NewsyKuba Wojewódzki stanął w obronie Basi Kurdej-Szatan. Skomentował jej zwolnienie z TVP: "To, co spotkało moją serdeczną przyjaciółkę..."

Kuba Wojewódzki stanął w obronie Basi Kurdej-Szatan. Skomentował jej zwolnienie z TVP: "To, co spotkało moją serdeczną przyjaciółkę..."

Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki
Krystyna Miśkiewicz
13.12.2021 11:40, aktualizacja: 13.12.2021 13:37

Kuba Wojewódzki to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy w kraju. Od dwóch dekad prowadzi swój autorski talk-show, gdzie zaprasza gości z show-biznesu. Znany on jest z tego, że nie boi się głośno mówić tego, co myśli i zadaje nawet najbardziej niewygodne pytania. Nie ukrywa też poglądów politycznych, a wiele gwiazd obawia się przyjąć jego zaproszenia w obawie przed gradem pytań. Dziennikarz nie boi się bowiem żadnych kontrowersyjnych tematów, a tabu dla niego nie istnieje.

W jego show gościła wiosną między innymi Barbara Kurdej-Szatan, która w rozmowie z dziennikarzem przyznała, że jest nieco impulsywna.

Ja chyba zawsze byłam dość impulsywna. Czasem niestety nie panuję nad sobą. (…) Nie boję się tego, co będzie w przyszłości, jeśli żyję w zgodzie ze sobą - mówiła u Kuby.

Kilka miesięcy później impulsywność i emocje dały o sobie znać, gdy aktorka skomentowała w wulgarny sposób nagranie z granicy polsko-białoruskiej, na którym pokazywano, jak Straż Graniczna traktuje migrantów.

Kuba Wojewódzki broni Barbary Kurdej-Szatan

Po emocjonalnym wpisie Basi w sieci aż zawrzało. Wokół niej rozpętała się prawdziwa burza, a gwiazda przeszłą kryzys wizerunkowy. Wielu fanów się od niej odwróciło, a ona sama na jakiś czas usunęła się w cień. Po kilku dniach postanowiła przeprosić za wulgarny język i przeprosiła też samą Straż Graniczną. Niestety wpis, który pojawił się na jej Instagramie miał przykre konsekwencje. Sprawą zajęła się prokuratura, a aktorka została zwolniona z serialu M jak Miłość, o czym poinformował sam przez TVP- Jacek Kurski. Kilka tygodni po żonie z pracą w telenoweli pożegnał się także jej mąż Rafał Szatan, który wcielał się tam w postać jej znajomego i muzyka.

Basia po całym tym zamieszaniu otrzymała ogrom wsparcia od przyjaciół z show-biznesu. Jedną z osób, która wyraża się o niej w ciepłym tonie, jest Kuba Wojewódzki. Dziennikarz w Hejtparku, który prowadzi Krzysztof Stanowski, odniósł się do obecnej sytuacji aktorki. Nazwał ją swoją przyjaciółką.

To, co spotkało moją serdeczną przyjaciółkę Basię Kurdej-Szatan… Mogę to powiedzieć śmiało: poniosło ją, bo pomieszały jej się sfery prywatne i publiczne, ale jak przyznasz, że to, co ją spotkało… Nie wiem, czy wiesz, najpierw wyrzucili ją z „M jak miłość”, później jej faceta z „M jak miłość” – powiedział Kuba.

Chociaż prowadzący rozmowę miał nieco inne zdanie w tym temacie, to nie udało mu się przekonać do niego Kuby, który wyraźnie okazał Basi wsparcie. Wiedzieliście, że dziennikarz i aktorka się przyjaźnią? Tutaj możecie posłuchać całej rozmowy.

Basia Kurdej-Szatan i Tomasz Organek u Kuby Wojewódzkiego
Basia Kurdej-Szatan i Tomasz Organek u Kuby Wojewódzkiego
Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Kraśko
Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Kraśko
Katarzyna Kurdej-Mania i Barbara Kurdej-Szatan  u Kuby Wojewódzkiego
Katarzyna Kurdej-Mania i Barbara Kurdej-Szatan u Kuby Wojewódzkiego
Obraz
Barbara Kurdej-Szatan, Kuba Wojewódzki i Tomasz Organek
Barbara Kurdej-Szatan, Kuba Wojewódzki i Tomasz Organek
Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Kraśko
Kuba Wojewódzki, Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Kraśko
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także