NewsyMichał Szpak odpowiada przegranym w preselekcjach do Eurowizji 2016: "Życie jest brutalne"

Michał Szpak odpowiada przegranym w preselekcjach do Eurowizji 2016: "Życie jest brutalne"

Michał Szpak odpowiada przegranym w preselekcjach do Eurowizji 2016
Michał Szpak odpowiada przegranym w preselekcjach do Eurowizji 2016
Natalia Brzostowska

06.03.2016 23:11, aktual.: 06.03.2016 23:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Szpak będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2016. Takiego werdyktu nie spodziewał się nikt. Co prawda wokalista był typowany jako jeden z faworytów i wielu widziało jego propozycję w czołówce stawki, ale mało kto obstawiał, że wygra cały konkurs. Największe zainteresowanie budziły Edyta Górniak i Margaret, które zajęły kolejno 3. i 2. miejsce w eliminacjach. Sukces Michała Szpaka budzi kontrowersje. Decyzję publiczności skomentowała także sama Edyta Górniak.

A jakie jest stanowisko Michała Szpaka? Wokalista nie kryje zaskoczenia i radości w związku z nadchodzącą przygodą, jaka rozegra się już w maju w Sztokholmie.

W wywiadzie z Maciejem Mazańskim dla Dobry Wieczór Europo wyznał:

To, że znalazłem się w półfinale Eurowizji, że wygrałem dzisiejsze preselekcje, to chyba jest cud. Wygrać z takimi postaciami, z jakimi wygrałem – z Edytą Górniak, Margaret, Natalią Szroeder – myślę, że tego nie można było się spodziewać

Michał zdaje sobie również sprawę z tego, że nie wszystkim jego zwycięstwo przypadło do gustu:

Życie bywa brutalne, zawsze jest ktoś to zdobywa pierwsze miejsce. Nie zawsze musimy się zgadzać z wynikiem. Zrobię wszystko, żeby godnie reprezentować Polskę na Eurowizji w Sztokholmie

Na jego Facebooku pojawił się również wpis:

Wczorajsza rywalizacja była tak ogromnie emocjonująca, wciąż z niedowierzaniem kolejno otwieram oczy i zadaje sobie pytanie: "To prawda Szpaku? To wszystko jest prawdą?"

Michał Szpak odwołał się po raz kolejny do swoich przeciwników i ludzi, którzy nie zgadzają się z wynikiem głosowania:

Wiem że wielu ludzi nie zgadza się z decyzją. Właśnie dlatego sądzę że pokonkursowe rozlewanie krwi na portalach nie ma sensu. Wyniki zostały ogłoszone, każdy miał równe szanse. Darujcie wiec sobie drodzy przeciwnicy, bo biegu rzeki zawrócić nie można tak jak i wyników głosowania które okazały się dość niepodważalne.  Teraz zamiast się wykłócać i wymyślać przedziwne teorie skupmy się na tym by spróbować stać się jednością.  Zwyciężyłem, wszystkim wspaniałym z którymi na scenie dane mi było przebywać, dziękuje!

Ocenił również występy swoich konkurentów:

Każdy występ z 8 pozostałych wykonów zapierał dech w piersiach. Jestem dumny że mogłem stać z Wami na scenie i wymienić mam nadzieje szczere uśmiechy. Niepogodzonym życzę aby się pogodzili a tym których serca zdobyłem DZIĘKUJE, JESTEŚCIE NIEWIARYGODNI.

Wokalista zapowiedział również, że nie planuje większych zmian w swoim występie. Piosenka nie ulegnie żadnym zmianom, ale rzeczą, nad którą chciałby popracować będzie choreografia.

Edyta Górniak skomentowała wygraną Michała Szpaka na preselekcjach do Eurowizji 2016
Edyta Górniak skomentowała wygraną Michała Szpaka na preselekcjach do Eurowizji 2016
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także