Maja Rutkowski opublikowała na swoim profilu na Instagramie wpis z okazji zakończenia roku szkolnego. Żona detektywa bez licencji, Krzysztofa Rutkowskiego, podzieliła się radosną chwilą z życia rodziny, pokazując wspólne kadry. To dla nich, podobnie jak dla tysięcy rodzin w Polsce, oficjalny początek długo wyczekiwanego letniego odpoczynku po dziesięciu miesiącach intensywnej nauki. Gwiazdorska para nie tylko pochwaliła się czerwonym paskiem na świadectwie Juniora, ale też wystosowała ważny apel do wszystkich uczniów.
Michał Koterski o Marceli Leszczak. Apeluje do rodzin z show-biznesu
Rutkowscy z przekazem do rodziców po zakończeniu roku szkolnego
Czerwiec to tradycyjnie czas podsumowań dla uczniów, jednak Maja i Krzysztof Rutkowscy postanowili podejść do tego tematu ze zdrowym dystansem. Na opublikowanym w mediach społecznościowych kadrze widać uśmiechniętą parę przed budynkiem, a detektyw trzyma w dłoni szkolny dokument syna. Choć rodzice cieszą się z zakończenia kolejnego etapu edukacji swojego dziecka, w oficjalnym komunikacie wyrazili stanowisko, które wyraźnie odchodzi od popularnego w sieci chwalenia się wyłącznie wysokimi stopniami.
Jesteśmy bardzo dumni z naszego syna i jego osiągnięć. Ale chcemy też powiedzieć coś ważnego największą wartością jest wiedza, ciekawość świata i dobre serce. Czerwony pasek to piękne wyróżnienie, jednak nie zawsze oceny są wyznacznikiem tego, ile naprawdę potrafimy i kim jesteśmy - czytamy we wpisie.
Internauci zasypali Rutkowskich gratulacjami dla syna
Publikacja Mai Rutkowski wpisuje się w zauważalny trend społeczny, w którym rodzice apelują o to, by nie wywierać na dzieciach nadmiernej presji na tak zwany "wyścig szczurów". Mimo to, dla celebryckiej rodziny ten dzień to ewidentnie powód do radości i świętowania wspólnie spędzonego czasu. Pod postem Mai zaroiło się również od komentarzy internautów. W nich królują głównie gratulacje dla Krzysztofa Juniora, ale też potwierdzenie tezy postawionej przez parę dotyczącej ocen.
"Dokładnie, pasek to nie wszystko.", "Zgadzam się z wami, nie same oceny się liczą!", "Piękne słowa!", "Gratulacje dla Krzysia, świetnie się spisał!", "Gratulacje dla Juniora i udanych wakacji!", "Pięknie i prawdziwie napisane! Nie pasek świadczy o dziecku. Gratulacje dla Krzysia!", "Gratuluję! P.s. pani Maju jest pani przepiękną kobietą!", "Super sprawa, gratulacje!" - czytamy we wpisie.