NewsyKrzysztof Skiba zadworował z Mateusza Morawieckiego. Mówi o narodzinach "nowej zabawy"

Krzysztof Skiba zadworował z Mateusza Morawieckiego. Mówi o narodzinach "nowej zabawy"

Krzysztof Skiba i Mateusz Morawiecki (fot. KAPIF)
Krzysztof Skiba i Mateusz Morawiecki (fot. KAPIF)
12.12.2023 07:15, aktualizacja: 12.12.2023 08:34

12 grudnia wieczorem posłowie na nowego premiera wybrali Donalda Tuska. Za wotum zaufania zagłosowało 248 posłów, 201 było przeciw, żaden nie wstrzymał się od głosu. Wcześniej poparcia Sejmu nie uzyskał Mateusz Morawiecki. Głosowanie nad wotum zaufania dla tymczasowego rządu Zjednoczonej Prawicy poprzedziło expose i burzliwa debata.

Krzysztof Skiba w swoim stylu odniósł się do sejmowego wystąpienia Morawieckiego. We wpisie, jaki opublikował na Instagramie, boleśnie zakpił z polityka PiS.

Krzysztof Skiba dworuje z Mateusza Morawieckiego

Na wstępie członek Big Cyc porównał expose Morawieckiego do Polskiej Biblioteki Widmowej Pawła Dunina-Wąsowicza, stanowiącej zbiór fikcyjnych dzieł literackich.

Zabawa w kreowanie zmyślonych książek, których nikt nigdy nie napisał, to pyszna uczta literacka. Niestety przemowa premiera wymyślonego na Nowogrodzkiej rządu dwutygodniowego, to mocno żenujące przedstawienie. W literaturze można się bawić w różne, najdziwniejsze nawet i fantazyjne konstrukcje. W polityce taki cyrk jak promocja rządu, który nie ma większości parlamentarnej i zaraz upadnie, to kpina z wyborców i Polski – zaczął.

Zdaniem muzyka expose Morawieckiego miało sens "tylko jako widowisko kabaretowe".

Tak też traktują wystąpienie Morawieckiego Polacy. W Warszawie kilkaset widzów jednego z kin, ogląda obrady Sejmu zajadając się popcornem i bawiąc się jak na najlepszej komedii. Można się bawić w wymyślanie nieistniejących autorów książek, czy w filmy, których nikt nie nakręci, dziś byliśmy świadkami narodzin nowej zabawy. Zabawy w rząd, który nie ma szans powstać – dodał Skiba.

Następnie dodał, kto w w związku z tym mógłby stworzyć rząd w przyszłości. Wybór padł na Koziołka Matołka. W skład gabinetu mieliby wejść politycy Partii Ludzi Lekko Głupawych, Frontu Jedności Biustonoszy oraz Partii Obcisłych Gaci – wymyślił reprezentant Big Cyc. Słuchacze zespołu docenili humor Skiby, zasypując go roześmianymi emotikonkami.

Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba (Instagram)
Krzysztof Skiba (Instagram)
Krzysztof Skiba (Instagram)
Krzysztof Skiba (Instagram)
Krzysztof Skiba z żoną
Krzysztof Skiba z żoną
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także