NewsyMeghan i Harry oszukali wszystkich u Oprah Winfrey? Niepodważalne dowody wypłynęły do mediów. Ktoś tu skłamał

Meghan i Harry oszukali wszystkich u Oprah Winfrey? Niepodważalne dowody wypłynęły do mediów. Ktoś tu skłamał

Meghan Markle i książę Harry
Meghan Markle i książę Harry
Zuza Maciejewska

22.03.2021 12:20, aktual.: 22.03.2021 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Meghan Markle i książę Harry w zeszłym roku opuścili rodzinę królewską i przestali reprezentować interesy monarchy. Mieli dwanaście miesięcy na to, by zmienić zdanie. Tak jednak się nie stało.

Małżonkowie podjęli kilka odważnych decyzji. Pod koniec lutego zgodzili się wystąpić w programie Oprah Winfrey. Wywiad, który został wyemitowany 7 marca, wciąż budzi ogromne emocje w mediach. Najwięcej mówi się o nim w Wielkiej Brytanii, z której pochodzi Harry, i w Stanach Zjednoczonych.

Sussexowie podczas rozmowy życia ujawnili kilka skrywanych tajemnic rodziny królewskiej. Przed kamerami ogłosili m.in. że mają za sobą sekretny ślub. Pobrali się kilka dni przed oficjalną uroczystością. Złożyli przysięgę w swoim ogródku w obecności arcybiskupa Canterbury:

Pobraliśmy się na trzy dni przed tym ślubem. Nikt tego nie wie. Zadzwoniliśmy do arcybiskupa i powiedzieliśmy, że ten spektakl jest dla świata, a my chcemy związku tylko między sobą. Przysięgi złożyliśmy na naszym podwórku w obecności arcybiskupem Canterbury - komentowała Meghan Markle.

Meghan Markle i Harry nie wzięli sekretnego ślubu? Wyciekł akt małżeństwa

Odkąd Meghan i Harry pochwalili się sekretną ceremonią, zagraniczna prasa próbuje dowieść, że nie miała ona miejsca. Serwis Page Six niedawno podawał, że brak przynajmniej dwóch świadków na ślubie jest sprzeczny z założeniami kościoła anglikańskiego.

The Sun także jest przekonany, że kameralna uroczystość, o jakiej opowiadała Meghan, się nie odbyła. Tabloid powołał się na dane przekazane do General Register Office (Centralny Urząd Stanu Cywilnego), w tym na sporządzony przez urzędników dokument, jest akt małżeństwa.

Z treści świadectwa wynika, że do zawarcia małżeństwa doszło 19 maja 2018 roku, a więc w dniu, w którym odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli widzowie z całego świata. Najprawdopodobniej wcześniejsza, przywołana przez Markle ceremonia była jedynie próbą generalną przed ślubem na zamku w Windsorze:

Meghan i Harry nie pobrali się w obecności arcybiskupa Canterbury na trzy dni przed oficjalnym ślubem. Zgodnie z aktem małżeństwa ceremonia, którą zobaczyły miliony ludzi na świecie, była tą uznawaną przez Kościół Anglii oraz obowiązujące zapisy prawne. Mogę się jedynie domyślać, że wymienili się przysięgami w obecności arcybiskupa, co jest obecnie modne, ale była to co najwyżej próba generalna - komentuje Stephen Borton.

Na ten moment  Meghan Markle i książę Harry nie odnieśli się do tych doniesień.

  • Meghan Markle i książę Harry
  • Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey
  • Ślub Meghan Markle i księcia Herry'ego
  • Książę Harry i księżna Meghan w sukni ślubnej projektu Givenchy
  • Książę Harry i księżna Meghan w sukni ślubnej projektu Givenchy
  • Pierwszy pocałunek Meghan Markle i księcia Harry'ego po ślubie
  • Meghan Markle w drugiej sukni ślubnej i książę Harry w smokingu
[1/7] Meghan Markle i książę Harry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także