ExclusiveMałgorzata Rozenek cieszy się z porażki PiS. Chce uporządkowania "skrajnie patologicznej sytuacji" [WIDEO]

Małgorzata Rozenek cieszy się z porażki PiS. Chce uporządkowania "skrajnie patologicznej sytuacji" [WIDEO]

Małgorzata Rozenek (fot. zrzut ekranu z YouTube)
Małgorzata Rozenek (fot. zrzut ekranu z YouTube)

27.10.2023 08:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małgorzata Rozenek od dawna jest krytycznie nastawiona do Prawa i Sprawiedliwości. Nie ukrywa, że blisko jest do Platformy Obywatelskiej. Wielokrotnie spotykała się z politykami tej partii, w tym z Donaldem Tuskiem. Przez pewien czas spekulowano zresztą o tym, że mogłaby wystartować z list KO do Sejmu lub Parlamentu Europejskiego.

Reporterka Jastrząb Post Karolina Motylewska po wyborach porozmawiała z Małgorzatą Rozenek, która nie ukrywała, że jest zadowolona z ich wyników.

Małgorzata Rozenek o wyborach i TVP

Nasza rozmówczyni ma nadzieję, że dotychczasowa opozycja stworzy rząd.

Przede wszystkim obserwując to, co się dzieje, mam wrażenie, że moje marzenia i marzenia milionów Polaków zostaną spełnione. Takie marzenia o powrocie do normalności. Widać, że to co się dzieje, chociażby z KPO, które jest najbardziej namacalnym dowodem tego, że ta przyszła władza zacznie sprawnie realizować wszystkie te postulaty o których mówiła w kampanii. Zdecydowanie liczę na uchwalenie ustawy o in vitro, o powrocie refundacji procedury in vitro z budżetu państwa – zaczęła.

Czy jej zdaniem teraz kobiety będą miały więcej do powiedzenia?

Już mamy więcej do powiedzenia. Przede wszystkim frekwencja i rozkład na płci pokazuje, jak wiele my kobiety mamy do powiedzenia. Rozkład nowego sejmu też pokazuje, że nie jest najgorzej z podziałem na obie płcie. Ale też mam wrażenie, że resorty zostaną oddzielone z mocnym uwzględnieniem kobiet. Bardzo mi się podoba to, w którą stronę idzie współczesna polityka w Polsce i mam wrażenie, że kobiety będą miały więcej do powiedzenia – dodała.

Czy jej zdaniem dojdzie do zmian w TVP?

Liczę na to, że media narodowe, telewizja publiczna wróci w ręce narodu. Tak jak według ustawy o radiofonii i telewizji powinno być. Mam nadzieję, że rozpocznie się uporządkowywanie tej sytuacji skrajnie patologicznej, która przez ostatnie lata w telewizji była.
Małgorzata Rozenek (Instagram)
Małgorzata Rozenek (Instagram)
Małgorzata Rozenek
Małgorzata Rozenek
Małgorzata Rozenek
Małgorzata Rozenek
Małgorzata Rozenek
Małgorzata Rozenek
Małgorzata Rozenek pochwaliła się sukcesem synów (fot. InstaStories)
Małgorzata Rozenek pochwaliła się sukcesem synów (fot. InstaStories)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także