NewsyMaja Ostaszewska pokazała zdjęcia z polsko-białoruskiej granicy. Gwiazda osobiście niosła pomoc migrantom

Maja Ostaszewska pokazała zdjęcia z polsko-białoruskiej granicy. Gwiazda osobiście niosła pomoc migrantom

Maja Ostaszewska
Maja Ostaszewska
Krystyna Miśkiewicz

13.11.2021 13:20, aktual.: 13.11.2021 17:10

Maja Ostaszewska to aktorka, która od kilku dekad robi karierę w show-biznesie. Na swoim koncie ma wiele znakomitych i niezapomnianych ról. Widzowie pokochali jednak jej komediowe wcielenie w serialu Przepis na życie. Wcieliła się tam w postać Beatki, którą odegrała fenomenalnie. Grana przez nią bohaterka stała się ulubienicą widzów.

Gwiazda znana jest nie tylko ze swoich ról, ale także z tego, że nie boi się otwarcie wyrażać poglądów i zawsze stara się walczyć o prawa kobiet. Kilka miesięcy temu media obiegła bardzo smutna informacja o tym, że ulubienica widzów zmaga się z Covid-19. Gdy tylko wyzdrowiała ponownie zaczęła włączać się w różnego rodzaju akcje społeczne. Aktywnie wypowiadała się o sytuacji polskich kobiet i komentowała zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. Od kilku dni swoją uwagę skupia na pomocy migrantom.

Maja Ostaszewska dziękuje za pomoc migrantom

Wiadomo, że sporo Polaków nie zgadza się z tym, aby migranci znajdujący się przy granicy z Białorusią żyli w nieludzkich warunkach. Dlatego stara się wspomóc znajdujące się w lesie osoby. Organizują dla nich posiłki, wodę i cieplejsze ubrania. Wiadomo, że temperatura spada już poniżej zera, a ludzie ci od wielu dni przebywają w koczowniczych warunkach i nie mają obecnie żadnego wyjścia z sytuacji.

W pomoc migrantom, którzy napierają na polską granicę, zaangażowali się także przedstawiciele show-biznesu. Wśród nich jest między innymi Maja Ostaszewska. Aktorka przez kilka dni przebywała przy granicy, gdzie przy wsparciu innych osób organizowała najpotrzebniejsze rzeczy dla koczujących przy granicy. We wszystko zaangażowani byli także: Anita Sokołowska, Magdalena Różdżka, Agata Buzek, Jacek Braciak, Bartosz Bielenia. Gwiazda postanowiła podziękować wszystkim osobom, które okazały wsparcie.

Drodzy wróciłam po prawie tygodniu z Podlasia. Było tak intensywnie, ze dopiero teraz mogę podsumować ten czas. Po pierwsze jeszcze raz dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w zainicjowaną przeze mnie zbiórkę w @nowy_teatr ! Wszystkie dary dotarły do potrzebujących. Wypełniły kilka aut. Razem z @magdalena_rozczka @anita_sokolowskaa @dominik_sawio @agata.buzek_official Jacek Braciak rozwieźliśmy je i rozpakowaliśmy w kilku magazynach w Hajnówce, Michałowie, Sokółce. Resztą transportu zajął się @nowy_teatr

Gwiazda opisała także, jak wygląda codzienność cudzoziemców znajdujących się przy granicy. Z jej relacji wynika, że ich sytuacja jest dramatyczna, ale wielu Polaków stara się pomóc. Zaapelowała też do władz, o wpuszczenie pomocy humanitarnej, o to samo prosi też swoich fanów, którzy powinni apelować do rządzących o humanitarne podejście do sprawy. Zaznacza również, że pomaganie jest legalne i każdy może wspomóc migrantów, chociażby butelką czystej wody.

Wszędzie spotykałyśmy wspaniałych ludzi dla których niesienie pomocy uwięzionym w lasach ofiarom politycznej gry białoruskiego reżimu, jest oczywistością. Pracują bez wytchnienia poświęcając swój czas, zdrowie, narażając się na hejt. Nie interesuje ich polityka, widzą cierpiących ludzi w lesie. Kobiety, dzieci, mężczyzn. Wysłuchałyśmy ich historii, pytałyśmy czego potrzebują. Chciałyśmy żeby wiedzieli , ze nie są sami, ze im dziękujemy i wspieramy z oddali, ze będziemy przyjeżdżać. Pomaganie jest legalne. Podanie ciepłego posiłku, czystej wody, lekarstw i ciepłego koca ludziom na granicy życia jest naszym człowieczym obowiązkiem. Po wyjeździe dziewczyn włączyłam się w działania @grupagranicaale o tym w kolejnym poście. Dziękuję Wszystkim, którzy rozumieją powagę kryzysu humanitarnego na naszej wschodniej granicy. To, ze uwięzieni w pasie przygranicznym ludzie są ofiarami politycznych gier. Potrzebują naszej pomocy. To mogliśmy być my. Proszę rozmawiajcie o tym, przekonujcie. Wspierajcie finansowo działania @grupagranica @fundacjaocalenie @medycynagranicy Apelujcie do władz o natychmiastowe wpuszczenie pomocy humanitarnej i medycznej do strefy. NIKT NIE ZASŁUGUJE NA TO BY UMIERAĆ W LESIE.

Na zdjęciach aktorka pokazała, ile rzeczy udało im się zgromadzić. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy od fanów, którzy przyznali, że również angażują się w pomoc i wpierają tego typu inicjatywy w lokalnych społecznościach. Ludzie wykazali również ogrom podziwu dla gwiazd, które tak bardzo dbają o humanitarne warunki dla cudzoziemców.

  • Maja Ostaszewska o pomocy migrantom
  • Maja Ostaszewska o pomocy migrantom
  • Maja Ostaszewska o pomocy migrantom
  • Maja Ostaszewska o pomocy migrantom
  • Maja Ostaszewska o pomocy migrantom
  • Slider item
  • Maja Ostaszewska o pomocy migrantom
  • Maja Ostaszewska o pomocy migrantom
  • Maja Ostaszewska o pomocy migrantom
[1/9] Maja Ostaszewska o pomocy migrantom
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także