NewsyKinga Rusin punktuje Otylię Jędrzejczak ws. Rosjan. Dosłownie zarzuciła ją argumentami!

Kinga Rusin punktuje Otylię Jędrzejczak ws. Rosjan. Dosłownie zarzuciła ją argumentami!

Otylia Jędrzejczak, Kinga Rusin (fot. Instagram i KAPIF)
Otylia Jędrzejczak, Kinga Rusin (fot. Instagram i KAPIF)
19.04.2023 09:40

Kinga Rusin nie boi się wyrażać swoich poglądów. Jej profil na Instagramie wręcz obfituje od tekstów na tematy społeczno-polityczne. Przed kilkoma dniami gwiazda TVN skrytykowała rosyjskich kibiców, którzy podczas zawodów tenisowych w Monako, nie pokazali się z najlepszej strony.

Ku jej zdziwieniu, wpis został usunięty przez Instagram.

Zweryfikowano Instagram właśnie usunął mój post dotyczący sprzeciwu wobec udziału rosyjskich sportowców w międzynarodowych zawodach! Widocznie nie spodobał się ruskim trollom, które zaczęły go masowo zgłaszać. Wysłałam prośbę o ponowną weryfikację. Miejmy nadzieję, że Instagram go przywróci. Facebook już to zrobił – poinformowała.

W środę 19 kwietnia dziennikarka z kolei zamieściła polemikę z Otylią Jędrzejczak.

Kinga Rusin polemizuje z Otylią Jędrzejczak ws. rosyjskich zawodników

Kindze nie spodobały się słowa pływaczki nt. możliwości dopuszczenia rosyjskich sportowców do międzynarodowych zawodów.

Otylia Jędrzejczak (i pewnie nie tylko ona) uważa, że należy dopuścić rosyjskich sportowców do międzynarodowych zawodów, o ile podpiszą deklarację, że są „przeciwko wojnie”. (Na antenie Polsat News stwierdziła: ”Uważam, że ci sportowcy, którzy nie popierają [wojny], powinni mieć możliwość startu (…)” oraz „Jeżeli taki zawodnik podpisze deklarację, że nie popiera wojny, to też automatycznie sprzeciwia się temu, co się dzieje”) – zaczęła swój wpis.

Następnie zgłosiła własny pomysł i zapytała o niego Otylię.

„No war” to piękne i jednocześnie niewiele mówiące hasło, pod którym każdy bez wyjątku (z Putinem, „orędownikiem pokoju”, na czele) chętnie się podpisze. Pytanie do Pani Otylii. Czy zgadza się by deklarację doprecyzować (poniżej propozycja) i czy myśli, że w takiej formie rosyjscy sportowcy ją podpiszą? Bo przecież nie o świstek papieru i „czyste sumienia” działaczy i organizatorów zawodów tu chodzi, prawda? – postawiła pytanie.

Oświadczenie, które mieliby podpisywać Rosjanie, brzmiałoby w taki sposób:

„Nie popieram wywołanej przez mojego prezydenta, Władimira Putina, barbarzyńskiej wojny. Potępiam rosyjskie zbrodnie wojenne w Ukrainie, ludobójstwo cywilów, torturowanie jeńców, gwałty, porwania dzieci, bombardowania obiektów cywilnych. Sprzeciwiam się bezprawnemu okupowaniu przez Rosję terenów należących do niezależnego państwa, jakim jest Ukraina. Uznaję Krym za integralną część Ukrainy. Mówię „nie” bezprecedensowemu niszczeniu ukraińskiej infrastruktury gwarantującej ludności cywilnej prąd czy wodę. W przypadku zdobycia medalu, nie odbiorę gratulacji i odznaczeń od władz mojego kraju, Rosji, dokonującego aktualnie zbrodni wojennych oraz zbrodni przeciwko ludzkości”.

Na koniec Kinga jeszcze raz dała wyraz swojego sprzeciwu wobec udziału rosyjskich sportowców w zawodach na takim poziomie.

A co w przypadku konkurencji, w których zabraknie ukraińskich sportowców, bo zginęli z rąk ruskich zbrodniarzy broniąc swojej ojczyzny. Czy ta deklaracja wystarczy czy powinniśmy ją wtedy rozszerzyć o kondolencje dla rodzin ofiar…?!! Czy widać absurd całej sytuacji i jakichkolwiek deklaracji?!! – pytała retorycznie.
  • Kinga Rusin
  • Otylia Jędrzejczak, Paweł Przybyła - Gala Mistrzów Sportu 2022
  • Kinga Rusin
  • Otylia Jędrzejczak – Wigilia Bożego Narodzenia 2021
  • Kinga Rusin, Marek Kujawa
  • scena z: Otylia Jędrzejczak, SK: Igrzyska Olimpijskie w Tokio na antenach TVP - konferencja prasowa z udziałem Prezesa Zarządu TVP Jacka Kurskiego, , fot. Piętka Mieszko/AKPA
  • Kinga Rusin, Marek Kujawa
[1/7] Kinga Rusin
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także