NewsyMajka Jeżowska dawno osiągnęła to, co dopiero teraz udało się Zenkowi. Największe gwiazdy mogą jej zazdrościć

Majka Jeżowska dawno osiągnęła to, co dopiero teraz udało się Zenkowi. Największe gwiazdy mogą jej zazdrościć

Majka Jeżowska i Zenek Martyniuk
Majka Jeżowska i Zenek Martyniuk
Krystyna Miśkiewicz
04.10.2020 05:00

Majka Jeżowska na polskiej scenie muzycznej obecna jest od ponad czterech dekad. Trudno w to uwierzyć, ale wokalistka w maju tego roku skończyła 60 lat. Na początku swojej kariery tworzyła głównie muzykę pop, później jednak zaczęła tworzyć piosenki skierowane do dzieci. Te utwory okazały się kluczem do jej wielkiego sukcesu. W licznych wywiadach przyznała, że obrała taką drogę kariery, ponieważ planowała napisać piosenkę dla swojego syna. Skłoniło ją to przed laty do przeszukania muzycznych archiwów, po czym okazało się, że polska twórczość w tej dziedzinie jest bardzo uboga i niskiej jakości. Wokalistka tę jakość postanowiła zbudować i po latach można przyznać, że bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę innym artystom.

Jej ciepły głos, niezwykła charyzma sceniczna i pogodne usposobienie natychmiast zawładnęły sercami najmłodszych słuchaczy. Piosenkarka ma na swoim koncie platynową i kilka złotych płyt, a jej największe przeboje: A ja wolę moją mamę czy Wszystkie dzieci nasze są, potrafi zanucić każde dziecko. Na tych utworach wychowało się kilka pokoleń.

Majka Jeżowska w książce dla trzecioklasistów

Piosenki Majki Jeżowskiej zna większość dzieci. Wśród jej wielkich hitów znalazły się takie utwory, jak: Marzenia się spełniają, Od rana mam dobry humor, czy A ja wolę moją mamę. Okazuje się, że twórczość wokalistki stała się także inspiracją dla twórców szkolnych podręczników. W jednej z książek dla trzecioklasistów pojawiło się zadanie, w którym pojawiło się jej nazwisko, oraz słowa jednego z utworów.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy twórczość polskiego muzyka pojawia się w podręcznikach dla dzieci. Jakiś czas temu internet obiegły zdjęcia zadania z języka polskiego dla szóstoklasistów. Na kartach książki pojawiły się słowa, prawie jak te pochodzące z hitu Przez twe oczy zielone. Ciężko nie dopatrzeć się w nich podobieństwa do piosenki Zenka Martyniuka.

Jesteśmy ciekawi, ile jeszcze takich smaczków można znaleźć w podręcznikach dla dzieci.

  • Majka Jeżowska podczas koncertu
  • Majka Jeżowska i Krystyna Prońko - happening muzyczny na Placu Zamkowym
  • Majka Jeżowska – Opole 2019, Od Opola do Opola
  • Majka Jeżowska  - Fundacja Ronalda McDonalda,
  • Majka Jeżowska - Podatek od miłości, premiera filmu
  • Majka Jeżowska - otwarcie luksusowej biurowej przestrzeni D48
  • Majka Jeżowska w książce dla trzecioklasistów
  • Majka Jeżowska w książce dla trzecioklasistów
[1/8] Majka Jeżowska podczas koncertu
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także