcolma X.

Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE