NewsyKrystyna Janda o szczepionkach na COVID. Porównała się do światowej gwiazdy i wyszło tylko gorzej. "Żenada i wstyd"

Krystyna Janda o szczepionkach na COVID. Porównała się do światowej gwiazdy i wyszło tylko gorzej. "Żenada i wstyd"

Krystyna Janda COVID
Krystyna Janda COVID
Krystyna Miśkiewicz
03.01.2021 15:20, aktualizacja: 03.01.2021 22:06

Pandemia koronawirusa cały czas sieje spustoszenie. Od roku na całym świecie nie mówi się o niczym innym, jak o zatrzymaniu pandemii. Tuż przed końcem roku do Polski trafiła pierwsza partia leku przeciwko COVID-19. 27 grudnia rozpoczęły się szczepienia, które zostały podzielone na kilka etapów. Jako pierwszych zaszczepiono medyków. Następni w kolejce są policjanci, wojskowi, nauczyciele oraz osoby po 60. roku życia. By przekonać koronasceptycznych Polaków do szczepień, przygotowano akcję społeczną z udziałem gwiazd.

Krystyna Janda porównuje się do Elvisa Presleya

Kampania miała zachęcić odbiorców do szczepień, tymczasem spotkała się z potężną krytyką. Znani i lubiani, którzy przyjęli środek poza kolejnością, muszą stawiać czoła potężnemu hejtowi. Jedną z takich osób jest Krystyna Janda.

Tak, jestem jedną z osób zaszczepionych w ramach propagowania szczepień. Jestem z tego powodu szczęśliwa i czuję się świetnie. Dziękuję za tę możliwość, bo jestem w grupie ryzyka – napisała w komunikacie, który rozjuszył wielu Polaków.

Internauci wiadomość przyjęli to bardzo krytycznie. W komentarzach rozpętała się prawdziwa burza. Gwiazda postanowiła udostępnić na swoim profilu kolejny post. Tym podała link artykułu, który mówi o tym, jak Elvis Presley promował szczepienia na Polio.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10159253285908901&id=51712213900

Przypomnienie o tym, że legenda rock and rolla jako propagator szczepień również nie spotkał się z miłym przyjęciem.

Żenada i wstyd. Jaka akcja promująca? To się robi live’a lub zaprasza stado fotoreporterów dokumentujących przyjęcie. Tak jak Elvis na załączonej fotce. Medycy czekają w kolejkach ryzykując zdrowie codziennie, a pani przed szereg się wpycha. Niech plajtują teatry. Aktorzy do pożytecznej roboty się zabierzcie, bo promowanie szczepionki wam nie wychodzi – napisał jeden z internautów pod postem.

Na tę chwilę nie jest znana pełna lista gwiazd, które poddały się już szczepieniu. Wiadomo jednak, że zaszczepili się już między innymi Michał Bajor i Wiktor Zborowski.

Krystyna Janda
Krystyna Janda
Krystyna Janda
Krystyna Janda
Krystyna Janda, Piotr Machalica
Krystyna Janda, Piotr Machalica
Krystyna Janda – Słodki koniec dnia, premiera filmu
Krystyna Janda – Słodki koniec dnia, premiera filmu
Magda Umer i Krystyna Janda
Magda Umer i Krystyna Janda
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także