NewsyMaja Ostaszewska zniesmaczona wydarzeniami w Polsce

Maja Ostaszewska zniesmaczona wydarzeniami w Polsce

Maja Ostaszewska o sytuacji politycznej w Polsce
Maja Ostaszewska o sytuacji politycznej w Polsce
Milena Majek

10.03.2016 16:07

Nie milkną echa wyników wyborów parlamentarnych w Polsce. Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości wywołało wiele skrajnych emocji. Z jednej strony partii rządzącej bronią jej zwolennicy, z drugiej zaś coraz częściej na ulicę wychodzą osoby, którym nie podoba się obecna sytuacja w kraju.

Do tych niezadowolonych dołączyła Maja Ostaszewska. Aktorka może pochwalić się ogromnym dorobkiem artystycznym. Ostatnio została nagrodzona Orłem 2016 za film Body/Ciało w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Teraz aktorka wyraziła swoje zaniepokojenie sytuacją polityczną w kraju. Opowiedziała o tym w rozmowie z Dziennikiem.

Ja jestem przerażona tym, co dzieję się w Polsce i mówię o tym otwarcie. Marnotrawimy to, że byliśmy naprawdę bardzo dobrze postrzegani w Europie, cofamy się. Pojawiają się wyraźne ruchy naruszające wolność, mamy do czynienia z atakami na Konstytucję. Mam tu na myśli to, co działo się wokół Trybunału Konstytucyjnego i co dzieje się z mediami publicznymi. Przeraża mnie też to, co dzieje się w sprawie inwigilacji oraz galopujący populizm i obiecywanie ludziom czegoś, o czym z góry wiadomo, że nie da się tego spełnić. Przerażają mnie pomysły na cenzurę w sztuce, na programowe robienie martyrologicznego kina  

Zgadzacie się z nią?

Maja Ostaszewska przerażona sytuacją polityczną w Polsce
Maja Ostaszewska przerażona sytuacją polityczną w Polsce
Maja Ostaszewska skarży się na sytuację polityczną w Polsce
Maja Ostaszewska skarży się na sytuację polityczną w Polsce
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także