NewsyKulisy małżeństwa z politykiem PiS-u. Schreiber ujawniła, że nie jest kolorowo. Czy chciała wytłumaczyć Agatę Dudę?

Kulisy małżeństwa z politykiem PiS‑u. Schreiber ujawniła, że nie jest kolorowo. Czy chciała wytłumaczyć Agatę Dudę?

Marianna Schreiber
Marianna Schreiber
Magda Kwiatkowska

12.10.2021 23:00, aktual.: 13.10.2021 00:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marianna Schreiber jest żoną posła PiS, Łukasza Schreibera. W mediach zrobiło się o niej głośno po tym, jak wzięła udział w castingu do jubileuszowej edycji Top Model. Od razu zwróciła na siebie uwagę jurorów,  zwłaszcza po tym, jak przyznała, że jej mąż o niczym nie wie.

Mąż nic nie wie. Myślę, że to po prostu przeczy jego spojrzeniu na obraz naszej rodziny. Żonie ministra nie wypada robić takich rzeczy. Może się rozwiedzie ze mną.

Mimo że nie przeszła do kolejnego etapu, nie dała o sobie na długo zapomnieć. Krótko po tym stała się bohaterką pierwszego skandalu oraz sugerowała, że była w związku z kobietą. Nie zabrakło również intymnych wyznań na temat relacji z Łukaszem.

Przez długi czas mąż prosił mnie abym do niego wróciła. Zastanawiałam się, ale miłość była silniejsza. Serce wygrało nad rozumiem. Często jest tak, że mamy inne poglądy. Staramy się, aby ta polityka nie wpływała na nas, ale wpływa, mimo wszystko. Odgrywa ważna rolę w naszym małżeństwie.

Marianna Schreiber gościem Kuby Wojewódzkiego. Co powiedziała?

W rozmowie z Jastrząb Post niedoszła modelka zdradziła, że nie otrzymała listy pytań od prowadzącego. Dla niej nie ma tematów tabu, dlatego też z góry założyła, że Wojewódzki niczym jej nie zaskoczy. W krótkim czasie przekonała się jednak, że dziennikarz przygotował się do tej rozmowy na najwyższym poziomie.

Już na wstępie prowadzący pokusił się o porównanie Marianny do Agaty Dudy, która przez bardzo długi czas nie wypowiadała się publicznie. Schreiber, decydując się na wysłanie zgłoszenia do Top Model chciała zwrócić uwagę ludzi na to, jak w rzeczywistości wygląda życie kobiet związanych z politykami.

Chciałabym pokazać, że to wszystko nie jest takie kolorowe i to wszystko nie jest takie piękne, jak się wydaje ludziom. Oni myślą, że to jest bardzo wygodne życie, bardzo wygodne miejsce, w którym wszystko się należy, wszystko się ma i nic nie trzeba. Z niczym nie trzeba się zmagać i to jest przykre, bo ja bym chciała pokazać, że to zupełnie przeczy temu, co jest naprawdę.

Wojewódzki bardzo chciał się dowiedzieć, czy polityk PiS-u kazał go pozdrowić. Odpowiedź jego żony raczej go nie zdziwiła.

Powiedział: nie pozdrawiaj. Żartuję!

W dalszej części rozmowy podkreśliła, że poznała męża w momencie, gdy nie był jeszcze związany z polityką, dlatego też społeczeństwo nie powinno określać jej, jako kobiety pazernej lub żądnej pozycji. Gdy spotkali się po raz pierwszy, Łukasz prowadził niewielki antykwariat. Co zatem sprawiło, że się w nim zakochała?

Ja poleciałam za oczami, w których widziałam miłość.

Przy okazji zdobyła się na chwilę szczerości i opowiedziała o tym, jakim człowiekiem jest jej mąż. Nie obyło się jednak bez przytyków Kuby, który zwrócił szczególną uwagę na to, czy Schreiber może określać się mianem dobrego człowieka, skoro głosował m.in. za wprowadzeniem ustawy antyaborcyjnej.

Jest niezwykle inteligentnym facetem. Mój mąż poza wszystkim jest bardzo dobrym człowiekiem i widzę, że to co robi dla ludzi, robi na 100%. Jest dobrym człowiekiem abstrahując już od polityki.

Chwilę później Marianna skupiła się na tym, jak wygląda ich związek. Zapytana przez gospodarza o to, czy Łukasz próbował ją w jakiś sposób ograniczać, poniekąd przyznała mu rację.

Ja byłam bardzo buntowniczą dziewczyną zanim wyszłam za mąż. Zawsze byłam taka niefrasobliwa i sprzeciwiałam się wsztystkiem i wszystko robiłam na przekór. Czułam się z tym dobrze, to było moje ja i to było moje jestestwo. Ja te wszystkie cechy swoje stłamsiłam na rzecz bycia żoną.

Po chwili zastanowienia dodała:

Czasami jest tak, że jedna osoba nie chce pytać, a druga musi pytać i ja bym chciała to przełamać. Ja bym chciała to zrobić, żeby kobiety, żony osób publicznych mogły realizować swoje pasje, marzenia, nie tylko wtedy, kiedy to odpowiada pozycji jej małżonka.

W trakcie rozmowy przyznała również, że opublikowany przed laty wpis, w którym w sposób obraźliwy odniosła się do dziewczyny z tęczową torbą, był tak naprawdę wołaniem o pomoc i w ten sposób chciała, by mąż zwrócił uwagę na to, co czuje i przeżywa. Jest świadoma tego, że postąpiła w niewłaściwy sposób, tym bardziej że w przeszłości sama wdała się w romans z drugą kobietą, z którą nadal utrzymuje kontakt.

Punktem kulminacyjnym wywiadu było pytanie o to, czy Marianna Schreiber planuje rozwód. Na początku próbowała uniknąć odpowiedzi. Ostatecznie dała jasno do zrozumienia, że dała partnerowi drugą szansę.

Ten śmiech zbił mnie z tropu. Teraz już się powiedzieć. Zamiaru takiego nie mam i czekam cierpliwie, aż mój mąż wykaże się tą taką stuprocentową miłością, która pozwoliłaby mu zaakceptować mnie na 100%.

Oglądaliście ten odcinek?

  • Marianna Schreiber
  • Marianna Schreiber
  • Marianna Schreiber
  • Marianna Schreiber w programie Top Model
  • Marianna Schreiber u Kuby Wojewódzkiego, fot. Instagram
  • Marianna Schreiber u Kuby Wojewódzkiego, fot. Instagram
  • Marianna Schreiber u Kuby Wojewódzkiego, fot. Instagram
[1/7] Marianna Schreiber
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także