Książę Andrzej pod presją. Jest ostro ponaglany w sprawie Epsteina

Książę Andrzej jest coraz mocniej ponaglany w sprawie Jeffreya Epsteina. W mediach pojawiają się wypowiedzi, które wskazują na to, że może mieć on znaczącą wiedzę w tej kwestii. "Nie jest za późno, a on posiada informacje, które mógłby ujawnić" - powiedziała prawniczka Gloria Allred.

Książę Andrzej wypowie się ws. Epsteina?Książę Andrzej wypowie się ws. Epsteina?
Źródło zdjęć: © Getty Images
Paweł Ćwikliński

Książę Andrzej stoi wobec rosnącej presji, aby ujawnić swoje informacje dotyczące Jeffrey'a Epsteina. Królewskie źródła podkreślają, że "każdy, kto ma jakiekolwiek informacje, powinien rozważyć pomoc w dochodzeniach". Tym niemniej, jak zaznaczają, decyzja ta zależy od samego Andrzeja oraz jego sumienia.

Joanna Krupa ma pierścionki zaręczynowe warte miliony! Nie zgadniecie, na ile je wyceniła

Książę Andrzej ponaglany w sprawie Epsteina

W ostatnich dniach amerykański Departament Sprawiedliwości ujawnił wiele e-maili, które potwierdzają, że próby skontaktowania się z Andrew w kwestii śledztwa dotyczącego Epsteina kończyły się niepowodzeniem. Gloria Allred, znana prawniczka reprezentująca ofiary Epsteina, stwierdziła:

Nie jest za późno, a on posiada informacje, które mógłby ujawnić.

Premier Wielkiej Brytanii, Keir Starmer, również podkreśla konieczność dzielenia się informacjami przez osoby, które posiadają wiedzę na temat Epsteina.

Nie można być skoncentrowanym na ofiarach, jeśli nie jest się gotowym do takiego działania - powiedział.

Książę Andrzej unika komentowania sytuacji

Biuro Buckingham nie skomentowało jeszcze ostatnich dokumentów ujawnionych w sprawie Epsteina, lecz podkreśla, że ich myśli i współczucie są z ofiarami wszelkiego rodzaju nadużyć. Andrzej konsekwentnie zaprzecza wszelkim zarzutom o niewłaściwe postępowanie i jak dotąd nie wyraził chęci złożenia zeznań.

W przeszłości, w listopadzie, Demokraci w Kongresie USA wyznaczyli ostateczny termin dla Andrzeja na złożenie zeznań. Jednakże były książę nie odpowiedział na te wezwania. Ujawnione e-maile pokazują liczne próby amerykańskich organów ścigania, by skłonić go do współpracy.

Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY