NewsyTo tak TVP ukarze Melanie C za bojkot sylwestra! Już wiadomo, jakie konsekwencje poniesie gwiazda. Stacja już wybrała jej następcę

To tak TVP ukarze Melanie C za bojkot sylwestra! Już wiadomo, jakie konsekwencje poniesie gwiazda. Stacja już wybrała jej następcę

Melanie C
Melanie C
27.12.2022 16:00, aktualizacja: 27.12.2022 17:53

Telewizja Polska w ostatnim czasie triumfalnie ogłosiła swój sukces. Było nim sprowadzenie na Sylwestra Marzeń z Dwójką w Zakopanem członkini Spice GirlsMelanie C. Miała ona towarzyszyć na scenie gwiazdom, takim jak: Edyta Górniak, Sławomir i Kajra, Zenek Martyniuk. Brytyjka oficjalnie potwierdziła swój udział w krótkim materiale wideo.

Jestem ogromnie podekscytowana faktem, że sylwestra spędzę z Wami w Zakopanem. Będziemy się świetnie bawić i wspólnie świętować nadejście nowego roku! – mówiła w nim.

W tym tygodniu, ku zdziwieniu części opinii publicznej, Melanie C ogłosiła, że jednak nie pojawi się w stolicy Podhala. Powód? Najpewniej nie podoba się jej to, w jaki sposób Telewizja Polska i polski rząd odnoszą się do osób ze społeczności LGBT+.

W świetle tego, czego właśnie się dowiedziałam, a co nie idzie w parze z wyznawanymi przeze mnie wartościami i wspieranymi przeze mnie społecznościami, z żalem informuję, że nie wystąpię w Polsce na sylwestrowym koncercieMam nadzieję, że wkrótce tam wrócę. Wierzę, że wszyscy macie wspaniałe święta. Najlepsze życzenia na 2023 rok.Melanie – napisała na Facebooku Melanie.

https://www.facebook.com/MelanieCMusic/posts/709905263838490

Telewizja Polska wydała oświadczenie ws. Melanie C

Przedstawiciele publicznego nadawcy zareagowali, wydając oświadczenie, w którym wyrazili zaskoczenie decyzją piosenkarki.

Melanie C jest jedną z wielu gwiazd tegorocznego „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, która przyjęła zaproszenie i podpisała kontrakt z Telewizją Polską. Swoją obecność potwierdziła w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności, w którym podkreśliła, że jest podekscytowana faktem, że sylwestra spędzi w Zakopanem i będzie wspólnie z nami świętować powitanie Nowego Roku, a dziś –  pod naciskiem internetowych komentarzy – niespodziewanie zrezygnowała z występu. Spółka z zaskoczeniem przyjęła informację o zmianie planów artystki. TVP przypomina, że sylwester to koncert dla wszystkich, którzy chcą przywitać Nowy Rok przy dobrej zabawie. Zapraszamy 31 grudnia do Zakopanego i do TVP – przekazano w komunikacie.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Kto za Melanie C na sylwestrze TVP?

Serwis Onet opublikował rozmowę z wiceburmistrz Zakopanego, Agnieszką Nowak-Gąsienicą, która zaprzeczyła temu, aby Melanie C była największą gwiazdą tegorocznego sylwestra. Jej zdaniem, Brytyjka była dopiero na drugim/trzecim miejscu w rankingu gwiazd. Główna gwiazda Sylwestra Marzeń z Dwójką ma zostać ogłoszona za kilkadziesiąt godzin. Będzie to ktoś o naprawdę dużym nazwisku.

To oczywiście duże nazwisko, ale wokalistka miała być na drugim/trzecim miejscu, jeśli chodzi o ranking gwiazd sylwestra w Zakopanem. Myślę, że za kilkadziesiąt godzin TVP ogłosi, kto będzie tą główną gwiazdą, która zaśpiewa pod Giewontem. To będzie ktoś o naprawdę dużym nazwisku.

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach na sylwestrze Telewizji Polskiej gościli między innymi: Jason Derulo, Luis Fonsi, Natalia Oreiro Thomas Anders z Modern Talking.

Melanie C zapłaci karę za rezygnację z sylwestra TVP

Kolejną garść informacji przekazała Plejada. Źródło z TVP powiedziało redakcji, że Melanie C może zapłacić karę. Mowa o nawet 100 tys. złotych. Z polskiej perspektywy wydaje się to wysoka kwota. Nie zapominajmy jednak, że Brytyjka na co dzień pracuje w Wielkiej Brytanii i zarabia w funtach. Ponadto jako jedna z członkiń Spice Girls jest milionerką.

TVP miała podpisane umowy z Mel C, wszystko dopięte było na ostatni guzik. Jak przy każdej takiej umowie, tutaj też określona była wysokość kary za zerwanie współpracy. Zazwyczaj to wysoka kwota rzędu 100 tys. zł, w tym wypadku jest ona przeliczona na funty. Sam udział brytyjskiej gwiazdy w "Sylwestrze marzeń" mógł kosztować nawet 1 mln zł. Na ostateczną stawkę miał wpływ również fakt, że negocjacje odbywały się w ostatniej chwili.

Ten sam portal przywołał też wypowiedź już wcześniej wspomnianej Nowak-Gąsienicy. Wiceburmistrz stolicy Podhala twierdzi, że pracownicy TVP są zaskoczeni decyzją Melanie C, bo przecież w stacji też pracują homoseksualiści.

W TVP są naprawdę zdziwieni "niepoważną" decyzją piosenkarki, bo uważają, że to impreza dla wszystkich i telewizja w tym przypadku nikogo nie wyklucza. Mel C wiedziała, gdzie będzie występować, doskonale zdawała sobie sprawę, że telewizja nie epatuje symbolami LGBT. W TVP pracuje naprawdę wielu gejów i nikomu to nie przeszkadza. Jak widać, wszystko się może zdarzyć

Kupujecie takie tłumaczenia? Żeby mieć szerszy ogląd sytuacji, zachęcamy do sprawdzenia reakcji zagranicznych mediów i polskiej społeczności LGBT. W większości są one przychylne dla Brytyjki. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Kim jest Melanie C?

Grupa Spice Girls, współtworzona przez Melanie, była fenomenem na międzynarodową skalę. Słynne Spicetki sprzedały ponad 100 milionów płyt na całym świecie, co uczyniło je najpopularniejszym girls bandem wszech czasów. Ich pierwszy krążek rozszedł się w rekordowej licznie ponad 31 milionów egzemplarzy. Debiutancki singiel Wannabe zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w 27 krajach. Dziś na YouTube ma 596 milionów wyświetleń. Magazyn Rolling Stone okrzyknął Spice Girls największym fenomenem brytyjskiej muzyki rozrywkowej od czasu The Beatles. Otrzymały liczne nagrody, w tym prestiżową Brit Award za wybitny wkład w muzykę.

Grupę Spice Girs stworzyło pięć charyzmatycznych dziewczyn, wybranych spośród setek, które w 1994 roku odpowiedziały na prasowy anons o naborze do zespołu. Tak rozpoczęła się wielka, światowa kariera Viktorii Adams (aktualnie Beckham), Melanie Brown, Emmy Bunton, Geri Halliwell (aktualnie Horner) oraz Melanie Chisholm. Ta ostatnia przez wielu dziennikarzy uznawana była za najlepszą wokalistkę wśród słynnych spicetek. Z uwagi na  wizerunek twardej, wytatuowanej dziewczyny w dresie i sportowych butach zyskała przydomek Sporty Spice.

Dziś Melanie C z powodzeniem rozwija karierę solową. Jej album zatytułowany Beautiful Intenstions z 2005 roku uzyskał status złotej płyty w Szwajcarii i Niemczech. Późniejszy singiel „Rock me” stał się oficjalnym motywem przewodnim Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2011. W listopadzie tego roku otrzymała owację na stojąco, odbierając nagrodę Inspirational Artist Award przyznawaną przez redakcję Music Week.

Melanie C realizuje się także jako aktorka. Występowała w musicalach, teatrze i kilku produkcjach filmowych. Brała udział w australijskiej edycji programu X Factor, Tańcu z gwiazdami, The Voice Kids oraz gwiazdorskim show Queens for the Night. Jest zapaloną kibicką Liverpool FC i triathlonistką. Wychowuje nastoletnią córkę Scarlet.

Melanie C w Polsce

Melanie C wielokrotnie koncertowała w naszym kraju, a jej przeboje takie jak I turn to you, Never be the same again, The moment you believe czy Northern star odniosły ogromne sukcesy na listach przebojów. Poniżej jeden z występów brytyjskiej gwiazdy podczas koncertu Hity na czasie.

Melanie C ujawnia kulisy z życia Spice Girls
Melanie C ujawnia kulisy z życia Spice Girls
Victoria Beckham, Emma Bunton i Melanie C ze Spice Girls po latach
Victoria Beckham, Emma Bunton i Melanie C ze Spice Girls po latach
Melanie C i Billie Eilish na BRIT Awards 2020
Melanie C i Billie Eilish na BRIT Awards 2020
Melanie C i Billie Eilish na BRIT Awards 2020
Melanie C i Billie Eilish na BRIT Awards 2020
May 20, 1997; Cannes, FRANCE; The SPICE GIRLS at the 1997 Cannes Film Festival. Mandatory Credit: Photo by Frederic Injimbert/ZUMA Press. (©) Copyright 1997 by Frederic Injimbert
May 20, 1997; Cannes, FRANCE; The SPICE GIRLS at the 1997 Cannes Film Festival. Mandatory Credit: Photo by Frederic Injimbert/ZUMA Press. (©) Copyright 1997 by Frederic Injimbert
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także